Skocz do zawartości

Po Aktualizacji 1.31 nie wchodzą nowe transakcje

Polecane posty

Witam,

Zaktualizowałem sello do 1.31 aktualizacja zakończona wczoraj około 23:20, pobrało wszystkie transakcje do tej godziny, teraz normalnie je "pobiera" nie pokazując żadnych błędów jednak one same nie wchodzą, uprzedzając pytanie Tradewatch jak i maile zakupowe wskazują na około 60 transakcji od tej godziny, nie mam też pewności czy pobrało wszystkie. 

Link to postu

A więc tak 

po instalacji nowej wersji wszystko szło ok od 23:00 do 9:00 dnia następnego, po napisaniu tego wątku próbowałem wszelkich metod by przywrócić pobieranie transakcji. 

Ku memu zdziwieniu koło 12 udało mi się ( uruchomiłem sello z uprawienianiami admina, wymusiłem pobranie parametrów z serwisu ) zaraz po tym sello ściągnęło transakcje i powoli pobierało formularze. 

Sobota około 17 problem wraca znowu stop w pobieraniu transakcji pomimo braku błędów w raporcie, niedziela rano potworzyłem jak wyżej, za 2-3 razem załapało pobieranie transakcji ( wcześniej po kliknięciu ignorował pobieranie) zaciągnął transakcję ( myślę super działa ) niedziela 21:00 mam wszystkie transakcje ... bez formularza, pobiera non stop nowe i dalej nie daje formularza  (formularze pobierały się w sobotę do 17 jak stało pobieranie wszystkie więcej się nie pobrały ) na szczęście udało się ręcznie kliknąć pobierz formularze klikając grupami po 30-40 transakcji. Dziś problem ten sam pobierają się nowe transakcje a formularze stoją ... Mamy kilka set transakcji dziennie na dłuższą metę to jakaś tragedia. 

Link to postu

Dowiedziałem się w innym wątku, że konieczna jest ponowna autoryzacja pomimo zaznaczonego "V" przy obecnej autoryzacji. Po kilku pobraniach zaczęło się ruszać...

Aczkolwiek jest jeszcze dużo błędów tego typu;

Pobieranie parametrów specyficznych dla kategorii 1036: Category '1036' not found
ResourceNotFoundExceptionHTTP Status: Not Found (404)

 

Link to postu
4 godziny temu, Radek A napisał:

Pobieranie parametrów specyficznych dla kategorii 1036: Category '1036' not found
ResourceNotFoundExceptionHTTP Status: Not Found (404)

Będziemy eliminować te błędy aby się nie pojawiały, bo jest to poniekąd normalna sytuacja, że przy próbie pobrania parametrów dla nieistniejącej już w serwisie kategorii ten zwraca status 404 - nie znaleziono. Nie jest to jednak błąd z punktu widzenia obsługi programu więc taki błąd nie powinien się pojawiać.

Link to postu

@Bartosz Rosa, aktualizowałem dziś sello do 1.30.0 o godzinie 7:20.  

Autoryzowaliśmy wszystko jeszcze raz zgodnie z instrukcjami, pobraliśmy parametry, kategorię itd. 

Do tej pory nie zaciągało nam z dzisiejszego dnia transakcji.  

Od godziny 8 na razie nie mamy nic, a w managerze są. 

Wymusiliśmy pełne pobieranie danych jakieś 30 minut temu jeszcze raz. 

Zobaczymy czy do 14 coś zaciągnie.  Żadnych błędów do tej pory, nie zanotowaliśmy. 

 

Link to postu

Yup. Wpiszcie to gdzieś do listy znanych problemów z 1.31.x. Wygląda na to, że pobiera.  Thx.

a i ja bym sugerował może dać tą instrukcję krok po kroku co zrobić po aktualizacji zaraz pod bannerem o wersji 1.31.x w sello ( ten żółty baner ) żeby ludzie wiedzieli, albo odnośnik do kotwicy, jeśli nie chcecie zmieniać układu newsa.  

 

  • Lubię to 1
Link to postu

Witam !!!

Sello próbuje pobierać transakcje ale nie tworzy klienta i tym samym nie tworzy transakcji:

komunikat z Sello:

Nie udało się zapisać danych klienta 64249..................trowany (64249225) (nie ma znaczenia czy klient zarejestrowany czy nie)
Błąd składniowy w poleceniu.

Nie udało się zapisać transakcji do aukcji nr 7801385897.
Nie istnieje klient  (64249225)

Oprócz tego pokazuje się długa lista komunikatów:

Błąd składniowy w poleceniu. (bez żadnych więcej szczegółów).

 

Proszę o pomoc.

 

Edytowane przez Remigiusz Pawlak
Link to postu
52 minuty temu, Bartosz Rosa napisał:

Proszę sprawdzić na stronie startowej czy są błędy związane z bazą danych, ewentualnie odświeżyć WAŻNE INFORMACJE.

Problemem okazała się znów wielkość bazy danych która spuchła po instalacji Sello 1.31.1

Baza była odchudzona przed instalacją do ok 8,5 GB ale po pobraniu danych z Allegro znów urosła, program serwisowy - usunięcie zdjęć niepowiązanych i na razie działa.

Zobaczymy jak długo.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...