Skocz do zawartości

Integracja Sello + Subiekt GT

Polecane posty

Witam, 

próbowałam odszukać juz ten temat na forum ale nic nie znalazłam 

mam problem z połączeniem sello z subiektem. 

na oknie parametry połączenia, zgodnie z instrukcją wpisuję nazwę serwera i bazę danych. 

odznaczam opcję autentykacja windows i wpisuje swoją nazwę użytkownika i hasło. 

gdy próbuję powiązac uzytkownika nic mi się nie pokazuje w liście rozwijanej, status połączenia -niepołączony

 

co robię nie tak?

 

będę wdzięczna za pomoc.

pozdrawiam Weronika 

Link to postu
12 godzin temu, Weronika Zalewska napisał:

przepisuje tak jak jest to w pomocy z subiekta

Nie przepisuj, wybierz serwer z listy, jeśli jest poprawnie skonfigurwany pojawi się na liście po kliknięciu w ikonę "trójkąta". Jak już serwer będzie wybrany wpisujesz login i hasło do SQL-a - jeśli to domyślna instalacja to login to sa, hasło puste (to nie login do sello, nie do subiekta i nie do windowsa). Checkbox "Autentykacja Windows" powinien być pusty. Po wprowadzeniu właściwej nazwy i hasła kliknij na "trójkat" w polu Baza danych, powinna pojawić się lista baz subiekta, wybierasz swoją i zatwierdzasz. Jak wszystko ok to możesz zrobić powiązania użytkowników.

Link to postu

Nie bardzo widać, co jest wpisane w polu serwer, a to jest tutaj najistotniejsze. Musi być tutaj nazwa komputera\nazwa serwera. Wtedy przy podanym domyślnie użytkowniku sa i pustym haśle powinno się dać rozwinąć pole z bazami danych. Jeśli tak będzie, wtedy będzie można wybrać użytkowników.

Link to postu
4 godziny temu, Bartosz Rosa napisał:

Nie bardzo widać, co jest wpisane w polu serwer, a to jest tutaj najistotniejsze. Musi być tutaj nazwa komputera\nazwa serwera. Wtedy przy podanym domyślnie użytkowniku sa i pustym haśle powinno się dać rozwinąć pole z bazami danych. Jeśli tak będzie, wtedy będzie można wybrać użytkowników.

wygląda to dokładnie tak, status mam cały czas "niepołaczono" walczę już drugi dzień i nie wiem gdzie leży problem

 

image.thumb.png.981055aba59d3e5821968ee545ef00d8.png

 

 

Link to postu

To by tłumaczyło dlaczego nie pobiera użytkowników, dla Sello to połączenie nie istnieje.
Pierwsza sprawa - czy samego serwera też nie znajduje? Czy ten komputer i serwer to ta sama maszyna czy fizycznie to różne komputery?
Czasem pomaga wpisanie adresu serwera w formie adresu IP zamiast jego nazwy, można też na chwilę wyłączyć zaporę sieciową aby upewnić się czy jej niewłaściwa konfiguracja czegoś przypadkiem nie blokuje.

Link to postu
  • Piotr Kolasa zmienił tytuł na Integracja Sello + Subiekt GT

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...