Skocz do zawartości

Aukcje w sello źle przypasowane do konta w serwisie

Polecane posty

Witajcie.

Mam problem. Przy próbie ściągnięcia aukcji trwających dłużej niż 12 miesięcy bez ofert kupna natrafiłem na problem. Część aukcji, które znajdują się w sello są przypisane do konta allegro A a w rzeczywistości stoją na koncie allegro B. Wymuszanie pobierania pełnych danych o aukcji nie pomaga, zwraca błąd: FORBIDDEN. Przeprowadzałem autoryzację na obu kontach. Na obecną chwilę nie mogę tych aukcji ani zakończyć ani wznowić bo nie mają opisu i zdjęć.

Proszę o pomoc, jak to wyczyścić.

Link to postu

Proszę zacząć od instalacji poprawki 1.33.1 jeśli jej nie ma. Aukcje te niepoprawnie przypisane proszę usunąć, zaznaczając i klawisz Delete. Znikną one tylko z Sello. Po poprawnej autoryzacji (zrobionej na wersji najlepiej 1.33+) proszę pobrać trwające i sprawdzić czy problem nadal występuje i aukcje przypisują się do złego konta.

Link to postu

Proszę o pomoc. - U mnie po instalacji Sello 1.33.1 pojawiają się błędy typu:

1. Pobieranie aukcji, ofert kup teraz zaplanowanych, aktywnych, zakończonych z konta 4E... na Allegro.pl (0-100): Brak uprawnień do pobierania danych z konta 4E.... na Allegro.pl

- Dodam, że jest to nowe konto Sello , jeszcze na wersji 30-dniowej, startowej .

2. Oznaczanie niezwróconych aukcji z konta 'hc...' na 'Allegro.pl' jako zakończone: Nie można wykonać ponieważ nie udało się pobieranie danych o aukcjach trwających.

- To konta opłacone, używam wiele miesięcy

Link to postu

Ogólnie większość poszła ale na teraz przy jednej pozycji pojawia się błąd, aukcja w miarę nowa z przed paru dni, wystawiana przez Sello .

Aktualizacja istniejącej oferty "Bxxxxxxxxx" z konta 4E.... na Allegro.pl: Przydzielony identyfikator wartości  nie został znaleziony dla parametru słownikowego 22109.
HTTP Status: Unprocessable Entity (422)

Link to postu

Przed aktualizacją aukcji proszę najpierw pobrać jej pełne dane. Jeśli po tym również wystąpi ten sam błąd, to w menu Sello > Narzędzia > Synchronizuj parametry z serwisu proszę zaktualizować parametry specyficzne i po zakończeniu pobrać jeszcze raz pełne dane aukcji.

W Allegro zmieniły się atrybuty specyficzne dla kategorii tej oferty i trzeba je do Sello pobrać i zaktualizować najpierw.

Link to postu
  • 1 miesiąc temu...
Cytat

Oznaczanie niezwróconych aukcji z konta 'A' na 'Allegro.pl' jako zakończone: Nie można wykonać ponieważ nie udało się pobieranie danych o aukcjach trwających.
Oznaczanie niezwróconych aukcji z konta 'B' na 'Allegro.pl' jako zakończone: Nie można wykonać ponieważ nie udało się pobieranie danych o aukcjach trwających.
Oznaczanie niezwróconych aukcji z konta 'C' na 'Allegro.pl' jako zakończone: Nie można wykonać ponieważ nie udało się pobieranie danych o aukcjach trwających.
Oznaczanie niezwróconych aukcji z konta 'D' na 'Allegro.pl' jako zakończone: Nie można wykonać ponieważ nie udało się pobieranie danych o aukcjach trwających.
Oznaczanie niezwróconych aukcji z konta 'E' na 'Allegro.pl' jako zakończone: Nie można wykonać ponieważ nie udało się pobieranie danych o aukcjach trwających.
Pobieranie aukcji, ofert kup teraz zaplanowanych, aktywnych z konta F na Allegro.pl (0-100): Brak uprawnień do pobierania danych z konta F na Allegro.pl

Zauważyłem taki wpis w logu. Okazało się, że konto F nie dostało uprawnień w słowniku do pobierania aukcji. Czy to możliwe, że przez błąd związany z kontem F nie mogło pobrać aukcji dla pozostałych kont A,B,C,D,E ??

Link to postu
5 minut temu, Bartosz Rosa napisał:

Hmm, sprawdzimy. A nie było żadnych innych błędów rozumiem podczas pobierania trwających z pozostałych kont?

No właśnie nie. Na koncie E jest tylko problem z aktualizacją jednej transakcji ale przez datę odcięcia (co ma być naprawione w 1.34) ale to chyba nie ma związku z tą sytuacją.
Dodam jeszcze do mojego wcześniejszego wpisu informację, że po nadaniu uprawnień dla konta F, pozostałe konta A,B,C,D,E zaczęły pobierać dane o aukcjach już bez błędów.

  • Dziękuję 1
Link to postu
  • 7 miesięcy temu...

Wracając do tematu. Dodałem wczoraj nowe konto do Sello i przez to Sello przestało pobierać dane na wszystkich kontach. Dało by się to naprawić?

image.thumb.png.7f3250eb4bd497a60f53ffa84ac49888.png

przypominam też jak to naprawić:

Sello > Słowniki > Użytkownicy programu > nadać uprawnienia dla nowego konta odpowiednim użytkownikom

image.png.8bc4a2c255b8f8dc52795201ca703fa5.png

  • Dziękuję 1
Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...