Skocz do zawartości

Kojarzenie wpłat

Polecane posty

Sytuacja taka: przez weekend sello było wyłączone, mimo iż w piątek działało. Jakiś crash. Oznacza to, że w poniedziałek rano transakcje, przed procesem przygotowania paczek do spakowania, muszą być jeszcze wchłonięte przez sello. Uruchamiam program, mija parę minut, transakcje spisane, ale bez wpłat. No to czekam dalej. Coś tam weryfikuje, coś tam majstruje, ale wpłat nie ma.

I teraz nie wiem, czy lepszym rozwiązaniem byłoby poczekać aż sello je ogarnie, czy samemu rejestrować wpłaty. Wolałbym jednak nie robić tego ręcznie dlatego, że w zgrupowanych transakcjach łatwo zauważyć różnice w kwotach, gdy jakaś transakcja nie została podpięta (ostatnio tak się dzieje, nie wiedzieć czemu).

W każdym razie w skrócie: jak przyspieszyć/wymusić rejestrowanie przez sello wpłat od razu?

Edytowane przez Tomasz Mroczkowski
Link to postu
4 minuty temu, Tomasz Mroczkowski napisał:

Sytuacja taka: przez weekend sello było wyłączone, mimo iż w piątek działało. Jakiś crash. Oznacza to, że w poniedziałek rano transakcje, przed procesem przygotowania paczek do spakowania, muszą być jeszcze wchłonięte przez sello. Uruchamiam program, mija parę minut, transakcje spisane, ale bez wpłat. No to czekam dalej. Coś tam weryfikuje, coś tam majstruje, ale wpłat nie ma.

I teraz nie wiem, czy lepszym rozwiązaniem byłoby poczekać aż sello je ogarnie, czy samemu rejestrować wpłaty. Wolałbym jednak nie robić tego ręcznie dlatego, że w zgrupowanych transakcjach łatwo zauważyć różnice w kwotach, gdy jakaś transakcja nie została podpięta (ostatnio tak się dzieje, nie wiedzieć czemu).

W każdym razie w skrócie: jak przyspieszyć/wymusić rejestrowanie przez sello wpłat od razu?

Lepiej poczekać, ręcznie łatwo coś przeoczyć.

A pobiera coś czy tylko łączy się "na krótko"?

Czy masz ustawione, ze Sello po odpaleniu pobiera najnowsze parametry allegro automatycznie?

Link to postu
1 godzinę temu, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

A pobiera coś czy tylko łączy się "na krótko"?

Niby pobiera, ale kończy na samych formularzach.

Zauważyłem, że w zakładce transakcje oczekujące na płatność mogę wybrać pobierz formularze pozakupowe z poziomu prawego przycisku myszy. Wówczas sello sprawdza kilka transakcji (niekoniecznie te, które wybiorę, bo wybrałem jedną, przyjęło kilka, ale nadal nie wszystkie). Gdy zrobię to po chwili drugi raz, nic się nie dzieje... więc nadal nie jestem pewien, że to dzięki tej opcji. Może po pobraniu kilku wpłat, jakaś czynność zajęła sello, przez co przestał pobierać formularze i sprawdzać wpłaty? Nie mam pomysłu.

 

1 godzinę temu, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

Czy masz ustawione, ze Sello po odpaleniu pobiera najnowsze parametry allegro automatycznie?

Rozumiem, że chodzi o automatyczne rozpoczęcie synchronizacji? Nie pamiętam gdzie znajduje się ta opcja, ale tak się właśnie dzieje. Mógłbym to wyłączyć i pobierać ręcznie konkretny pakiet danych, zaraz po uruchomieniu sello. Gdzie znajdę to ustawienie?

Link to postu
2 minuty temu, Tomasz Mroczkowski napisał:

Rozumiem, że chodzi o automatyczne rozpoczęcie synchronizacji?

Nie chodzi o synchronizację z subiektem ale o pobranie parametrów allegro (nie wiem o której piszesz):

SELLO > Narzędzia > Synchronizuj > Wymuś...

 

3 minuty temu, Tomasz Mroczkowski napisał:

zaraz po uruchomieniu sello

Ustawienia > Par. wys. i odb. > Aukcje > Synchronizacja kategorii...

