Skocz do zawartości

SELLO 1.33 przesyłki za pobraniem

Polecane posty

Witam,

W nowej wersji Sello na liście transakcji oczekujących na płatność nie widzę transakcji ze sposobem płatności "za pobraniem", transakcja widoczna jest z poziomu KLIENCI zakładka TRANSAKCJE.

Czy można skonfigurować SELLO żeby transakcje za pobraniem widoczne były na liście transakcji oczekujących na płatność?

W jaki sposób realizować transakcje za pobraniem, czy wystarczy utworzenie paczki do transakcji?

Czy po oznaczeniu paczki za pobraniem jako wysłana pojawi się na liście transakcji oczekujących na płatność transakcja do tej paczki jak to miało miejsce do tej pory?

Link to postu

a to się zdziwiłam.......... to burzy mi sposób pracy, bo zakładka "do paczek" jest dla osoby pakującej, a nie ma naszykowanego towaru i nie umie grupować. Ten automatyzm trochę na wyrost.... może jakoś inaczej to rozwiązać? Gorzej, że ja nawet nie wiem, że tam coś trafiło póki nie zajrzę do maili, a to jest na zielono, więc się nie wyróżnia (jeśli 1 sztuka towaru a nie grupa). Odbiory osobiste wpisywane "za pobraniem" też tam trafią? 

Edytowane przez Anna Smolarska
Link to postu
12 minut temu, Anna Smolarska napisał:

a to się zdziwiłam.......... to burzy mi sposób pracy, bo zakładka "do paczek" jest dla osoby pakującej, a nie ma naszykowanego towaru i nie umie grupować. Ten automatyzm trochę na wyrost.... może jakoś inaczej to rozwiązać?

Osobiście też myślałem, że niezgrupowane pobrania będą zostawały w OCZEKUJĄCE NA PŁATNOŚĆ - ale już się dostosowałem. Kilka osób już o tym pisało... Ale chyba to się kłóci z obecnym sposobem pobierania TRANSAKCJI. Jeśłi dojdzie automatyczne grupowanie, to pobrania w DO PACZEK będą już gotowe do wysyłki od razu z zielonym statusem.

Edytowane przez MARCIN e-kupowanie.pl
  • Lubię to 1
Link to postu

Jak tam będą trafiać transakcje, nad którymi nie zdążę się "pochylić", to mam bajzel... osoba pakująca zginie, a ja wraz z nią...... Do tej pory zakładka "Do paczek" to były transakcje, które leżą naszykowane w koszyku do spakowania i nawet niewiele tam zaglądałam. Trzeba będzie zmienić sposób pracy i dopasować się.... nie ma wyjścia chyba. 

Edytowane przez Anna Smolarska
Link to postu

Obecnie nie ma. Chyba, że ST wynajdzie sposób na to, żeby DO PACZEK nie trafiały niezgrupowane TRANSAKCJE za pobraniem. Ale wtedy nie mogło by być automatycznego grupowania pobraniówek (lub jako opcja do włączenia)...

Wydaje się, że efekt jest ten sam: czyli w DO PACZEK trafiają ostatecznie tylko te zakupy, które są do wysłania. Ale - tak rozumiem z tego co piszesz - lepiej jak użytkownik ma nad tym kontrolę?

Link to postu

Przy moim, wypracowanych na nasze potrzeby, stylu pracy, to wolę mieć wszystko w zakładce "Transakcje oczekujące na płatność". Wtedy wyłapuję tych, co kolorów nie podali, jakieś dziwne zdublowane transakcje pobraniowe (każdy zakup osobny FOD). Oznaczam osobie pakującej cechami przez nas opracowanymi, że tu brak decyzji, tam jakieś specjalne życzenie co do faktury (sello nie umie robić faktur nabywca/odbiorca, albo ja nie umiem, robię to wstępnie, a potem w subiekcie wszystko dogrywam). Potem szykuję towar, i do "Transakcji do paczek". Tam już pakowacz ma naszykowany towar i pododawane uwagi. Tak dla nas jest wygodniej. Może dać w ustawieniach możliwość wyboru, by do "Transakcje do paczek" trafiały ręcznie zatwierdzane transakcje, jeśli tak chcemy, a jak nam to obojętne, to niech będzie tam wszystko, co zgodne z formularzem?  Taki wybór żeby dać użytkownikowi, a nie narzucać nam demolki.

Teraz ta pobraniówka, którą jeszcze tam trzeba grupować...zgłupieje mi pracownik, a ja z nim. 

