Skocz do zawartości

Ceny zerowe w cenniku asortymentu

Polecane posty

Bardzo często wystawiając Zlecenie ZK potrzebujemy zebrać kilkadziesiąt pozycji towarowych i tylko jedną usługową, przy czym usługowa zawiera całą kwotę zlecenia (towar + usługa) i realizujemy ją za pomocą Faktury VAT, a pozycje Towarowe realizowane są za pomocą Dokumentu WZ i liczą się dla mnie tylko ilości (skutki magazynowe).

Muszę wówczas (by mieć właściwą kwotę łączną na ZK) ręcznie zmieniać wszystkie kwoty netto dla pozycji towarowych na 0,00, bo niestety nie da się stworzyć za pomocą Cenników (Insert nexo PRO) cennika zwierającego wyłącznie cen zerowych dla wszystkich produktów. Można ręcznie każdej pozycji nadać narzut "-100%", ale niestety nie da się tego ustawić w "ZMIANIE PARAMETRÓW POZYCJI" ani w danych domyślnych, bo program żądany by poziom wyliczanego narzutu był wyższy niż 0%.

Może macie na taką sytuację i potrzebę inny pomysł lub może czegoś w cennikach nie dopatrzyłem?

Link to postu

Bardzo dziękuję,

Przyznam szczerze - rozwiązanie naprawdę zacne i cywilizowane :) Co prawda zgłupiałem, bo dopiero w profilu musiałem wyszukać, że mam wyłączone "Pokaż w pełni" dla materiałów.

Do ideału brakuje tylko:

  • by nie trzeba było każdej pozycji klikać osobno "potraktuj towar jako materiał", bo przy 60 pozycjach jest to trochę uciążliwe
  • by wystawiając najpierw WZ można było usunąć usługę lub ustawić jako 0 kpl. nie zmieniając tym samym ilości wszystkich poszczególnych materiałów/towarów, bo u nas najczęściej usługa jest wystawiana (FS) na koniec po wydaniu wszystkich materiałów, a tak trzeba zmienić usługę na "zero" po czym z ręki pamiętając ile było zmienić odpowiednie materiały z powrotem na potrzebne ilości - innej opcji nie mogę znaleźć
  • by można było odklikać / cofnąć zaznaczenie towaru "potraktuj towar jako materiał"
  • by można było zmienić ilość kompletów usługi nie zmieniając automatycznie wszystkich ilości materiałów, bo to przemnożenie jest wygodne, ale też potrafi namieszać jeśli chcemy zwiększyć ilość usług bez dodawania kolejnej pozycji.

Być może części z tych rzeczy jeszcze nie dostrzegłem, proszę o info i jeszcze raz bardzo dziękuję za tą ciekawą opcję

Link to postu
11 godzin temu, ERGIE Koncept napisał:

by nie trzeba było każdej pozycji klikać osobno "potraktuj towar jako materiał", bo przy 60 pozycjach jest to trochę uciążliwe

Sugestia zapisana. Dodam jeszcze, że na dokumencie można uruchomić kosztorysowanie usługi (Ctrl+Y) i z tego miejsca wygodnie dodawać materiały wraz z wyliczeniem ceny usługi. Możliwe jest także zdefiniowanie usługi z materiałami w kartotece asortymentu - wówczas po wstawieniu takiej usługi na dokument automatycznie zostaną wstawione podpięte pod nią materiały.

 

11 godzin temu, ERGIE Koncept napisał:

by wystawiając najpierw WZ można było usunąć usługę lub ustawić jako 0 kpl. nie zmieniając tym samym ilości wszystkich poszczególnych materiałów/towarów, bo u nas najczęściej usługa jest wystawiana (FS) na koniec po wydaniu wszystkich materiałów, a tak trzeba zmienić usługę na "zero" po czym z ręki pamiętając ile było zmienić odpowiednie materiały z powrotem na potrzebne ilości - innej opcji nie mogę znaleźć

Można na WZ wydać same materiały, a na fakturze dodać usługę i podpiąć pod nią towary z WZ jako materiały, ale wtedy rzeczywiście pojawia się problem z "robótkami ręcznymi" z pierwszego punktu.

 

11 godzin temu, ERGIE Koncept napisał:

by można było odklikać / cofnąć zaznaczenie towaru "potraktuj towar jako materiał"

Sugestię odnotowujemy.

 

11 godzin temu, ERGIE Koncept napisał:

by można było zmienić ilość kompletów usługi nie zmieniając automatycznie wszystkich ilości materiałów, bo to przemnożenie jest wygodne, ale też potrafi namieszać jeśli chcemy zwiększyć ilość usług bez dodawania kolejnej pozycji.

Jest taka możliwość, o ile usługa materiałowa jest zdefiniowana w kartotece asortymentu (kolumna "BI" - blokada zmiany ilości materiału przy zmianie ilości usługi).

Link to postu

Dzięki, bardzo się przydało, faktycznie tylko dobrze byłoby uwzględnić te uwagi o których Pan pisał:

Dnia 13.02.2018 o 06:33, Marek Pyznarski napisał:
Dnia 12.02.2018 o 18:43, ERGIE Koncept napisał:

by nie trzeba było każdej pozycji klikać osobno "potraktuj towar jako materiał", bo przy 60 pozycjach jest to trochę uciążliwe

Sugestia zapisana.

 

Dnia 13.02.2018 o 06:33, Marek Pyznarski napisał:
Dnia 12.02.2018 o 18:43, ERGIE Koncept napisał:

by można było odklikać / cofnąć zaznaczenie towaru "potraktuj towar jako materiał"

Sugestię odnotowujemy.

Poza tym - praca bardzo ułatwiona.

Link to postu
  • 11 miesięcy temu...

W jaki sposób moglibyśmy rozwiązać sprawę w drugą stronę - tzn mam Towar, który sprzedaję Klientowi mam na ZK potem na FS ale chciałbym dołożyć do niego inne towary jako materiał (tak samo jak z usługą i kosztorysem), który nie będzie wyświetlany na fakturze i nie wpłynie na cenę produktu natomiast mi zejdzie z magazynu.

Link to postu
  • 2 miesiące temu...

Na wstępie chciałbym przeprosić za tak długi czas, post gdzieś mi umknął.

Niestety skorzystanie z opcji Potraktuj towar jako materiał możliwe jest tylko w sytuacji, w której na dokumencie znajduje się usługa, czy to z kartoteki, czy też jednorazowa, ale musi być usługa. Aby na dokumencie wykorzystać kilka towarów jako jedna pozycja można skorzystać z Kompletu.

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...