Skocz do zawartości

sello i ebay.com

Polecane posty

WItam

testuje Sello 1.30.1 i Subiekta Nexo 23.0.1 które mam podłączone pod ebay.com. Transakcje przychodzą mi w różnej walucie min USD. Pry próbie wyst=yłki transakcji do subiekta jako dokumnet wstępny (zamowienie od klienta) lub jako dokument końcowy (Paragon imienny) sello zwraca błąd

InsERT_nexo_Driver: Tworzenie dokumentu zakończone błędem:

Dotyczy:linear laser LINELASER 20mW - Red (253177474493)
Wyjątek: Dokumenty tworzone mogą być tylko w walucie PLN

 

Czy to oznacza że pomimo iz sello działa z ebay.com to jednak transakcje muszą być w PLN??

 

Pozdrawiam

Link to postu

Z tym działa to bym tak raczej ostrożnie pisał. Obecnie nie rozwijamy oraz nie utrzymujemy współpracy z eBayem - stąd też stan działania pozostał na poziomie sprzed kilku lat.

Sello nie ma obsługi walutowości i nie potrafi (jeszcze) wystawić dokumentu w walucie innej niż PLN. Pozostaje tutaj ręczna modyfikacja waluty i przeliczenie z waluty zagranicznej.

Link to postu

Dzięki za odpowiedź.

Bardzo szkoda ,że tego nie rozwijacie ponieważ uważam ,że ebay.com jest niedocenioną platformą sprzedażową w Polsce. Kiedyś też sprzedawaliśmy na ebay.pl ale zmieniliśmy na ebay.com i sprzedaż wzrosła. Ebay.com ma owszem większe prowizje za sprzedaż ale zasięg za to jest na cały świat. Wiadomo ,firmy importujące z chin nie będą tym zainteresowane bo Chińczycy są też na ebayu ale firmy zajmujące się eksportem tak jak nasza i prowadzące sklep online to tak.  Nasza firma zajmuje się sprzedażą online w sklepie postawionym na Preście , allegro oraz ebay.com. Właśnie testujemy nexo (moduł księgowy, crm oraz sello) a dokładniej integracje między nexo a platformami sprzedażowymi.  Zakup całego systemu nexo jest uwarunkowany pozytywną integracją z ebay.com . Z allegro i prestą nie ma problemu  bo są integratory od innych firm ale z ebay.com jest spory problem. Chcielibyśmy aby obsługa zamówień , magazyn itp odbywała się w nexo via sello . Jeden system jest nam potrzebny ale wygląda na to ,że będzie trzeba skorzystać z firmy produkujacej kolejny integrator dla ebay.com. Głównie sie rozchodzi o automatyczne zaciąganie danych do faktury  i stany magazynowe. Póki co widzę takie rozwiązania : 

1.

allegro , prestashop > elinker>nexo 

moduł dla prestBAY dla ebay.com do presty >prestashop > elinker> nexo

Obsługa zamówień odbywałaby się z poziomu presty

2. 

allegro, prestashop, ebay.com > baselinker > nexo

obsługa zamówień z poziomu baselinkera stany magazynowe na baselinkerze i nexo

 

Najlepszym rozwiązaniem byłoby dla nas zintegrowanie ebaya com ,allegro i presty  poprzez sello.  Wedle zasady im mniej pośredników tym mniejsze ryzyko ,że coś się wykrzaczy po drodze. Na razie skłaniam sie do rozwiązania nr 2. 

Już kilka lat temu dostrzegliśmy potencjał w ebay.com oraz zarazem brak świadomości polskich przedsiębiorców w tej materii. Po prostu ludzie o tym nie wiedzą. Tak jak my nie wiedzieliśmy dopóki pocztą pantoflową się nie dowiedzieliśmy.. 

Link to postu
1 godzinę temu, Paweł Wilk napisał:

i nawet nie uzyskałem na to odpowiedzi...

Sprawdzamy to, ale priorytetem jest wypuszczenie wersji 1.30.2 - więc zajmujemy się głównie tym od kilku dni.

Z informacji jakie otrzymałem od testera, na środowisku testowym eBaya pobierają się wszystkie transakcje - jedyne co zauważyliśmy to opóźnienie w pobieraniu niektórych transakcji - przy czym używana byłą funkcja pobierania wszystkich transakcji - może w tym problem?