Pobraniówka zgrupowana czy nie, efekt ten sam, a nawet gorzej, bo jest na zielono pojedynczy zakup i ginie w tłoku

Edytowane przez Anna Smolarska
Link to postu
4 minuty temu, Anna Smolarska napisał:

Może dać w ustawieniach możliwość wyboru, by do "Transakcje do paczek" trafiały ręcznie zatwierdzane transakcje? 

Ja już się gdzieś wypowiedziałem, że jestem za automatycznym grupowaniem i tym, żeby wszystko zakończone w allegro trafiało od razu DO PACZEK. Uwzględniałem stanowisko ST, że tak teraz musi być z przeskakiwaniem pobraniówek DO PACZEK. Wtedy niech opłacone też same tam lądują...

Jeśli samo by się grupowało to też byłby jakiś porządek (teraz mamy chyba stan chwilowy, gdzie lądują tam niezgrupowane tranakcje) - musiałabyś jedynie dodawać jakąś cechę do transakcji, którą by filtrowal pakowacz ukrywając nie opracowane przez Ciebie transakcje, np. tak:

image.png.35abc0be8a13fcf3a92c29e922421536.png

 

Link to postu

No tak, automatyczne grupowanie kusi, ale z drugiej strony ile masz porąbanych transakcji, gdzie musisz coś ręcznie robić? Ja mam kilka dziennie. Czy mogę zaufać automatyzacji? W życiu... muszę mieć kontrolę nad tym, co wchodzi. Ludzie są nieprzewidywalni. Powybiera ci 5 rzeczy paczkomatem Smart, potem doda 3 rzeczy z odbiorem osobistym i adnotacją "proszę to dodać do paczki". Żaden automat tego nie wyłapie. Jestem przeciwna dawaniu do "transakcji do paczek" jak leci.   

Link to postu
5 minut temu, Anna Smolarska napisał:

Żaden automat tego nie wyłapie.

To prawda. Jak teraz myślę, to zauważyłem inne przypadki, ktoś kupuje 2, 3 razy to samo a płaci za 1 szt. Jeden zakup jest w DO PACZEK i zostaje wysłany a 2 pozostałe (niezgrupowane, bo to inne zakupy) czekają na wpłatę w OCZEKUJĄCYCH. A towar zarezerwowany - 2 szt. Już kilka razy się zorientowałem dopiero przy zwrocie prowizji, że od razu można było wystąpić o zwrot (bo swoje zakupy klient już dostał i nawet nie wie, że 3 razy kupił) i towar "uwolnić".

 

Może i rzeczywiście trzeba by zblokowac przenoszenie pobrań DO PACZEK? @Bartosz Rosa daj znać, czy to w ogóle wchodzi w grę, bo po co dyskutować jak nie ma innego wyjścia... ;)

 

Link to postu
3 godziny temu, Miłosz Juszczak napisał:

Czy można skonfigurować SELLO żeby transakcje za pobraniem widoczne były na liście transakcji oczekujących na płatność?

Oczekujące na płatność to nie są transakcje nowe. Przez wzgląd na dotychczasowy sposób pracy mogło się tak wydawać, bo wszystkie wpadały na początek do tej zakładki. Ale wpadały tam nie dlatego, że są nowe, tylko dlatego, że płatność z góry jest domyślnym typem płatności dla transakcji.

3 godziny temu, Miłosz Juszczak napisał:

Czy po oznaczeniu paczki za pobraniem jako wysłana pojawi się na liście transakcji oczekujących na płatność transakcja do tej paczki jak to miało miejsce do tej pory?

Wtedy tak.

1 godzinę temu, Anna Smolarska napisał:

to burzy mi sposób pracy, bo zakładka "do paczek" jest dla osoby pakującej, a nie ma naszykowanego towaru i nie umie grupować. Ten automatyzm trochę na wyrost....

Ten automatyzm był w poprzednich wersjach również, tylko nie był domyślnie włączony. Teraz, z racji iż nie ma formularzy transakcje pojawiają się tam gdzie mają być od razu. Trzeba niestety trochę zmienić sposób pracy. Sprzedaż w Allegro się zmienia, Sello również ulega trochę tym zmianom.

1 godzinę temu, Anna Smolarska napisał:

Gorzej, że ja nawet nie wiem, że tam coś trafiło póki nie zajrzę do maili, a to jest na zielono, więc się nie wyróżnia (jeśli 1 sztuka towaru a nie grupa)

Zawsze można pracować w zakładce WSZYSTKIE i filtrować transakcje po stanie (NOWE). Wtedy wszystkie i płatne z góry i pobraniowe będą widoczne w jednym miejscu.

