Skocz do zawartości

Sello 1.31.1 nie pobiera opisów ani danych aukcji

Polecane posty

Witam,

mam problem z niektórymi aukcjami, sello w ogóle nie pobiera ich opisów czy nawet kategorii i specyficznych.

Pobrane wszystkie parametry, pobieranie z PPM pełnych danych daje ten sam rezultat.
Drugi problem, pomimo przypisana przez allegro cennika który jest zaimportowany do sello nie we wszystkich aukcjach cennik się pojawia. Tu tak samo PPM czy pełne pobieranie danych nic nie daje.

Jakieś sugestie?

1.jpg

Link to postu

Ja mam inny problem, aktualizacja sello OK, cenniki OK, potem chciałem wg instrukcji pobrać dane o parametrach ofert itp i... usunęło mi wszystkie opisy ofert trwających (tzn w sello). Teraz nie mogę powielić, wystawić ponownie ani nawet zobaczyć co jest w ofercie bo ma pusty opis. Żadne błędy nie wyskoczyły w trakcie pobierania.

Edytowane przez Grzegorz Kulig
Link to postu
3 minuty temu, Mirela Pardo napisał:

gdyby ktoś miał podobny problem z brakiem opisów aukcji
wystarczy przejść na edytor uproszczony i przy jakimkolwiek tekście
wcisnąć enter wówczas opis jest normalnie widoczny

tak, ale nawet po powieleniu i zapisaniu nowej oferty opis dalej jest niewidoczny i za każdym razem trzeba używać "edytor uproszczony" żeby go zobaczyć. To chyba nie powinno tak działać

Link to postu
1 godzinę temu, Adam Mmka napisał:

mam problem z niektórymi aukcjami, sello w ogóle nie pobiera ich opisów czy nawet kategorii i specyficznych.

Jaki jest dokładny błąd przy próbie pobrania pełnych danych aukcji?

33 minuty temu, Grzegorz Kulig napisał:

I cenniki dostaw też mi usunęło w trakcie pobierania danych ofert chociaż są już wyeksportowane do allegro, teraz muszę przypisywać kilkanaście różnych cenników do kilku tyś ofert RĘCZNIE...?

Stare cenniki w Sello to nie jest to samo co nowe cenniki Allegro. I tak, docelowo należy przypisać każdą aukcję do cennika Allegro, ale nie ma konieczności robić tego od razu. Obecnie cenniki wymagane są przy wystawianiu aukcji.

Cenniki Allegro można przypisać do aukcji obecnie ręcznie przez Allegro. W Sello taka możliwość będzie dodana w jednej z najbliższych aktualizacji.

Link to postu
2 minuty temu, Bartosz Rosa napisał:

Jaki jest dokładny błąd przy próbie pobrania pełnych danych aukcji?

dokładnie taki
Pobieranie zdjęcia 0 dla aukcji nr 7**********0: Należy podać miejscowość, w której znajduje się sprzedawany produkt
Należy podać opis aukcji

Oczywiście wszystko w aukcji na allegro jest podane.

2.jpg

3.jpg

Link to postu
2 minuty temu, Bartosz Rosa napisał:

Cenniki Allegro można przypisać do aukcji obecnie ręcznie przez Allegro. W Sello taka możliwość będzie dodana w jednej z najbliższych aktualizacji.

Przydała by się funkcja która przy pobieraniu danych oferty zamieniała by automatycznie w ofercie cennik sello na cennik allegro jeśli mają takie same nazwy. W końcu cenniki sello są eksportowane do allegro więc siłą rzeczy stają się identyczne.

Link to postu
13 minut temu, Adam Mmka napisał:

Pobieranie zdjęcia 0 dla aukcji nr 7**********0

I to jest pierwszy błąd jaki dotyczy aukcji? Przed pobraniem zdjęć pobierane są pełne dane aukcji i zapisywane. Zdjęcia są zapisywane już w kontekście pełnych danych aukcji, dlatego pojawia się błąd informujący o tym, że tych pełnych danych jednak nie ma zapisanych.

Proszę uruchomić logowanie w programie serwisowym, uruchomić Sello jako administrator i pobrać jedną aukcję. Podesłać do nas log (na sello@insert.com.pl) znajdujący się w folderze instalacyjnym sello \Log.

