Skocz do zawartości

Towary poniżej stanu minimalnego

Polecane posty

Witam,

Czy istnieje możliwość edycji towaru/produktu na zestawieniu "Towary poniżej stanu minimalnego". Jeśli nie to czy są Państwo w stanie dodać możliwość edycji poprzez klawisz F4 tak jak w oknie wystawiania paragonu czy faktur zakupu?

Myślę, że wielu użytkownikom ułatwiłoby to zarządzanie stanami minimalnymi produktów z poziomu tego zestawienia.

Link to postu
18 minut temu, Paweł Grodzki napisał:

Czy istnieje możliwość edycji towaru/produktu na zestawieniu "Towary poniżej stanu minimalnego".

Nie, program nie posiada takiej funkcjonalności.

 

18 minut temu, Paweł Grodzki napisał:

Jeśli nie to czy są Państwo w stanie dodać możliwość edycji poprzez klawisz F4 tak jak w oknie wystawiania paragonu czy faktur zakupu?

To nie jest nowa sugestia, a jeśli miałaby być realizowana to uniwersalnie - wszystkie zestawienia, w tym zestawienia SQL powinny posiadać kontekst obiektu (towar/kontrahent/dokument) i umożliwiać wtedy podstawowe operacje na tym obiekcie (podgląd/edycja/wyświetlenie informatora).

 

18 minut temu, Paweł Grodzki napisał:

Myślę, że wielu użytkownikom ułatwiłoby to zarządzanie stanami minimalnymi produktów z poziomu tego zestawienia.

Niestety dla niewielu, gdyż ciągle stany minimalne dotyczą "towaru", a nie "towaru w magazynie", a naturalnie różne magazyny mogą posiadać różne stany minimalne.

Nie mniej obejściem Twojego problemu dostępnym od ręki może być dodanie formatowania warunkowego SQL w module "Towary i usługi" (jest to jeden z przykładów formatowania warunkowego w podmiocie demonstracyjnym z przykładowymi danymi).

Edytowane przez Daniel Kozłowski
  • Dziękuję 1
Link to postu
11 minut temu, Daniel Kozłowski napisał:

Nie mniej obejściem Twojego problemu dostępnym od ręki może być dodanie formatowania warunkowego SQL w module "Towary i usługi" (jest to jeden z przykładów formatowania warunkowego w podmiocie demonstracyjnym z przykładowymi danymi).

Pewnie by było gdybym tylko potrafił dodać takie formatowanie...niestety nie znam się na SQL-u :( - może jakaś podpowiedź, instrukcja, link do pomocy?

Link to postu

Chętnie bym przywitał następującą funkcję: z raportu towary poniżej stanu minimalnego generowanie zamówienia do dostawcy. Klikam jedne z produktów prawym przyciskiem myszy, wybieram "wygeneruj zamówienie do dostawcy" i otwiera się okno z zamówieniem i wszystkimi towarami od tego dostawcy, uwzględniające oczywiście np. opakowania zbiorcze, itp. Byłoby to duże ułatwienie, kiedyś pracowałem na takim systemie, komputer proponował zamówienie, ja ew. wprowadzałem poprawki. Aaaaa, druga opcja: zamówienie na podstawie stanów i uwzględniające średnią sprzedaż w danym okresie. Przy dostawcy okno z częstotliwością dostaw (np. co 14 dni) i na podstawie danych, jak wymieniłem, generowanie zamówienia. To byłoby coś!!!

Link to postu
Dnia 26.10.2018 o 18:50, Igor Łyjak napisał:

Chętnie bym przywitał następującą funkcję: z raportu towary poniżej stanu minimalnego generowanie zamówienia do dostawcy. Klikam jedne z produktów prawym przyciskiem myszy, wybieram "wygeneruj zamówienie do dostawcy" i otwiera się okno z zamówieniem i wszystkimi towarami od tego dostawcy, uwzględniające oczywiście np. opakowania zbiorcze, itp. Byłoby to duże ułatwienie, kiedyś pracowałem na takim systemie, komputer proponował zamówienie, ja ew. wprowadzałem poprawki

Niestety ale Subiekt GT nie posiada odpowiednich mechanizmów na zestawieniach, które w jakikolwiek sposób umożliwiają nam pracę na obiektach. Za to w Navireo dostępne są mechanizmy pozwalające na generowanie takich zamówień.

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...