1 godzinę temu, Anna Smolarska napisał:

Jak tam będą trafiać transakcje, nad którymi nie zdążę się "pochylić", to mam bajzel... osoba pakująca zginie, a ja wraz z nią......

Wystarczy zwracać uwagę na status transakcji i niech osoba pakująca nie dotyka transakcji nowych, oznaczonych gwiazdką:

image.png.68e660f16017ff06e155bfb84995dfa4.png

Ewentualnie włączy filtrowanie tylko po transakcjach w trakcie realizacji.

image.png.b11d9227c10e8e22861a4d2bc7e99f79.png

i już nie widzi transakcji, nad którymi nikt się nie pochylił :).

1 godzinę temu, Anna Smolarska napisał:

Przy moim, wypracowanych na nasze potrzeby, stylu pracy, to wolę mieć wszystko w zakładce "Transakcje oczekujące na płatność".

Ale to nie są nowe transakcje, tylko oczekujące na płatność, a więc również i stare wysłane pobrania.

1 godzinę temu, Anna Smolarska napisał:

Może dać w ustawieniach możliwość wyboru, by do "Transakcje do paczek" trafiały ręcznie zatwierdzane transakcje,

Nie ma takiej możliwości bo nie ma już formularzy. Aby zrealizować ręczne zatwierdzanie, musielibyśmy przywrócić formularze, a to znów krok w tył i cała masa problemów z tym związanych.

1 godzinę temu, Anna Smolarska napisał:

Taki wybór żeby dać użytkownikowi, a nie narzucać nam demolki.

W zasadzie to narzucanie formularzy to była demolka i ręczne zatwierdzanie formularzy to było coś dziwnego, zwłaszcza dla nowych użytkowników.

Dotychczasowy sposób pracy można jak najbardziej zachować obecnie, ale przy większym użyciu filtrów.

1 godzinę temu, Anna Smolarska napisał:

Pobraniówka zgrupowana czy nie, efekt ten sam, a nawet gorzej, bo jest na zielono pojedynczy zakup i ginie w tłoku

Transakcje do zgrupowania nie są na zielono - mają odpowiednią ikonę:

image.png.9a233e4b92c3b9e915c8277ded03bbf1.png

Wkrótce będą się same grupować więc problem zniknie.

1 godzinę temu, Anna Smolarska napisał:

Czy mogę zaufać automatyzacji?

Grupowanie automatyczne w Sello będzie odzwierciedlać zamówienie w Allegro. Jeśli kupujący faktycznie coś namiesza to trzeba to niestety obsłużyć już ręcznie.

1 godzinę temu, Anna Smolarska napisał:

Powybiera ci 5 rzeczy paczkomatem Smart, potem doda 3 rzeczy z odbiorem osobistym i adnotacją "proszę to dodać do paczki".

A jak to opłaca? Opłacając lub wybierając pobranie w Allegro tworzy jedno lub dwa zamówienia i raczej jest tego świadom - Allegro pod tym kątem bardzo mocno się zmieniło na + aby eliminować takie dziwne sytuacje.

58 minut temu, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

ktoś kupuje 2, 3 razy to samo a płaci za 1 szt. Jeden zakup jest w DO PACZEK i zostaje wysłany a 2 pozostałe (niezgrupowane, bo to inne zakupy) czekają na wpłatę w OCZEKUJĄCYCH

No ale to nie wina Sello ani Allegro. Klient nakupił kilka razy ten sam towar (pomimo, że Allegro ostrzega o ponownym zakupie tego samego) i trzeba to z nim ustalić ręcznie. Ale transakcje takie nie będą opłacone.

Można ewentualnie pomyśleć o jakimś wsparciu ze strony Sello przy tego typu sytuacjach, tylko trzeba by dokładnie sprecyzować warunki ich wystąpienia.

 

Link to postu
6 minut temu, Bartosz Rosa napisał:

Można ewentualnie pomyśleć o jakimś wsparciu ze strony Sello przy tego typu sytuacjach, tylko trzeba by dokładnie sprecyzować warunki ich wystąpienia.

Ostrzegać przy wystawianiu dok. końcowego z DO PACZEK, że od tego samego użytkownika w OCZEKUJĄCE NA PŁATNOŚĆ (bez uwzględniania wysłanych pobrań) są inne transakcje (bez względu na ich status).

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...