Skocz do zawartości

Tagi na aukcjach i zwrot prowizji


Zobacz rozwiązanie Rozwiązane przez Bartosz Rosa,

Polecane posty

2 godziny temu, Łukasz Kasztanowy napisał:

O co chodzi z tymi tagami. Rozwiń myśl może mi się przyda:)

Chodzi o kategorie sprzedawcy definiowane przez tagi allegro:

https://allegro.pl/pomoc/dla-sprzedajacych/wystawianie-i-edycja-oferty/czym-sa-tagi-ofertowe-WEDKYRmrnT6

Link to postu
  • 4 miesiące temu...

W jaki sposób chcielibyście korzystać z tagów?

Zapoznałem się nieco z ich działaniem i jest trochę pod górkę, bo trzeba je dodawać do oferty z pewnym opóźnieniem (nie wiadomo jakim ;) ) po aktywowaniu oferty. Przy wystawianiu nie da się ich przesłać od razu, więc albo trzeba będzie dodać je w postaci zmian oczekujących automatycznie dodawanych, albo ręcznie dodawanych już do ofert trwających.

Skąd te tagi bierzecie? Czy są one gdzieś w polach własnych? W cechach?

W Allegro dodaje się je prosto, bo wystarczy dopisać do oferty przy jej tworzeniu/edytowaniu ale przez API proces jest bardziej skomplikowany.

  • Lubię to 1
Link to postu
1 minutę temu, Bartosz Rosa napisał:

i jest trochę pod górkę

Nie często chyba z górki, prawda? ?

 

2 minuty temu, Bartosz Rosa napisał:

Skąd te tagi bierzecie?

Z tego co wiem, TAGI - mając abonament sklepowy w serwisie - trzeba wcześniej ustawić (ręcznie) w allegro. Dopiero wówczas można je dodawać do oferty. Jeśli w (przypuszczalne nowe pole w 1.36) wpisze się coś innego niż ustawione w allegro to TAG się nie ustawi. Przed chwilą sprawdziłem i wysyłanie przez API tagu o wartości nieistniejącej w allegro nic nie daje. Po prostu nic się nie zmienia. Tę moją wiedzę należy oczywiście zweryfikować bo posłużyłem się innym narzędziem, nie wnikam w instrukcje API...

Może by warto stworzyć w Sello w towarze pole do zapisu - użytkownik wpisze sobie tam ręcznie TAGI, które ustawił w allegro? chyba, że można je pobierać przez API?

Może by się udało je aktualizować w ofertach na tej samej zasadzie co opisy? plus ew. także w zmianach zbiorczych?

 

18 minut temu, Bartosz Rosa napisał:

trzeba będzie dodać je w postaci zmian oczekujących automatycznie dodawanych, albo ręcznie dodawanych już do ofert trwających

Obie opcje będą zasadne. Jeśli w TOWARZE będzie zapisany TAG to przy nowej aukcji niech się wysyła do serwisu (albo od razu albo za chwilę). A jeśli użytkownik sobie doda TAGI lub je usunie to przydało by się to łatwo wysłać do allegro (tak jak pisałem może jak opisy z towaru przez szablon).

Hmm...

 

Nie ukrywam, że b. liczę na lipiec z TAG-ami! ?

Link to postu
17 godzin temu, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

Z tego co wiem, TAGI - mając abonament sklepowy w serwisie - trzeba wcześniej ustawić (ręcznie) w allegro. Dopiero wówczas można je dodawać do oferty

Sprawdziłem, można je dodawać wprost z pola z tagami. Jeśli nie ma takiego tagu to się dodaje do listy.

17 godzin temu, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

Jeśli w (przypuszczalne nowe pole w 1.36) wpisze się coś innego niż ustawione w allegro to TAG się nie ustawi

Przez API tak. Najprawdopodobniej Allegro sprawdza czy wpisane słowo istnieje w tagach a jak nie to je dodaje.

Żeby było ciekawiej, to w ofercie nie dodaje się taga bezpośrednio, a przesyła się jego identyfikator, więc trzeba je mieć w Sello w postaci identyfikatorów zapisane. Do tego dochodzi możliwość ich aktualizacji (zmiany nazwy) po stronie Allegro, którą też trzeba obsłużyć. I tak poprawienie jakiegoś tagu po stronie Allegro spowoduje rozjazd w nazewnictwie tagów zapisanych w towarach.

