Skocz do zawartości

Przewalutowanie

Polecane posty

  • 1 miesiąc temu...

Transfer to nic innego jak dwie operacje na dwóch rachunkach. A więc z jednego jest BW, a na drugim BP. Jeśli np z rachunku EUR przelewamy 100 EUR, to na rachunek PLN trafia kwota przeliczona po kursie. A więc:

- na rachunku EUR tworzymy wypłatę 100 EUR,

- uwzględniamy kurs, np 4.50

- na rachunku PLN dodajemy wpłatę 450 PLN.

 

Link to postu

Można to zrobić w następujący sposób. Jeżeli mam w nexo zdefiniowane 2 rachunki bankowe, jeden w EUR drugi w PLN:

rachunki.thumb.jpg.b8872b0062c49ee97b3abcc67ec3722b.jpg

1. Przechodzę do operacji bankowych i wystawiam BW na 100,00 EUR. Zmieniam rodzaj operacji na Transfer:

bw.jpg.e45aa79adc17281c9c75dbf0dd6d1f66.jpg

2. Muszę znać kurs EUR z danego dnia, np 4,2457

3. Na rachunku w PLN dodaję operację BP (również Transfer) na kwotę 424,57 PLN:

bp.jpg.2f8ba654b482fec6a3c71ed1896e4ada.jpg

 

Link to postu
  • 4 lata później...

 

W dniu 14.02.2022 o 10:39, Jarosław Stelingowski napisał:

Mamy 5 lat "po" i ja nadal nie widzę transferu z przewalutowaniem. Dwie operacje są OK, ale gubi się tu kurs waluty przy jakiej było przewalutowanie. Trudno potem szukać i dopasowywać do siebie wypłatę/wpłatę i kalkulatorem sobie liczyć :(

W ogóle w oknach operacji bankowych w walucie brak mi informacji o kursie.

 

W dniu 14.02.2022 o 17:29, Przemysław Werner napisał:

Funkcjonalność nie została zrealizowana, będąc jedną z wielu zgłoszonych sugestii, które staramy się sukcesywnie wdrażać. Temat musi niestety cierpliwie poczekać na swoją kolej, a na ten moment pozostaje wykorzystywanie powyższego scenariusza.

Też zgłaszam sugestię aby dodać opcję przewalutowania. Dziękuję i pozdrawiam

  • Lubię to 1
Link to postu
  • 4 miesiące temu...
  • 4 tygodnie później...
  • 5 miesięcy temu...

Mam dodatkowe pytanie odnośnie drugiej części transferu. Czy jest sposobność wpisać "gdzieś" kurs przeliczenia waluty, aby później wykorzystać go w schemacie dekretacji? W chwili obecnej nie mogę poradzić sobie z ustawieniem schematu, aby brał "skądś" kurs przeliczenia. Domyślam się, że zmiana, o której mowa powyżej rozwiązałaby ten problem chyba, że jest jakiś inny sposób?

Link to postu
  • 2 tygodnie później...

Kurs można wpisać do własnej linii kursów walut i z tej linii korzystać w schemacie dekretacji dla operacji transferu. Problemem, oprócz tego że jest to niewygodne, może być to, że jeśli kupimy walute kilka razy w tym samym dniu i w tym samym banku, to możemy mieć kilka różnych kursów, ktorych nie będzie już gdzie wpisać.

Link to postu
  • 3 tygodnie później...

Po jakimś czasie liczenia różnic kursowych w excelu i zewnętrznych kalkulatorach, oficjalnie zacząłem strzelać z armaty do komara i księgować JDG (w dodatku ryczałtową) w Rewizorze. Niestety  tam nie ma opcji transferu pomiędzy rachunkami w różnych walutach :( ale przynajmniej różnice od środków pieniężnych dobrze się naliczają.

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...