Skocz do zawartości

Jak Sprawdzić Czy Zamówienie Może Zostać Zrealizowane?

Polecane posty

Mam pytanie - jak można wyfiltrować zamówienia od klientów/ proformy, które mają pokrycie w stanach magazynowych?

 

Nasz proces sprzedaży wygląda następująco: 

1) klient składa zamówienie

2) Wklepujemy zamówienie od klienta lub wystawiamy proformę

3a) jeśli towar jest u nas - wysyłamy

3b) jeśli towar nie jest u nas - robimy zlecenie do dostawcy

 

Chcielibyśmy mieć możliwość filtrowania zamówień / proform tak, aby wyświetlała się lista tych, które mogą zostać zrealizowane od razu  - czyli pozycje na zamówieniach / proformach mają pokrycie w stanach magazynowych. Dzięki temu będziemy wiedzieć, które zamówienia możemy wysłać, a które wymagają domówienia towaru.

Proszę o informację, czy jest to możliwe i jak to zrobić. 

Z góry dziękuję i pozdawiam!

Link to postu

Chyba najlepiej jest skorzystać z widoku Asortyment zamówiony. Jest tam kilka kolumn związanych ze stanem, jego realizacją, czy zamówieniem, no i oczywiście pozycje zamówień. Wtedy zmienić grupowanie, aby było względem Zamówienia, dodać odpowiednie formatowanie kolorami pozycji, których nie ma na stanie i powinno uprościć działanie. Jeśli to za mało, to jak macie wersję PRO, można by zbudować raport własny, który potem wpinamy w zakładkę.

Link to postu
2 godziny temu, Radosław Czopik napisał:

Chcielibyśmy mieć możliwość filtrowania zamówień / proform tak, aby wyświetlała się lista tych, które mogą zostać zrealizowane od razu  - czyli pozycje na zamówieniach / proformach mają pokrycie w stanach magazynowych. Dzięki temu będziemy wiedzieć, które zamówienia możemy wysłać, a które wymagają domówienia towaru.

Proszę o informację, czy jest to możliwe i jak to zrobić. 

Myślę, że najlepiej będzie skorzystać z funkcji kompletacji zamówień dostępnej w PRO.

Link to postu
57 minut temu, Radosław Czopik napisał:

Czy mógłbym prosić o rozwinięcie tematu? ?

Rozwinięcie dostępne jest w pomocy programu.

Home > Subiekt nexo > Handel > Zamówienia > Zamówienia bieżące

Cytat

Kompletuj zamówienia - pozwalająca na wybranie pozycji zamówień i dokompletowanie do nich istniejących dostaw wg ustalonej w Parametrach Subiekta kolejności realizacji zamówień. Po skompletowaniu zostanie wyświetlone okno ze stanem kompletacji, które można dokonać lub anulować. Gdy zamówienie zostanie skompletowane w 100%, automatycznie zostanie zmieniony jego status na R , jeśli kompletacja będzie niepełna, to ustawiony zostanie status C.

 

Link to postu
  • 5 miesięcy temu...

Wracam do tematu z jeszcze jednym problemem. Czy po wejściu na INFORMATOR - jest możliwe sprawdzenie, czy dany towar jest zamówiony u dostawcy?

LUB

czy po wejściu na ASORTYMENT można ustawić kolumnę, która by wyświetlała ilość zamówioną (zleconą) u dostawcy?

Edytowane przez Radosław Czopik
Link to postu

Wszystkie te dane, są bardzo widoczne w systemie, wystarczy poklikać i tak ...

2 godziny temu, Radosław Czopik napisał:

Czy po wejściu na INFORMATOR - jest możliwe sprawdzenie, czy dany towar jest zamówiony u dostawcy?

Zakładka ZAMÓWIENIA, gdzie można ustawić typ dokumentu na do dostawców i stopień realizacji na mniejszy od 100. Pokaże wszystkie ZD, które nie są całkowicie zrealizowane. Jedynym problemem tutaj, może być częściowa realizacja ZD, gdyż ilość pokazuje tutaj ilość całkowitą - nie ma pozostałej do realizacji. Tu Insert ewentualnie musiałby rozważyć dodanie tej kolumny.

2 godziny temu, Radosław Czopik napisał:

ASORTYMENT można ustawić kolumnę, która by wyświetlała ilość zamówioną (zleconą) u dostawcy?

Tak, kolumna się nazywa Na ZD.

Link to postu
Przed chwilą, Radomił Ząbik napisał:

Hmm ...

image.png.98f446ece35f3d780684e292344ee1d3.png

Tak, o tym wiem, ale tutaj muszę wyszukać, czy dany towar jest zamówiony u dostawcy. 

W naszym przypadku często ściągamy towar na zamówienie . Dlatego też w momencie, gdy pojawia się zapytanie od klienta o asortyment "X" - chciałbym móc wejść na niego i sprawdzić tam, czy jakaś ilość jest już w drodze, żeby poinformować klienta, kiedy będzie możliwa dostawa do niego. 

Link to postu

No to informator, zakładka ZAMÓWIENIA, o której wcześniej pisałem, ma te dane. Jedyne co, nie pokazuje ilości pozostałej do realizacji, jeśli mamy częściową realizację ZD.

image.thumb.png.64c1010a16684f588e083af1ee142676.png

I tutaj update - proszę skorzystać z opcji Status dokumentu - Do realizacji. Okazuje się, że Stopień realizacji odnosi się, hmm, nawet sam już nie wiem do czego, bo daje mi dziwne wyniki plus nie ma go nigdzie na liście. Ktoś z InsERT mógłby się wypowiedzieć w temacie?

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...