image.png.c5cbab37147c943d09b2cfaa335cb63e.png

Link to postu
Cytat

Nie można się połączyć z podanym serwerem.
Szczegóły:
Login failed for user 'sa\TopArtP@ss'.
Stos wywołań:
   w System.Data.SqlClient.SqlInternalConnectionTds..ctor(DbConnectionPoolIdentity identity, SqlConnectionString connectionOptions, SqlCredential credential, Object providerInfo, String newPassword, SecureString newSecurePassword, Boolean redirectedUserInstance, SqlConnectionString userConnectionOptions, SessionData reconnectSessionData, DbConnectionPool pool, String accessToken, Boolean applyTransientFaultHandling, SqlAuthenticationProviderManager sqlAuthProviderManager)
   w System.Data.SqlClient.SqlConnectionFactory.CreateConnection(DbConnectionOptions options, DbConnectionPoolKey poolKey, Object poolGroupProviderInfo, DbConnectionPool pool, DbConnection owningConnection, DbConnectionOptions userOptions)
   w System.Data.ProviderBase.DbConnectionFactory.CreatePooledConnection(DbConnectionPool pool, DbConnection owningObject, DbConnectionOptions options, DbConnectionPoolKey poolKey, DbConnectionOptions userOptions)
   w System.Data.ProviderBase.DbConnectionPool.CreateObject(DbConnection owningObject, DbConnectionOptions userOptions, DbConnectionInternal oldConnection)
   w System.Data.ProviderBase.DbConnectionPool.UserCreateRequest(DbConnection owningObject, DbConnectionOptions userOptions, DbConnectionInternal oldConnection)
   w System.Data.ProviderBase.DbConnectionPool.TryGetConnection(DbConnection owningObject, UInt32 waitForMultipleObjectsTimeout, Boolean allowCreate, Boolean onlyOneCheckConnection, DbConnectionOptions userOptions, DbConnectionInternal& connection)
   w System.Data.ProviderBase.DbConnectionPool.TryGetConnection(DbConnection owningObject, TaskCompletionSource`1 retry, DbConnectionOptions userOptions, DbConnectionInternal& connection)
   w System.Data.ProviderBase.DbConnectionFactory.TryGetConnection(DbConnection owningConnection, TaskCompletionSource`1 retry, DbConnectionOptions userOptions, DbConnectionInternal oldConnection, DbConnectionInternal& connection)
   w System.Data.ProviderBase.DbConnectionInternal.TryOpenConnectionInternal(DbConnection outerConnection, DbConnectionFactory connectionFactory, TaskCompletionSource`1 retry, DbConnectionOptions userOptions)
   w System.Data.SqlClient.SqlConnection.TryOpenInner(TaskCompletionSource`1 retry)
   w System.Data.SqlClient.SqlConnection.TryOpen(TaskCompletionSource`1 retry)
   w System.Data.SqlClient.SqlConnection.Open()
   w Serwisant.ChooseServerWindow.buttonOK_Click(Object sender, EventArgs e)

 

Link to postu

Postaram się ustalić z informatykiem od bazy,

z innej beczki wyłapane dwa problemy bynajmniej u nas,
1) przejście na aukcje zakończone jest nie możliwe, kółeczko wesoło kręci się około minuty po czym nic się nie dziej, pozostajemy ciągle na przygotowanych lub trwających.
edita/ prawdopodobnie wpływ ma ilość aukcji zakończonych, na w miarę świeżym koncie można przejść bez problemu.

2) co jakiś czas nie można wywołać menu wysili/odbierz (dane do serwisu), klikanie w nie nie daje żadnego efektu, pomaga dopiero reset sello.

3) raz wczoraj zobaczyłem magiczne okienko z napisem "brak pamięci", pierwszy raz takie widziałem od początku używania sello ale nie udało mi się zapisać tej wiekopomnej chwili na ss

 

1.jpg

Edytowane przez Adam @
Link to postu
1 godzinę temu, Adam @ napisał:

2) co jakiś czas nie można wywołać menu wysili/odbierz (dane do serwisu), klikanie w nie nie daje żadnego efektu, pomaga dopiero reset sello.

To dlatego, że w tle leci nadal pobieranie transakcji, tylko nie jest to odzwierciedlone przez pasek statusu na dole (będzie poprawione w najbliższej aktualizacji)

1 godzinę temu, Adam @ napisał:

3) raz wczoraj zobaczyłem magiczne okienko z napisem "brak pamięci", pierwszy raz takie widziałem od początku używania sello ale nie udało mi się zapisać tej wiekopomnej chwili na ss

Przy jakiej synchronizacji to się pojawiło? Czy Sello jest połączone z Subiektem (jakim)?

 

1 godzinę temu, Adam @ napisał:

1) przejście na aukcje zakończone jest nie możliwe, kółeczko wesoło kręci się około minuty po czym nic się nie dziej, pozostajemy ciągle na przygotowanych lub trwających.
edita/ prawdopodobnie wpływ ma ilość aukcji zakończonych, na w miarę świeżym koncie można przejść bez problemu.

Dużo jest tam aukcji?

Link to postu
3 minuty temu, Bartosz Rosa napisał:

Dużo jest tam aukcji?

Trochę się nazbierało przez kilka lat, niestety nie jestem w stanie sprawdzić liczby bo jedyne jak mogłem wejść na zakończone na to konto to wybierając na tym nowym czas ostatnie 7dni np i przejście na tamto konto z aktywnym filtrem. Po wyłączeniu filtra znów myśli około minuty i zostaje puste okno z aukcjami.
Na pewno musi to być powyżej 4000 bo tyle mam w aktywnych i działa bez problemu.

 

6 minut temu, Bartosz Rosa napisał:

Przy jakiej synchronizacji to się pojawiło? Czy Sello jest połączone z Subiektem (jakim)?

Subiekt aktualnie 1.55 SP1 HF1 , aktualizacja około 600 aukcji (dane typu kod pocztowy, miejscowość)

 

8 minut temu, Bartosz Rosa napisał:

To dlatego, że w tle leci nadal pobieranie transakcji, tylko nie jest to odzwierciedlone przez pasek statusu na dole (będzie poprawione w najbliższej aktualizacji)

I wszystko jasne, już myślałem że mam takiego pecha.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...