Skocz do zawartości

Problem z usuwaniem zakończonych aukcji

Polecane posty

Cześć wszystkim ?

Zaczynam swoją przygodę z Sello i na start mam pewien irytujący problem.
Gdy wchodzę w "Aukcje", wybieram "Zakończone" i próbuję usunąć jakikolwiek element wyskakuje mi błąd "Problem z usunięciem. Błąd usunięcia z bazy danych. Zapis spowodowałby naruszenie integralności [...]" (grafika umieszczona w załączniku).

Denerwuje mnie też inna sprawa - fakt, że nie mogę usunąć zakończonej aukcji z powiązanymi transakcjami - "Nie można usunąć aukcji ponieważ istnieją do niej transakcje" - czy da się to obejść?
Zależy mi na jak najmniejszej ilości elementów zakończonych z powodu ograniczonego miejsca.

Dzięki i miłego! ?

2020-08-06_115618.png

Link to postu

W samym programie nie można usunąć danych, które mają powiązanie z innymi danymi. Przykładowo transakcje są tworzone w kontekście aukcji, nie można zatem usunąć aukcji bez usunięcia najpierw transakcji z nią powiązanych itd. Są to dane zależne od siebie. W najczęściej występujących przypadkach pojawia się komunikat dokładnie informujący o tym dlaczego nie można usunąć np aukcji (z powodu transakcji). W innych przypadkach pojawia się generyczny komunikat o naruszeniu integralności danych.

Starsze aukcje można usunąć za pomocą programu serwisowego do Sello (admin.exe).

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...