Skocz do zawartości

Subiekt GT a Subiekt Nexo

Polecane posty

Witam

od 12 lat użytkujemy w firmie Subiekta GT (wraz z niebieskim i zielonym Plusem).  Zastanawiamy się nad zmianą go na Subiekt Nexo. Jesteśmy hurtownią art. budowlanych (szeroki asortyment). Proszę o informacje i opinie czy w naszym przypadku jest sens zmieniać program i jeśli tak to dlaczego.

Z góry dziękuję za wszystkie konstruktywne opinie ^-^

Link to postu

Witam ponownie,

jest szansa na jakąś odpowiedź ^-^ ?

Chodzi mi o informacje od osób które przesiadły się z Subiekta GT i teraz pracują na Nexo/Nexo Pro. Czy była to zmiana na lepsze ? Jak z szybkością pracy bo słyszałem, że Nexo jest dość powolny. Ogólnie każda opinia będzie pomocna przy podjęciu decyzji.

A może wypowie się konsultant z firmy Insert ? Będę wdzięczny za pomoc.

Link to postu

Nie jestem z Insert, ale miałem kontakt z jednym i drugim, aczkolwiek w różnych podmiotach, więc ciężko dokładnie powiedzieć odnośnie przesiadki, ale podsumowując:

- NEXO jest całkowicie nowym systemem, napisanym w nowych standardach, moim zdaniem dużo lepiej, bardzo intuicyjny i przyjemny dla oka ;) Z mojego punktu widzenia, to nawet używanie teraz GT, stało się niewygodne, bo jest dla mnie mniej przejrzysty - sam interfejs i pola edycji, np.

- NEXO jest młodsze od GT i z informacji na forum, niektórych jakiś bardzo indywidualnych funkcji nie posiada, ale są to mocne skrajności, najlepiej Sobie ściąnąć DEMO i zobaczyć te rzeczy, których się używa. Nie sądzę, aby to był problem w przypadku hurtowni.

- NEXO jest rzeczywiście bardziej wymagające dla sprzętu, ze względu na większe rozbudowanie i nowe technologie. Są wątki w temacie, ale sugeruje komputery z i3 minimum, koniecznie dyskiem SSD.

- poki co, GT jest wspierane i rozwijane, ale obawiam się, że firma InsERT nie będzie tego robić wiecznie - dwa programy, hmm. a przy bieżących zmianach w ustawach, to jest bardzo ważne, dlatego powoli bym się zastanawiał nad przesiadką.

- w NEXO zmieniły się zasady licencjonowania, nie ma plusów, ale jest wersja PRO, do której trafiła między innymi Sfera. Warto sprawdzić zawartości pakietów pod względem funkcji. W PRO np. jest zaawansowany edytor wydruków.

Jeśli ma Pan jakieś bardziej sprecyzowane pytania, to łatwiej było by odpowiedzieć, niż tak ogólnie.

 

  • Dziękuję 1
Link to postu

Dziękuję za odpowiedź.

A jak jest z przeniesieniem danych z GT do Nexo ? Czy Kartoteki towarów, Kontrahentów oraz faktury zakupu i sprzedaży można przenieść bez problemu (np. ostatnich 3-5 lat) ?

I czy proces migracji jest trudny pod względem informatycznym ? Przeniesienie miałoby miejsce na 3 komputerach (czyli bardzo mało).

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...