17 godzin temu, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

Może by się udało je aktualizować w ofertach na tej samej zasadzie co opisy? plus ew. także w zmianach zbiorczych?

Raczej zakładam, że tagi można by było tylko dodać do oferty zmianami zbiorczymi, bo przy wystawianiu aukcji powstaje dość spory dodatkowy narzut aby to poprawnie obsłużyć - a nie jest to funkcja używana przez każdego.

17 godzin temu, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

Jeśli w TOWARZE będzie zapisany TAG to przy nowej aukcji niech się wysyła do serwisu (albo od razu albo za chwilę)

I tego właśnie chciałbym uniknąć, bo dość mocno komplikuje to obsługę zmian zbiorczych, wystawiania aukcji, jej aktywację itp.

Ile tych tagów macie i używacie? Bo to jest też kwestia jak będzie wyglądać ich obsługa, wybieranie, czy lista z tagami wystarczy, czy może jednak jakiaś bardziej zaawansowana kontrolka z wyszukiwaniem tagów itp.

 

Link to postu
11 minut temu, Bartosz Rosa napisał:

Raczej zakładam, że tagi można by było tylko dodać do oferty zmianami zbiorczymi, bo przy wystawianiu aukcji powstaje dość spory dodatkowy narzut aby to poprawnie obsłużyć - a nie jest to funkcja używana przez każdego.

 

14 minut temu, Bartosz Rosa napisał:

Ile tych tagów macie i używacie? Bo to jest też kwestia jak będzie wyglądać ich obsługa, wybieranie, czy lista z tagami wystarczy, czy może jednak jakiaś bardziej zaawansowana kontrolka z wyszukiwaniem tagów itp.

 

Jak się zastanowić (w obliczu ew. utrudnień o których piszesz) to w zasadzie dodawanie TAGÓW jest czynnością zazwyczaj  jednorazową i jeśli Sello po ich pobraniu z allegro do AUKCJI TRWAJĄCYCH nie będzie ich usuwać to by na początek wystarczyło. Jeśli dodatkowo Sello będzie je dodawać/usuwać/korygować wg zmian allegro, to już SUPER.

 

Może warto było by dorobić filtr w TRWAJĄCYCH, np. tagi sklepowe, żeby łatwo było odnaleźć oferty, które nie mają tagów aktualnie (przy okazji: w filtrach ostatnio przydał by mi bardzo się filtr subiektowy/towarowy "z cechą" - pytał ktoś o to?). A może kolumnę tagi?

 

Dodawanie TAGÓW przez ZZ jak najbardziej - jak najprościej to czasami rzeczywiście najlepiej (zamiast zaawansowanej obsługi TAGÓW wolał bym Sellowe tagi w szablonach aukcji - ale o tym już się wypowiadałeś i wiem na czym się stoi)

 

W moim wypadku pewnie miałbym tych TAGÓW z 20 - 30 jeśli już będzie opcja łatwej obsługi dodawania/usuwania ich.

 

 

 

 

 

Link to postu
1 godzinę temu, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

(przy okazji: w filtrach ostatnio przydał by mi bardzo się filtr subiektowy/towarowy "z cechą" - pytał ktoś o to?

jeśli pytasz o cechy towaru w module aukcji to będzie taki filtr w 1.36.

 

2 godziny temu, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

bo przecież jedna oferta może mieć kilka(naście/dziesiąt) TAGÓW.

10

 

Link to postu
Przed chwilą, Bartosz Rosa napisał:

jeśli pytasz o cechy towaru w module aukcji to będzie taki filtr w 1.36

obraz.png.d7fe4e7eab8680e4ac001b35e2dd0874.png

 

1 minutę temu, Bartosz Rosa napisał:
2 godziny temu, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

bo przecież jedna oferta może mieć kilka(naście/dziesiąt) TAGÓW.

10

A w ogóle maskymalnie ile TAGÓW można w allegro stworzyć, to też gdzieś podają?

Link to postu
  • 7 miesięcy temu...
9 minut temu, Bartosz Rosa napisał:

Obsługa tagów ofertowych będzie dodana w 1.38

 

obraz.png.4a17e6fcd25f166fb724ca3f46041e18.png :)

R E W E L E W A C J A !

 

?     ?     ?     ?     ???          ?

?     ?     ?     ?     ?     ?     ?     ?

???     ?     ?     ???     ? ? ?

?     ?     ?     ?     ??          ?       ?

?     ?     ???     ?     ?     ?       ?

    

  • Haha 1
Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...