 

4 minuty temu, Tomasz Mroczkowski napisał:

Może po pobraniu kilku wpłat, jakaś czynność zajęła sello, przez co przestał pobierać formularze i sprawdzać wpłaty? Nie mam pomysłu.

Warto pobrać ręcznie:

Wyślij/odbierze > Serwisy... > Odbierz z zaznaczeniem: Transkacje i formularze...

Link to postu
22 minuty temu, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

Nie chodzi o synchronizację z subiektem ale o pobranie parametrów allegro (nie wiem o której piszesz):

SELLO > Narzędzia > Synchronizuj > Wymuś...

Tak, chodziło o allegro.

Wybacz, ale nie widzę nigdzie opcji, ani zakładki narzędzia. Jeśli chodzi o parametry wysyłania i odbierania transakcje synchronizacja automatyczna wymuś pobranie wszystkich dostępnych danych - każde jest pełne (co 1 pobranie).

Opcja ta nie sugeruje jednak, żeby dotyczyła synchronizacji podczas uruchamiania sello, jednak mam wrażenie, że rozmył się wątek, bo na początku chodzi właśnie o uruchamianie na początku, a o tym piszesz niżej.

 

22 minuty temu, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

Ustawienia > Par. wys. i odb. > Aukcje > Synchronizacja kategorii...

Tutaj zaznaczone na żądanie użytkownika/automatycznie.

 

22 minuty temu, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

Warto pobrać ręcznie:

Wyślij/odbierze > Serwisy... > Odbierz z zaznaczeniem: Transkacje i formularze...

To samo.

 

Ok, nowe info: przy grupowaniu transakcji wg klienta, płatności pobierane dla niektórych transakcji/zamówień/klientów. A dla których nie? A to jeszcze nowsze info: dla tych, dla których pewne transakcje nie zostały pobrane (z tego, co wiem, jest to problem jednej z ostatnich aktualizacji sello). Mimo iż wpłata jest, nie oznacza jej, ponieważ jest różnica w kwocie pomiędzy wpłatą, a tym, co spisał sello.

Jak ogarnąć wpłatę? Otwieram maila, kopiuję nick kupującego, wpisuję niespisane przez sello transakcje ręcznie, wchodzę w zakładkę formularze - i to jest moment, w którym sello sprawdza wpłatę ponownie, bo:

ustawienia parametry wysyłania i odbierania parametry synchronizacji aktualizuj dane w transakcji, gdy dane na powiązanych formularzach nie są jednoznaczne

A przynajmniej tak mi się wydaje, że to kwestia tej właśnie opcji.

Dziwne, bo do tej pory cały czas tak robiłem, ale dziś niestety zasugerowałem się brakiem ikonki o wpłacie.

Mimo wszystko, wpłaty dla poprawnych formularzy/dobrze spisanych automatycznie transakcji podpisane są niejako cyklicznie.

Edytowane przez Tomasz Mroczkowski
Link to postu
3 minuty temu, Tomasz Mroczkowski napisał:

Wybacz, ale nie widzę nigdzie opcji, ani zakładki narzędzia.

Najpierw SELLO (logo u góry).

 

Coś z odświeżaniem listy jest u niektórych, chyba to opisywano na forum, tak jak podajesz. U mnie nie występuje, więc się nie wypowiem w sprawie pomocy raczej...

Link to postu
16 minut temu, Tomasz Mroczkowski napisał:

Ok, już mam. Zaznaczam wymuś... i wybieram OK, ale po wejściu w te ustawienia ponownie, zaznaczona jest pierwsza opcja.

Czyli OK. Wtedy pobierają się parametry allegro na żądanie - czy u Ciebie po OK rozpoczęła się wymuszona synchronizacja? To pomaga na brak pobranych transakcji lub nowych danych, jeśli allegro zmieniłlo parametry a w Sello jeszcze nie ma nowych.

Edytowane przez MARCIN e-kupowanie.pl
Link to postu
  • 3 tygodnie później...

Może to oznaczać, że dane dotyczące formularzy nie są zwracane z API - pojawiają się z opóźnieniem. Możemy to prześledzić po przesłaniu do nas loga z pobierania transakcji (bez pełnych danych). Proszę napisać do nas na sello@insert.com.pl z linkiem do tego wątku, odeślemy instrukcję jak włączyć logowanie.

Link to postu
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...