Skocz do zawartości

Obsługa zamówień spoza Allegro

Polecane posty

Witam, od dłuższego czasu wykorzystuję do przetwarzania zamówień z Allegro pakiet programów : Subiekt  GT, Sello i ProstaPaczka 2 - każdy z nich w najnowszej wersji. Chciałbym teraz zacząć przetwarzać również zamówienia pozostałe (telefoniczne, mailowe) tak abym miał po nich ślad w bazie danych. Próbowałem dwóch sposobów :

A) Dodanie nowego ZK w Subiekcie. Dzięki temu mogę wpisać samodzielnie dowolnego kontrahenta, i na podstawie tych informacji - wygenerować Dokument Końcowy. Niestety - wielką wadą tego rozwiązania jest to - iż na podstawie ZK - nie da się w sposób automatyczny wygenerować paczki np. w serwie InPost.

B) Dodanie nowej transakcji w Sello. Dzięki tej opcji - możliwym jest zarówno automatyczne wygenerowanie Dokumentów, jak również automatyczne wygenerowanie samej przesyłki tj. etykiety adresowej. Niestety -- wadą tego rozwiązania jest fakt iż nie da się (bądź nie potrafię) dodawać kontahentów spoza Allegro. 

 

Idealnie byłoby gdybym zarówno dane kontahenta, jak i listę zakupionych przez niego produktów wprowadzał do programu jedynie raz, a Dokumenty Koncowe, etykiety adresowe etc - generowałyby się automatycznie. Z góry dziękuję za sugestie. 

Link to postu

A) Da się. Sello ma możliwość importowania ZK z Subiekta GT jako transakcji. Dalsza obsługa jak z transakcjami Allegro. Konfiguracja importu znajduje się w USTAWIENIA > PARAMETRY > Parametry systemu sprzedaży > Zakładka IMPORT.

B) Tutaj różnica jest tylko taka, że klienta w Sello trzeba dodać ręcznie, np w oknie dodawania transakcji w polu klienta są 4 ikonki po prawej stronie, jedna z nich to +, który otwiera okno dodawania nowego klienta - będzie on automatycznie umieszczony w transakcji.

 

Link to postu

Ja też, ale niestety w Sello kuleje import podam problemy z którymi się spotykam:

- Sello kasuje rabaty nadane w Subiekcie i zmienia ceny rabatowanych produktów

- Sello nie obsługuje płatności odroczonych np 14 dni.

 

Nie mam pomysłu na automatyczną obsługę, a to podmienianie rabatów przez Sello już nie raz sprawiło, że towar pojeachał do klienta z podwójnym, lub potrójnym rabatem.

 

 

Póki co import zleceń kuleje, ale na upartego można z niego korzystać.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...