Skocz do zawartości

Sello dodaje do transakcji inny mail niż powinien

Polecane posty

Od niedawna mam problem z losowymi transakcjami. 

Używamy adresów e-mail do identyfikacji paczkomatów w managerze paczkomatów. 

Sello do transakcji przypina zły adres e-mail (widoczny jest także w zakładce "klienci").

Maile dotyczące transakcji zawierają poprawny mail, czyli taki jaki jest w managerze paczkomatów. 

Mogę na to coś poradzić? Klienci nigdy wcześniej nic u mnie nie kupowali. Skąd w ogóle sello bierze błędny mail (także w domenie allegromail)?

Niestety nie mam możliwości identyfikacji transakcji po loginach, więc poprawne działanie mailów jest dla mnie kluczowe.

Link to postu

Przykładowo:

sello w transakcji pobiera aaaaaaaaa@allegromail.pl

w sello w mailach "odpowiedz do" widnieje bbbbbbbbbb@allegromail.pl

w mailach w treści jest bbbbbbbbbb@allegromail.pl

w zakładce zamówienia na allegro jest bbbbbbbbbb@allegromail.pl

w managerze paczkomatów jest bbbbbbbbbb@allegromail.pl

Do przygotowania paczek paczkomatowych używamy mailów z transakcji, które nie widnieją nigdzie indziej tylko w transakcji w sello.

Link to postu

Nie, to nie ma związku z aaaa+abc@allegromail.pl. 

W transakcjach są maile @allegromail.pl zupełnie inne niż powinny być. Zupełnie inna kombinacja znaków niż bezpośrednio w allegro oraz w mailach, które sello odbiera poprzez wybudowanego klienta poczty. 

Dzieje się tak dla niektórych, losowych transakcji.

Link to postu
1 godzinę temu, Michał Surmacz napisał:

W transakcjach są maile @allegromail.pl zupełnie inne niż powinny być.

A jakie powinny być?

Allegro dla klientów zwraca maile aaa@allegromail.pl, zaś w formularzach widnieje mail aaa+abc@allegromail.pl.

Czy występują tu jeszcze jakieś inne scenariusze? Jeśli tak, to jakie konkretnie? Inna sprawa, że jeśli klient kupi raz na koncie A a raz na koncie B to za każdym razem Allegro wygeneruje inny ciąg znaków dla tego samego kupujacego.

Link to postu

Przypomnę, że Allegro przez ostatnie dni wprowadza tak wiele zmian, że nie da rady na każdą ich zmianę reagować z dnia na dzień. Samo chociażby maskowanie adresów też nie jest do końca opisane, więc to, jak i wiele innych rzeczy musimy się domyślać, badać itd.

Jeśli Allegro zwróciło gdzieś maila w jakiejś postaci to raczej prowadzi on do właściwego klienta.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...