Skocz do zawartości

Wznawianie ofert zakończonych (1.36.0)

Polecane posty

Witam serdecznie

Super że ta opcja się pojawiła w końcu lecz proszę o informację... Jeżeli mam zakończone aukcję np 5 dni temu i teraz chcę zaplanować ich wznowienie np za 2 dni. Jeżeli wybiorę na danej zakończonej aukcji opcję "zaplanuj wznowienie" wybiorę aktualizację ceny i np ilości sztuk to:

  1. Aukcja zostanie zaplanowana do wznowienia na wybrany przeze mnie czas i godzinę?
  2. Czy te dane są przekazane do allegro i sello w tym czasie nie musi być włączone?
  3. Czy jednak by opcja zaplanowanego wznowienia w wybranym czasie zadziałała sello musi być włączone?

Z góry dziękuję za informację.

Edytowane przez Katarzyna Drabik
zmiana tematu
Link to postu

Wznawianie odbywa się z chwilą wysłania takiego zlecenia (pomijając lekkie opóźnienie w serwisie). Nie da się wznowić oferty za określony czas.

Sformułowanie "zaplanuj" tyczy się tego, że wybranie tej funkcji nie powoduje natychmiastowego wznowienia, lecz dodawana jest zmiana oczekująca dopiero na wysłanie do serwisu, powodująca wznowienie oferty - podobnie jak ma to miejsce przy funkcji zaplanuj zakończenie aukcji. Z faktycznym planowaniem na przyszły czas nie ma to związku.

obraz.png.1959f8150a197b15f1d9f9511ec3a1c9.png

Link to postu

Mam dwie sprawy związane z tematem, pierwsza to sugestia.

Opcja zaplanuj wznowienie i zaplanuj zakończenie aukcji powinna być dostępna pod lewo klikiem w towarach (aukcje dla towaru) a nie tylko w aukcjach zakończonych.

W towarach zmieniam ilość a pod towarem widzę aukcję i od razu mogę ją wznowić a nie przechodzę do aukcji zakończonych i muszę jej szukać drugi raz. Teraz jest tak, że szybciej wznawiam aukcję przez allegro wyświetlając ją z towaru w serwisie.

Już w ogóle najlepiej by było gdyby sello pytało po tym jak zmienię stan towaru ręcznie z 0 na dodatni czy ma wznowić aukcję i analogicznie gdy zmieniam ręczenie na 0, wtedy pyta czy zaplanować zakończenie.

Druga sprawa to samo wznowienie, zmieniłem stan towaru z 0 na 1, przy wznowieniu wybrałem opcję aktualizacji ilości według stanu i mam błąd:

Serwis nie przetworzył zleconego polecenia:

- Niepoprawna liczba sztuk.
to samo dzieję się jak wybiorę według dostępnych
W aukcjach zakończonych ta aukcja w kolumnie pozostało na aukcji ma teraz -1
Link to postu
16 minut temu, Paweł Wilk napisał:

Druga sprawa to samo wznowienie, zmieniłem stan towaru z 0 na 1, przy wznowieniu wybrałem opcję aktualizacji ilości według stanu i mam błąd:

Serwis nie przetworzył zleconego polecenia:

- Niepoprawna liczba sztuk.
to samo dzieję się jak wybiorę według dostępnych
W aukcjach zakończonych ta aukcja w kolumnie pozostało na aukcji ma teraz -1

Podłączam się pod temat. Mam to samo, ale nie tylko przy wznawianiu, ale i przy aktualizowaniu liczby sztuk na 1.

Link to postu
Dnia 20.08.2020 o 11:16, Paweł Wilk napisał:

Opcja zaplanuj wznowienie i zaplanuj zakończenie aukcji powinna być dostępna pod lewo klikiem w towarach

Jej brak w tym miejscu wynika w zasadzie stąd, że w dolnym widoku pokazywana jest zakładka WSZYSTKIE aukcji, przefiltrowana po towarach a w tej zakładce nie ma funkcji wznowienia - wydawała się istotna tylko w zakładce ZAKOŃCZONE. Dodamy tę funkcję również i w tej zakładce.

P.S. Lewo klik czy prawo klik (z menu)?

 

Dnia 20.08.2020 o 11:16, Paweł Wilk napisał:

Już w ogóle najlepiej by było gdyby sello pytało po tym jak zmienię stan towaru ręcznie z 0 na dodatni czy ma wznowić aukcję i analogicznie gdy zmieniam ręczenie na 0, wtedy pyta czy zaplanować zakończenie.

Jeśli w aukcji ustawione jest automatyczne kończenie aukcji to przy zmianie liczby sztuk towarów na 0 zakończenie się samo doda. Podobnie zamierzamy zrobić też z wznowieniem.

 

Link to postu
  • 4 miesiące temu...
21 godzin temu, Tomasz Michnal napisał:

Utworzyłem nową aukcję i sello nie powiązało przypisanego produktu z subiektem

Jeśli nowa aukcja będzie wystawiana poprzez powielenie takiej, która ma to powiązanie to nowa też będzie je miała. Podobnie jeśli towar będzie wystawiany za pomocą szablonu aukcji. Aczkolwiek zawsze można ręcznie przypisać do aukcji towar pojedynczo lub zbiorczo.

Natomiast co do wznowienia, to nadal nie wiem czy jest z tym jakiś problem? Wystarczy kliknąć Zaplanuj wznowienie a następnie wysłać tę zmianę do Allegro. Za pomocą okna zmian zbiorczych Ctrl+B można dokonać na takiej aukcji zmiany - można ich dokonać nawet jeśli aukcja jest zakończona a potem wznowić już zmienioną.

 

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...