Skocz do zawartości

1.33.1 A USŁUGA PAKOWANIE NA PREZENT

Polecane posty

na razie mam do czynienia z płatnością pobraniową. W poprzedniej wersji przynajmniej taką transakcję podświetlało na czerwono, bo była niezgodność kwot, teraz nie ma nic, żadnej informacji, że klient wybrał dodatkową usługę, np. pakowanie na prezent. Transakcja wygląda na gotową do realizacji, gdyby nie MS Allegro, poszłaby paczka bez pakowania na prezent

Link to postu
  • 2 miesiące temu...

Czy dodanie usług dodatkowych jako osobnych pozycji w transakcji będzie zadowalające?

Dalej, czy wstawianie tych pozycji jako usług jednorazowych w Subiekcie będzie ok? Czy jest tutaj potrzeba ustalania stawek VAT na te usługi czy mogą dodać się ze stawką domyślną?

Tak by to mogło wyglądać w transakcji:

image.png.66c96ad5a3a8a6e4ae0062db9a0b7a98.png

Link to postu
24 minuty temu, Bartosz Rosa napisał:

Czy dodanie usług dodatkowych jako osobnych pozycji w transakcji będzie zadowalające?

Dalej, czy wstawianie tych pozycji jako usług jednorazowych w Subiekcie będzie ok? Czy jest tutaj potrzeba ustalania stawek VAT na te usługi czy mogą dodać się ze stawką domyślną?

Tak by to mogło wyglądać w transakcji:

image.png.66c96ad5a3a8a6e4ae0062db9a0b7a98.png

Jak najbardziej, osobna pozycja to bardzo sensowne.

U mnie dodatkowe usługi to zazwyczaj towar (np. torebka, która jest opakowaniem na prezent). Więc jak dla mnie, to raczej nie towar jednorazowy, tylko kartotekowy. Ew. także towar/usługa podobna do kosztów wysyłki.

Koszt takiej usługi powinien znaleźć się na dok. końcowym jako oddzielna pozycja.

Przynajmniej jeśli chodzi o naszą specyfikę sprzedaży.

Edytowane przez MARCIN e-kupowanie.pl
Link to postu

Ale korzystasz z tych usług dodatkowych Allegro? Czy mówisz o takich dodanych niezależnie od tego? Chodzi jak zwykle o nakład pracy w stosunku do tego co jest potrzebne :). Dodawanie usługi jednorazowej to dość małe zagadnienie, ale jeśli mamy dorabiać całą synchronizację tych usług z Allegro, wybieranie stawek, podpinanie usług/towarów istniejących to robi się już z tego zadanie wymagające dość sporo pracy a nie wiadomo czy nakład tej pracy jest tak naprawdę istotnie potrzebny - bo może wystarczy wersja uproszczona.

Link to postu
18 minut temu, Bartosz Rosa napisał:

Ale korzystasz z tych usług dodatkowych Allegro? Czy mówisz o takich dodanych niezależnie od tego?

Więc tak:

Jedyne z czego korzystałem (i na razie to jedyna opcja, którą wymyśliliśmy przy zabawkach) to OPAKOWANIE PREZENTOWE z allegro. Jakoś nikt nie pytał mnie na razie o wnoszenie zabawek na piętro ;)  Więc może mówimy o innych usługach?

Niemniej korzystając z tej opcji miałem towar na magazynie - OPAKOWANIE, które i tak musiałem wrzucić jako towar, żeby opakowania zeszły ze stanu w Subiekcie.

Link to postu

Rozumiem. Ale w chwili obecnej w żaden sposób nawet nie widać że jakaś usługa jest wybrana, najwyżej po tym ze w transakcji jest nadpłata. Tak więc wrzucimy do kolejnej wersji usługi jednorazowe. Najwyżej w pierwszej wersji będzie trzeba te usługi podmieniać na opakowanie.

Dodana też będzie poprawka, która nie będzie tych usług usuwać z aukcji przy aktualizacji - bo tak też się dzieje. Dodawanie usług do aukcji z poziomu Sello nie będzie na razie dostępne, bo to jak pisałem, grubsza zabawa na później.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...