Skocz do zawartości

Problem Sello 1.34.0 Nexo 29 aktualizacja dokumentu

Polecane posty

Panie i Panowie mam takie info i nie jestem w stanie dojść z jakiej to transakcji. (błąd się zaczął pojawiać jakiś czas temu różnymi metodami próbowałem zlokalizować problem ale niestety bezskutecznie dlatego piszę tu):

"InsERT_nexo_Driver: Aktualizowanie dokumentu zakończone błędem: 

Wyjątek: Nie można edytować zamówienia gdy zostało już ono zrealizowane."

 

Pozdrawiam serdecznie 

Link to postu

Do zamówienia została już wystawiona faktura bądź paragon. Takiego zamówienia nie da się już edytować. Prawdopodobnie w transakcji Sello zostało coś zmienione już po utworzeniu dokumentu końcowego. Synchronizator dokumentów próbuje zaktualizować zamówienie zgodnie ze zmianami w transakcji, ale Subiekt na to nie pozwala.

Link to postu

Przy obecnych, starych komunikatach błędów w synchronizatorze może to być trudne. Nowy synchronizator będzie dokładnie wskazywał o którą transakcję chodzi.

Póki co, najprościej załatwić to poleceniem SQL wykonanym na bazie Sello poprzez program serwisowy. Poniższe polecenie wyświetli wszystkie transakcje przeznaczone do aktualizacji ZK, wraz z nazwą transakcji oraz numerem ZK.

select tr_Source Dotyczy, tr_InitDocDescr 'numer ZK' from tr__transaction where tr_initDocDirty = 1

 

Link to postu
6 godzin temu, Bartosz Rosa napisał:

Poniższe polecenie wyświetli wszystkie transakcje przeznaczone do aktualizacji ZK, wraz z nazwą transakcji oraz numerem ZK.

W dwóch mi pokazało nr a w dwóch nie:

image.png.9b1ad93640cbe7641d6e00b16c088dd2.png

2 pozycje odnaję a pozostałe mają tylko tytuł/numer oferty.

Na to na razie nie ma sposobu?

Link to postu
Dnia 8.04.2020 o 09:42, Bartosz Rosa napisał:

Widocznie dla tych dwóch nie ma utworzonych dokumentów, lub tworzenie ZK jest wyłączone. A powoduje u Ciebie pojawiania się błędów?

Sprawdziłem dokładnie przed chwilą i co do błędów synchronizacji z GT czyściutko jak prawie nigdy ?

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...