Skocz do zawartości

Nie można wysłać nieaktualnych dokumentów do dekretacji

Polecane posty

Witam,

Pierwszy raz od wielu lat korzystania z programu mam przy dekretacji komunikat: "Nie można wysłać nieaktualnych dokumentów do dekretacji"

1497778051_Zrzutekranu2020-10-09172507.jpg.29f00cc566901da6346839187db66177.jpg

Zawsze (co miesiąc wysyłam je tak samo: Wyślij off-line EDI++ >> Do pliku >> zapisuję je, robię jeszcze dodatkowo Excella dla sprawdzenia księgowej, a tym razem ...BŁĄD

1642853183_Zrzutekranu2020-10-09172423.jpg.948bf479942ca27692881f3becbc337e.jpg

Od razu zaznaczam, że sprawdzałem różne typy dokumentów, korekty, nie korekty, nie kojarzę bym zmieniał cokolwiek w danych firmy, dokumentach, etc...

Zresztą, nawet jeśli czasem Poprawiałem dokumenty to też nie powodowało to takiego komunikatu.

Czy jest jakiś raport który może mi określić co jest przyczyną tego błędu / "nieaktualności" dokumentów?

Czy jest jakiś inny sposób (awaryjny) wysłania księgowej eksportu z kilkuset dokumentami z miesiąca - zaznaczam że wyślij off-line i wyślij online tez próbowałem i jest ten sam błąd.

Link to postu
  • 2 tygodnie później...
Dnia 22.10.2020 o 10:07, Przemysław Werner napisał:

Jeżeli posiadają Państwo wersję 32.0.2 InsERT nexo i problem cały czas występuję, to proszę o kontakt w wiadomości prywatnej, gdzie prześlę instrukcję instalacji do rozszerzenia programowego.

Witam,

Mam ten sam problem u klienta, który ma wersję 32.0.0. poproszę o "szepionkę" na prv.: enterkom.lk@gmail.com

Link to postu
  • 2 tygodnie później...
5 godzin temu, Leszek Komisarczyk napisał:

Czy może w nowej wersji 32.1 ten problem jest już naprawiony?

Co do zasady, tego typu szczepionki wchodzą z automatu do kolejnej wersji.

Z listy zmian wersji 32.1.0:

Cytat

Poprawiono wysyłkę dokumentów on-line do księgowości - w niektórych przypadkach obrazy księgowe otrzymywały status "nieaktualny", co blokowało wysyłkę takich dokumentów.

 

  • Lubię to 1
Link to postu
  • 2 miesiące temu...

Dzień Dobry, mimo najaktualniejszej wersji InsERT nexo 34.0.0 (4222) problem cały czas występuje

Trzeba wykonać ZMIEŃ ODBIORCĘ DOKUMENTU na lokalny i z powrotem na dedykowanego - koszmar.

 

Co gorsza dziś na koniec robienia raportu wywala w ogóle błąd podczas zapisywania statusu i nie daje dalej działać/zakończyć operacji.

 

Proszę o instrukcje na rafal.grabowski@ergie.eu lub kontakt 

Link to postu

Niestety bez analizy bazy danych nie jesteśmy w stanie jednoznacznie określić przyczyny problemu. Proszę zatem o przesłanie danych przez formularz kontaktowy kontynuując korespondencję z InsERT pod numerem zgłoszenia INS-134026. Dodatkowo proszę o opisanie w treści zgłoszenia scenariusza w celu powtórzenia problemu tj. pochodzenie dokumentu, ilość edycji itp.

Link to postu
  • 4 tygodnie później...

Również bardzo proszę o przesłanie niezbędnych do analizy danych przez formularz kontaktowy kontynuując korespondencję z InsERT pod numerem zgłoszenia INS-582707. Dodatkowo proszę o to samo, co powyżej, czyli opisanie w treści zgłoszenia scenariusza w celu powtórzenia problemu tj. pochodzenie dokumentu, ilość edycji itp.

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...