Skocz do zawartości

Kilka pytań konfiguracja Sello

Polecane posty

Witam,

Założyłem ten temat aby nie tworzyć wielu tematów .

Starałem sie przeczytać ze zrozumieniem poradniki ale nadal pojawia sie wiele pytań.

Wiec prosze o pomoc w kilku tematach.

1.Kupujący zamówił 2 produkty według MS jest jedna opłata za przesyłke Sello stworzył dwa osobne zamówienia z 2 kosztami transportu.

2.Sposoby wysyłki. Nie potrafie odnaleść sposobu na ustawienie paczkomatu aby dobrze łaczył.zdjecia w załaczniku .

3.Zmiany nazwy aukcji . Rozumiem że należy zakończyć obecna aukcje zmienić nazwe i wystawić ponownie.

Ale udało mi sie tylko wystawić jeszcze raz nową aukcje która jest nowa a nie wznowiona :)

4. Stany magazynowe powiązane z Subiekt nexo - 

- Jeśli stany magazynowe w subiekcie pokażą sie 0 to aukcja zostanie zakończona .

- czy automatycznie zostanie wznowiona gdy na magazynie zostanie przyjęty towar ? czy trzeba będzie trzeba wystawić nową aukcję ?

Pozdrawiam

Konrad 

sello 4.PNG

sello 5.PNG

sello 6.PNG

Edytowane przez Konrad Sokalski
Link to postu

ad.1 - trzeba je zgrupować

 

ad. 2 - sello na razie nie obsługuje paczkomatów allegro; masz ustawione dane do shipX?; przez Sello wyślesz tylko paczkomaty na swoją umowę

image.png.89f133ca0e9d46ccd93de07a93287402.png

image.png.d24ae54198ed29679c9c459608174d58.png

"allegrowe" trzeba tylko sobie podpiąć właściwie, żeby w FOD-ach nie był na różowo:

image.png.28cc5e0e78bc903e0a98e60cddd9d87d.png

image.png.3ec9b2e64b4c9b2435b0166d4f874bf7.png

jeśli są pola "na różowo" to poszukaj błędów w mapowaniu dostaw

 

ad.3 - wystawiłeś przez allegro? czy przez Sello? - w każdym wypadku w trakcie należało wyedytować tutył

 

ad.4 - nie zostanie automatycznie wystawiona; trzeba nową wystawić z Sello lub wznowić przez allegro

  • Lubię to 1
Link to postu
20 minut temu, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

ad.1 - trzeba je zgrupować

W ustawieniach programu czy już po transakcji ?

Stworzył oddzielne zamówienia i do każdego dodał koszt transportu.

ad. 2 - sello na razie nie obsługuje paczkomatów allegro; masz ustawione dane do shipX?; przez Sello wyślesz tylko paczkomaty na swoją umowę

Czytałem że nie ma możliwości przez sello z allegro .

Ale chciałbym aby przerzucał wirtualny paczkomat aby nie świecił na czerwono.

Postaram się poszukać.

image.png.89f133ca0e9d46ccd93de07a93287402.png

image.png.d24ae54198ed29679c9c459608174d58.png

"allegrowe" trzeba tylko sobie podpiąć właściwie, żeby w FOD-ach nie był na różowo:

image.png.28cc5e0e78bc903e0a98e60cddd9d87d.png

image.png.3ec9b2e64b4c9b2435b0166d4f874bf7.png

jeśli są pola "na różowo" to poszukaj błędów w mapowaniu dostaw

 

ad.3 - wystawiłeś przez allegro? czy przez Sello? - w każdym wypadku w trakcie należało wyedytować tutył

Wszystkie są wystawione po przez allegro ,

Przy próbie edytowania wszystko jest zaznaczone na szaro bez możliwości edycji.

ad.4 - nie zostanie automatycznie wystawiona; trzeba nową wystawić z Sello lub wznowić przez allegro

Dziękuję za informację,

Przepraszam za banalne pytania ale ciężko jest ogarnąć na początku wszystkie tematy . Nawet czytając poradniki.

 

Link to postu
3 godziny temu, Konrad Sokalski napisał:

Stworzył oddzielne zamówienia i do każdego dodał koszt transportu.

Zaznaczasz obie transakcje myszką i Ctrl+M, lub Ctrl+G (grupowanie wg formularzy lub wg klienta)

 

3 godziny temu, Konrad Sokalski napisał:

Postaram się poszukać.

USTAWIENIA >  WYSYŁKA TOWARÓW > DOSTAWCY i SPOSOBY WYSYŁKI

Musisz mieć dostęp do Ship(X) by wysyłać zw. paczkomaty, będzie potrzebne jak Sello wprowadzi allegrowe

Konfiguracje masz tutaj:

image.png.a8f5460d651e1c5f49341cd9adf46f45.png

 

3 godziny temu, Konrad Sokalski napisał:

Przy próbie edytowania wszystko jest zaznaczone na szaro bez możliwości edycji.

Zapewne jest oferta w tej aukcji, bo na początku, bez ofert, można zmienić tytuł.

 

 

  • Dziękuję 1
Link to postu

Obecnie nie, bo nie pozwala na to używana przez Sello funkcja API Allegro, ale w wersji 1.30 będzie zmieniony sposób pobierania transakcji, nie będzie już pobierał setek starszych transakcji.

Jedyne co można zrobić to wyłączyć pobieranie wszystkich danych o transakcjach - a już na pewno nie pobierać tego za każdym razem.

Link to postu
32 minuty temu, Konrad Sokalski napisał:

Sprawdzałem co 2 transakcja taka jest .

Co ciekawe avast wykrył mi sello jako torjana :) 

Więc wyłączyłem go może to jest przyczyną.

kolejny przykład klient kupił 7 szt a w sello pokazuje 17 szt.

Masz najnowszą wersję Sello? Zakładałeś od nowa, czy może wybrałeś dane demo?

Może masz 2 takie same konta allegro podłączone do Sello? sprawdź KONTO:WSZYSTKIE

Co przyszło w mailach z allegro? Ile szt. towaru sprzedanego dla danego klienta?

Link to postu
9 godzin temu, Konrad Sokalski napisał:

Co ciekawe avast wykrył mi sello jako torjana :) 

Ten antywirus czasami tak potrafi - zazwyczaj pomaga pobranie nowej wersji definicji bazy wirusów. Problem pokazał na pliku uruchomieniowym czy instalacyjnym?

Problem z liczbą zakupionych sztuk może wynikać z tego, że w obecnej wersji Sello korzysta jeszcze ze starych funkcji API, które zwracają wszystkie zakupy kupującego łącznie na danej aukcji. W przypadku gdyby w Sello były wcześniejsze transakcje to pojawiła by się poprawna liczba sztuk. Problem ten będzie rozwiązany w najbliższej aktualizacji.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...