Skocz do zawartości

Spis z Natury

Polecane posty

Cześć, mam pytanie o spis z natury który robi się na koniec roku - wcześniej korzystałem z wf-maga i taki spis uwzględniał robicie na dostawy, np  mamy na stanie 5 ładowarek kupionych 2szt po 2zł i 3szt po 3szt po 3 szt to na spisie było to rozbite na dwie pozycje, w nexo nie widzę takiej opcji, jedne co udało mi się namierzyć to raport ze Średnia ważona cena z istniejących dostaw  - pytanie czy nie da się tego rozbić na poszczególne dostawy w raporcie, a jeśli nie to czy raport ze Średnia ważona cena z istniejących dostaw  będzie dobrym sposobem obliczania stanu magazynu na koniec roku i wykonania spisu z natury dla urzędu skarbowego?

Link to postu
  • 3 lata później...

dzień dobry, 

 

Mam kilka pytań odnośnie inwentaryzacji:

1. Czy można zmienić ustawienia Remanentu tak aby pokazywał to samo co Spis? Spis tworzę na podstawie ceny z najstarszej istniejącej dostawy, a remanent bierze średnią chyba uśrednioną. Tworzą się różnice. 

2. Dlaczego jeden użytkownik subiekta ma zakładkę "remanenty" gdzie widzi zapisane remanenty a inny użytkownik widzi tylko "remanent na dzień"? Uprawnienia mają te same.

 Zrzutekranu2024-01-25132459.thumb.png.853931f03739e847e191a507b13429d3.png

 

3. Po wykonaniu inwentaryzacji tworzy mi się RW/PW które mają różne wartości: rozchód i wartość magazynową. Jak to naprawić aby nie było takiej rozbieżności? czy jeśli towar który kupujemy ma inną cenę zakupu trzeba tworzyć osobną kartotekę (rozwiązanie problematyczne) czy można to inaczej rozwiązać?

 

4. Czy przeprowadzacie Państwo szkolenia z magazynu/inwentaryzacji?

 

5. czy przewidujecie Państwo możliwość wydruku protokołów rozliczenia różnic inwentaryzacyjnych oraz protokołów zespołu spisowego potwierdzających zakończenie inwentaryzacji?

Link to postu
5 godzin temu, Marta H napisał:

Mam kilka pytań odnośnie inwentaryzacji:

Warto poznać odpowiedzi przed rozpoczęciem pracy z programem.

 

5 godzin temu, Marta H napisał:

1. Czy można zmienić ustawienia Remanentu tak aby pokazywał to samo co Spis?

Remanent nie ma nic wspólnego ze Spisem, więc nie ma takiej możliwości, można co najwyżej odwrotnie, czyli utworzyć Spis zgodny z Remanentem.

 

5 godzin temu, Marta H napisał:

a remanent bierze średnią chyba uśrednioną.

Nie, remanent prezentuje rzeczywiste w wartości w taki sposób, jaki Pani ustawiła, można zaprezentować dane na cztery sposoby:

image.png.80dbead01f62455a8aad5f2c4056d88f.png

5 godzin temu, Marta H napisał:

Tworzą się różnice.

No nie może być inaczej skoro to Pani uśrednia ceny w inwentaryzacji:

5 godzin temu, Marta H napisał:

Spis tworzę na podstawie ceny z najstarszej istniejącej dostawy

--

5 godzin temu, Marta H napisał:

2. Dlaczego jeden użytkownik subiekta ma zakładkę "remanenty" gdzie widzi zapisane remanenty a inny użytkownik widzi tylko "remanent na dzień"? Uprawnienia mają te same.

Żaden użytkownik Subiekta nie widzi modułu "Remanenty", gdyż jest on dostępny tylko dla użytkowników programów księgowych (Rewizor). "Remanent na dzień" jest raportem widocznym tylko dla użytkowników Subiekta. Można być jednocześnie użytkownikiem dwóch programów uruchamiając je w multiprogramie, jak pokazała to Pani na zrzucie ekranu.

 

5 godzin temu, Marta H napisał:

3. Po wykonaniu inwentaryzacji tworzy mi się RW/PW które mają różne wartości: rozchód i wartość magazynową. Jak to naprawić aby nie było takiej rozbieżności?

Proszę ustawić na dokumencie RW domyślną cenę zgodną z algorytmem wyliczania ceny magazynowej czyli "Średnia ważona cena z dostaw w dyspozycji". Rozbieżność taka jest naturalna, NIE ma znaczenia, nie ma potrzeby jej usuwać - na wartość magazynu mają wpływ ceny i wartości magazynowe, pozostałe informacje należy zignorować (na potrzeby inwentaryzacji).

 

5 godzin temu, Marta H napisał:

czy jeśli towar który kupujemy ma inną cenę zakupu trzeba tworzyć osobną kartotekę (rozwiązanie problematyczne) czy można to inaczej rozwiązać?

Oczywiście, że nie, służy do tego obsługa magazynu, czyli ewidencja dostaw danego, tego samego towaru.

 

5 godzin temu, Marta H napisał:

4. Czy przeprowadzacie Państwo szkolenia z magazynu/inwentaryzacji?

Pytanie powinno zostać zadane wybranemu dostawcy programu przed jego wyborem... Firma InsERT nie świadczy usług szkoleniowych, nie świadczy usług wdrożeniowych, w ograniczonym zakresie świadczy usługi serwisowe (teleKonsultant, pomoc zdalna), oferuje szkolenia z obsługi programu w formie szkoleń multimedialnych (nikt nie odpowie na pytania). Pełen komplet usług, od sprzedaży licencji, abonamentów, sprzętu komputerowego, poprzez szkolenia, wdrożenia po serwis oferują firmy partnerskie / serwisanci.

 

5 godzin temu, Marta H napisał:

5. czy przewidujecie Państwo możliwość wydruku protokołów rozliczenia różnic inwentaryzacyjnych

Proszę rozwinąć.

 

5 godzin temu, Marta H napisał:

oraz protokołów zespołu spisowego potwierdzających zakończenie inwentaryzacji?

Proszę rozwinąć, czego brakuje Pani na wydrukach spisu i inwentaryzacji. Doraźne dodatkowe informacje można umieścić w uwagach.

  

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...