 

2 godziny temu, Piotr Piechcoki napisał:

Bardzo szkoda ,że tego nie rozwijacie

 

Jak słusznie zauważyłeś, jest to niedoceniona platforma. Zainteresowanie nią w Sello, nawet w momencie gdy działała ona na równi z Allegro było mniej więcej 1:100 w stosunku do Allegro. W pewnym momencie pojawił się "problem techniczny" i konieczność zainwestowania sporych nakładów finansowych/pracy aby móc eBaya rozwijać dalej w technologii w jakiej jest on w Sello zintegrowany. Po jednej stronie mieliśmy zatem 100 użytkowników Allegro oraz ogromne wręcz zmiany w tym serwisie a po drugiej 1 użytkownika eBay + konieczność dużej inwestycji.

Stąd też decyzja o zaprzestaniu wsparcia dla eBaya. Przy czym, nie mówimy jasno, że nie będzie jego reaktywacji, bo w pewnym stopniu jest to możliwe. Dużo zależy od tego czym jeszcze zaskoczy nas Allegro w nadchodzącym czasie. Póki co jednak, mocno skupiamy się na Allegro.

Link to postu
29 minut temu, Bartosz Rosa napisał:

Sprawdzamy to, ale priorytetem jest wypuszczenie wersji 1.30.2 - więc zajmujemy się głównie tym od kilku dni.

Z informacji jakie otrzymałem od testera, na środowisku testowym eBaya pobierają się wszystkie transakcje - jedyne co zauważyliśmy to opóźnienie w pobieraniu niektórych transakcji - przy czym używana byłą funkcja pobierania wszystkich transakcji - może w tym problem?

Używałem opcji pobierania wszystkich dostępnych danych i u mnie niestety nie pobiera.

Problem dotyczy tylko transakcji dla jednego klienta, który kupił kilka różnych rzeczy na jednej aukcji wielowariantowej. Jak kupi np 3szt ale tego samego to pobiera, jak kupi 3 szt. ale z innych aukcji to też pobierze a jak kupi na tej samej aukcji 3 różne warianty to pobierze tylko jedną.

Co do opóźnień to też już o tym pisałem, jakoś na początku grudnia zaczęło mi pobierać transakcje dopiero ponad godzinę po tym jak się pojawiła i tak jest do teraz.

Link to postu
32 minuty temu, Paweł Wilk napisał:

Problem dotyczy tylko transakcji dla jednego klienta, który kupił kilka różnych rzeczy na jednej aukcji wielowariantowej

Zakładam zatem, że warianty są w eBayu obsługiwane inaczej niż w Allegro i jako takiej dodatkowej obsługi wariantów nie dorabialiśmy ani do Allegro ani do eBaya. W Allegro było kiedyś rozwiązanie z aukcjami wielowariantowymi, które wymagało zmian w programach ale na szczęście wdrożyli inny model, który już tych zmian nie wymagał.

34 minuty temu, Piotr Piechcoki napisał:

Podsumowując , nie ma na to szans w najbliższej przyszłości ? 

Śmiało mogę napisać, że w tym roku, raczej na pewno nie. Gdy coś się zmieni, z pewnością poinformujemy o tym.

Link to postu
20 godzin temu, Bartosz Rosa napisał:

Zakładam zatem, że warianty są w eBayu obsługiwane inaczej niż w Allegro i jako takiej dodatkowej obsługi wariantów nie dorabialiśmy ani do Allegro ani do eBaya. W Allegro było kiedyś rozwiązanie z aukcjami wielowariantowymi, które wymagało zmian w programach ale na szczęście wdrożyli inny model, który już tych zmian nie wymagał.

Chodzi o to, że to się stało po instalacji wersji 1.30.1, jak miałem 1.29 to wszystko działało ok i pobierało mi wszystkie transakcje.

Link to postu

ja mam czasami wrazenie, ze to oprogramowanie jest winne temu, ze nasz rozwoj nie jest taki szybki. Od lat pracujemy na SGT+sello. I bylo OK. Kupilismy platforme sklepu Cstore i do tego integrator solex, jakis czas bylo dobrze, az potem sie okazalo, ze solex przestal wspierac swoj integrator. I zaczely sie schody. Gdybym wiedzial ,ze sello poradzi sobie z ebay to juz bym probowal wystawiac tam swoje oferty le jak wiadomo nie dziala to koncertowo wiec wymaga poszukiwania kolejnego rozwiazania.

Jaki macie pomysl na ebay, gdy uzwyamy SGT i sello? 

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...