Skocz do zawartości

Import dokumentów z Subiekt

Polecane posty

Witam,

mam problem z importem dokumentów z programu Subiekt. Jeżeli w schemacie importu ustawię, że FZ Faktura zakupowa ma schemat do pozostałych kosztów, a następnie chcę ustawić schemat na materiały to w schemacie importu również kategoria dokumentu to FZ, wtedy przy imporcie pojawia się informacja, że brak schematu importu. Efekt taki, że importują mi się jedynie przychody.

Dodatkowo, czy jest możliwość ustawiania opisu zdarzenia na poziomie księgowania dokumentu w Subiekcie, tak żeby zdarzenia opisane były szczegółowo, a nie jeden opis dla wszystkich, np. koszty?

 

 

Link to postu

Mam podobnie: jak ustawić podwójny import SUBIEKT > RACHMISTRZ dla:

FZ towary

FZ koszty

W tej chwili mam jeden schemat i w zakupie towarów zmieniam ręcznie w RACH. z (8) na (7)

 

-

Przy okazji: co z jedną fakturą z zakupem towarów i kosztami wysyłki?

Edytowane przez MARCIN e-kupowanie.pl
Link to postu

Aby odpowiednio importować różne rodzaje faktur do różnych kolumn KPiR, należy stworzyć kilka schematów importów z różnymi kategoriami.
Te same kategorie muszą być nadane po stronie Subiekta na fakturze, w zakładce "Opis". Oczywiście można stworzyć własne kategorie, trzeba wejść w:
Widok -> Administracja -> Słowniki -> Kategorie
Jeżeli chodzi o jedną fakturę z zakupem towarów i kosztami wysyłki to niestety tutaj żaden mechanizm nie pomoże, trzeba będzie zmieniać to ręcznie.
 

Edytowane przez Maciej Kasprzak
Link to postu
22 minuty temu, Kamil Goleń napisał:

Aby odpowiednio importować różne rodzaje faktur do różnych kolumn KPiR, należy stworzyć kilka schematów importów z różnymi kategoriami.
Te same kategorie muszą być nadane po stronie Subiekta na fakturze, w zakładce "Opis". Oczywiście można stworzyć własne kategorie, trzeba wejść w:
Widok -> Administracja -> Słowniki -> Kategorie
Jeżeli chodzi o jedną fakturę z zakupem towarów i kosztami wysyłka to niestety tutaj żaden mechanizm nie pomoże, trzeba będzie zmieniać to ręcznie.
 

 

Brzmi ciekawie. Ustawiłem nową kategorię w SGT, ale nie widać jej w RGT. Oba programy były uruchamiane od nowa. Co może być przyczyną?

 

SGT

kategoria

image.png.983df0d7f1fc30ef60c5e9a9a51a5655.png

faktura zakupu

image.png.fd94e87a3e017a0eb37229ae634a0449.png

W RGT nie tej kategorii w kolumnie:

image.png.79a3b813572f7d49f90b8fa81e681491.png

 

Edytowane przez MARCIN e-kupowanie.pl
Link to postu
2 godziny temu, GABRYSIA KOROPCZUK napisał:

Dodatkowo, czy jest możliwość ustawiania opisu zdarzenia na poziomie księgowania dokumentu w Subiekcie, tak żeby zdarzenia opisane były szczegółowo, a nie jeden opis dla wszystkich, np. koszty?

Oczywiście, zgodnie z możliwościami widocznymi w konfiguracji schematu importu można wykorzystać do tego podtytuł dokumentu.

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...