Skocz do zawartości

WYNAGRODZENIE W INNEJ WALUCIE

Polecane posty

  • 3 lata później...

Witam,

 

Może podepnę się pod temat, nie wiem czy sytuacja podobna jak wyżej, natomiast u mnie wygląda następująco:

 

1) pracownik ma stawkę w obcej walucie i taka stawkę chciałbym wprowadzić w systemie na składniku Podstawa miesięczna (ewentualnie powielić składnik i opisać Podstawa miesięczna USD) , np. 3 000 USD/EUR/GBP

2) W momencie naliczania wynagrodzenia  chciałbym aby system przeliczył sobie stawkę z umowy po kursie za dzień poprzedni i wyliczył wynagrodzenie w PLN.

 

Kursy walut mamy w programie, natomiast w jaki sposób możemy spowodować aby program przy wyliczaniu wynagrodzenia przeliczył najpierw przez kurs? 

Czy w definicji składnika Podstawa miesięczna USD można zapisać taki algorytm, jeśli tak to mogę prosić o podpowiedź ? 

Link to postu

Najlepiej będzie dodać składniki parametryczne "Podstawa miesięczna USD", "Podstawa miesięczna EUR", i "Podstawa miesięczna GBP", następnie dodać je do definicji listy płac i określić ich wartości na poziomie umowy. W tej samej definicji listy płac powinien znaleźć się składnik "Podstawa miesięczna", ale z wartością określoną na poziomie składnika, jako definicja. W edytorze definicji można skorzystać z funkcji KursWaluty, której składnia opisana jest w pomocy programu. Suma iloczynów tej funkcji i funkcji WartoscZUmowy dla każdej waluty powinna dać pożądany efekt.

  • Dziękuję 1
Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...