Skocz do zawartości

Utworzenie paczki do zamkniętej transakcji

Polecane posty

Witam,

Czy jest możliwość w jakiś sposób utworzyć paczkę do już zamkniętej transakcji? Klientowi przyszedł uszkodzony przedmiot i chcielibyśmy wysłać ponownie. Klient wybrał allegro paczkomat. Jak ponownie wygenerować list?  Sello wyrzuca mi komunikat, że operacja niedostępna do zakończonej transakcji.

 

Pozdrawiam,

Justyna Majka

Link to postu
6 minut temu, Justyna Majka napisał:

Witam,

Czy jest możliwość w jakiś sposób utworzyć paczkę do już zamkniętej transakcji? Klientowi przyszedł uszkodzony przedmiot i chcielibyśmy wysłać ponownie. Klient wybrał allegro paczkomat. Jak ponownie wygenerować list?  Sello wyrzuca mi komunikat, że operacja niedostępna do zakończonej transakcji.

 

Pozdrawiam,

Justyna Majka

Ja bym wszedło w KLIENCI i na kliencie wybrał Ctrl+T i stworzył nową transakcję reklamacyjną. W taki sposób nie zaburzysz historii paczek i masz wszystko do wglądu - wraz z reklamacją - w bazie Sello.

 

Żeby wyciągnąć paczkę z wysłanych trzeba odznaczyć w niej wysłanie (i ew. zaznaczyć datę zwrotu paczki) - wtedy wróci do TRANSAKCJI.

Link to postu

Zmiana statusu transakcji czy paczki zawsze jest możliwa, ale trzeba pamiętać, że zmiany statusu pociągają za sobą pewne konsekwencje i w mojej ocenie (choć nie jestem użytkownikiem programu ;) ) lepiej tego nie robić bo pod spodem mogą wydarzyć się akcje, z których nie do końca można sobie zdawać sprawę - np. ponowne wygenerowanie maila, aktualizacja dokumentów itp. Najlepiej zatem dodać nową transakcję, tak jak mówi Marcin, tym bardziej, że transakcje operują na dokumentach w Subiekcie (jeśli ten jest używany).

Link to postu
9 godzin temu, Justyna Majka napisał:

Niestety wyrzuca mi błąd, że brak transakcji allegro. Dlatego nie mogę opłacić paczki i wygenerować numeru listu :(

Jeśli stworzyłaś nową transakcję (jako reklamację) to inpost nie pozwoli zrobić wysyłki allegro, bo nie był to zakup allegro. W takim wypadku należy wybrać w paczce opcję paczkomatów na swoją umowę.

 

Ew. spróbuj wejść w managera paczek inpostu, znajdź klienta (jego zakup) w zakładce allegro. Zazwyczaj da się wygenerować drugi list do tego samego zakupu.

Link to postu

Błąd    26.02.2019 07:51:39    Tworzenie paczki 552/2019: Brak allegro_transaction_id lub allegro_user_id. taki błąd.

 

 

3 godziny temu, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

Jeśli stworzyłaś nową transakcję (jako reklamację) to inpost nie pozwoli zrobić wysyłki allegro, bo nie był to zakup allegro. W takim wypadku należy wybrać w paczce opcję paczkomatów na swoją umowę.

 

Ew. spróbuj wejść w managera paczek inpostu, znajdź klienta (jego zakup) w zakładce allegro. Zazwyczaj da się wygenerować drugi list do tego samego zakupu.

No właśnie, zawsze tak robiłam w takim przypadku. Teraz niestety jak generuje listy z systemu sello, nie widzi mi tych przesyłek w managerze w wygenerowanych listach, dlatego stamtąd nie mogę wygenerować ponownie. Z sello się nie da?

Link to postu
3 godziny temu, Justyna Majka napisał:

Tworzenie paczki 552/2019: Brak allegro_transaction_id lub allegro_user_id. taki błąd

Ten błąd oznacza, że nastąpiła próba utworzenia paczki w usłudze Allegro Paczkomaty Inpost, która jest dostępna tylko dla zakupu z Allegro. Dowolnej innej paczki nie można nią wysłać - i trzeba tutaj utworzyć zwykłą przesyłkę paczkomatową.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...