Skocz do zawartości

Błędy pobieranych aukcji - Nieprawidłowa kategoria aukcji

Polecane posty

Kod producenta - należy uzupełnić przy pomocy zmian zbiorczych, komunikat świadczy o tym, że to obowiązkowy parametr i nie ma go w ofercie.

...kategoria... - kategorie powinny być pobrane najpierw od nowa z allegro.

Dalej napisz, czy to pomogło.

Link to postu

Błędy nieprawidłowa kategoria aukcji sugerują, że prawdopodobnie zmieniła się kategoria tych aukcji w Allegro a w Sello jest stara struktura drzewa kategorii. Tak jak napisał Marcin proponuję zacząć od pobrania pełnego drzewa kategorii z menu Sello > Narzędzia > Synchronizuj parametry z serwisu i tam wybrać kategorie oraz parametry specyficzne dla przygotowanych i trwających - bo zapewne również i one wymagają odświeżenia. Po zakończeniu pobierania kategorii należy ponownie spróbować pobrać dane aukcji/transakcji.

 

Link to postu
  • Bartosz Rosa zmienił tytuł na Błędy pobieranych aukcji - Nieprawidłowa kategoria aukcji

Wymusiłem 

3 godziny temu, Bartosz Rosa napisał:

Błędy nieprawidłowa kategoria aukcji sugerują, że prawdopodobnie zmieniła się kategoria tych aukcji w Allegro a w Sello jest stara struktura drzewa kategorii. Tak jak napisał Marcin proponuję zacząć od pobrania pełnego drzewa kategorii z menu Sello > Narzędzia > Synchronizuj parametry z serwisu i tam wybrać kategorie oraz parametry specyficzne dla przygotowanych i trwających - bo zapewne również i one wymagają odświeżenia. Po zakończeniu pobierania kategorii należy ponownie spróbować pobrać dane aukcji/transakcji.

 

Wymusiłem pobranie i aktualizację parametrów z serwisu. Niestety nadal generuje się ponad 140 błędów w aukcjach zakończonych. Dodam, choć nie wiem czy to istotne, że są to aukcje zakończone w różnych przedziałach czasowych, nie tylko z jednego miesiąca. Są z kategorii uroda (perfumy, maseczki i inne kosmetyki).

Link to postu

Dla aukcji zakończonych tego typu błąd może się pojawiać ze względu na to, że mają one ustawioną kategorię która może już nie istnieć. Więc jakakolwiek aktualizacja drzewa kategorii już tutaj nie pomoże. Pobieranie aukcji zakończonych przy normalnej pracy nie ma większego sensu i można to spokojnie wyłączyć. A czerwone błędy, tak ja wspomniał Marcin, można usunąć funkcją Wyczyść błędy aukcji Ctrl+Shift+B. Oczywiście znikną same błędy a nie źródło ich pojawiania się. Dlatego w tym wypadku nie należy pobierać więcej aukcji zakończonych, gdy nie jest to do czegoś potrzebne.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...