Skocz do zawartości

Towary wystawione na dokumencie RW

Polecane posty

Witam,

 

borykam się od dłuższego czasu z problemem jaki stwarza mi dokument RW - Rozchód wewnętrzny. Wystawiam na tym dokumencie towary które są uszkodzone i nie nadają się na dalszą sprzedaż . W Subiekcie ewidentnie po wystawieniu dokumentu RW towar ze stanu niezerowego zmienia się na zerowy i jest brak dostępnych sztuk lecz w Sello widnieją dalej jako stan niezeowy i albo chce wyjść na Allegro albo te które są już dostępne na Allegro nie zakańczają się z automatu tak jak miało to miejsce wcześniej 

dla przykładu : 

kartoteka.thumb.png.3b2cbb93e5312b5c2bc8ef9e7c920513.png

podana kartoteka ma stan "0" i niżej strzałka pokazuje link do strony allegro wraz z numerem aukcji, po wciśnięciu linka bądź skopiowaniu nr aukcji przechodzimy do Allegro. Gdy ukarze nam się aukcja widać że jest stan niezerowy i towar jest dalej dostępny 

aukcja.thumb.png.24ee60acf237db3f5ebb7a7e906da7f7.png

 

Może przyczyna leży po stronie złych ustawień dokumentu ?? Może ktoś się z takim problemem zjawił 

Link to postu

U nas działa to poprawnie.

  1. Jaki status dokumentu RW?
  2. Czy RW zostało wystawione w tym samym magazynie z którego Sello pobiera stany?
  3. Jakie są stany tego towaru w Sello po włączeniu synchronizacji z modułu towarów?
  4. Czy aukcja ta ma włączoną synchronizację i kończenie aukcji przy stanie 0?
Link to postu

Ad 1 status dokumentu - W wydany towar

rw.thumb.png.25ea97fa9580c0d3981f53c0c51eef35.png

 

Ad 2 - posiadamy tylko jeden magazyn więc nie ma możliwości zmiany na inny magazyn

 

Ad 3 - Stan w Sello jest niezerowy ( 1 sztuka )

Ad 4 - Wszystkie aukcje mają włączoną synchronizację co do kończenia aukcji przy stanie 0 

 

Dodatkowo dodam że kiedy tworzę WZ aukcja kończy się ,a dodatkowo mamy skonfigurowane w taki sposób że jak wystawiamy zamówienie ZK Subiekt od razu zakończa aukcję gdy tylko pojawi się na pozycji i zostanie zapisany plik  

Link to postu
1 godzinę temu, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

Czy w Sello filtrujesz towary do wystawienia z opcją uwzględniania rezerwacji z Subiekta?

image.png.33c1d70acd97273f4f2d3ab56ac1f904.png

 

 

Marcin dziękuję za odpowiedź ale tutaj nie chodzi o Sello czy towary filtruję ponieważ w Subiekcie mam stan 0 a Sello dalej widzi mi że towar jest dostępny do sprzedaży

Link to postu

próbowałem robić tak że odznaczałem opcję "serwis aukcyjny" czekałem aż Sello "przemieli" towar i zniknął ale po zaznaczeniu pojawia się ponownie w towarach , jedyną opcją jaką próbowaliśmy była wystawienia WZ na ten towar i wtedy działało bez problemu , towary schodziły z Sello i aukcje zakańczały sie 

Link to postu

Bywały i takie. Aczkolwiek można spróbować zrobić to inaczej i mając chwilę czasu utworzyć nową bazę Sello, podłączyć ją do nexo i sprawdzić na niej, czy problem również występuje. Jeśli tak, to wystarczy nam ta mała baza + baza Subiekta (chyba, że to ona jest taka duża :) ).

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...