Skocz do zawartości

Zmiana nabywcy nie powoduje zmiany sposobu realizacji zamówienia

Polecane posty

Źle się wyraziłem, oczywiście chodziło mi o zamawiającego. Przykład:

1. Domyślny sposób realizacji ZK to Faktura Vat:

image.png.0b5d48902cb97db9f4aee6ccb487e8db.png

2. Po dodaniu klienta, którego domyślnym sposobem jest Paragon (zmienia się dobrze):

image.png.6d3010e5d3b874f1538c9cec6fc6d96f.png

3. Zapisuję zamówienie, otwieram i zmieniam zamawiającego na klienta, którego domyślnym sposobem jest faktura VAT (realizuj jako się nie zmienia):

image.png.717445c80fd0126d86b48e5899861552.png

4. Ponawiam krok 3. i zmieniam zamawiającego na klienta, którego domyślnym sposobem jest WZ (zmienia się dobrze):

image.png.7cc975f3a1fed57a6427a556f94c5bad.png

5. Kolejny raz zmieniam - tym razem znowu dodaję klienta z domyślnym sposobem Faktura VAT (nie zmienia się):

image.png.24481fb5f8867ec659a11b374bde210f.png

6. Jeśli jednak zmienię na takiego, który ma Paragon, to Realizuj jako zmieni się już poprawnie:

image.png.140c71bb142f4d3353e4f1c469dcade8.png

Link to postu
W dniu 17.12.2020 o 10:46, Jacek Magiera napisał:

Proszę podesłać screena z kartoteki klienta, z zakładki Handel, kontrahenta, który powinien mieć domyślny sposób realizacji zamówienia ustawiony na Fakturę VAT sprzedaży.

image.png.f88790a3a8d194e2658d5720e5078699.png

 

Rzeczywiście, w starszych klientach nie było ustawionego domyślnego sposobu realizacji, a że nigdy go nie zmieniałem to błędnie założyłem że jest to faktura VAT (tak jak przy nowszych klientach, przy dodawaniu których zostaje zastosowany już szablon)

 

Edytowane przez Łukasz W.
skasowany update
Link to postu

Ja bym tam wcale UPDATEów na bazie danych nie wywoływał - osobiście robię to może w kilku tabelach, po wcześniejszej konsultacji z InsERT. Lepiej to robić przez Sferę, co prawda wymaga to już umiejętności programistycznych, ale te obiekty, często są ze Sobą powiązane i pytanie, czy taka podmiana, nie odbije się w innym obiekcie czkawką.

 

A odnośnie Pana problemu, to to zapytanie jest chyba niepotrzebne, bo domyślną formę realizacji zamówienia może Pan zmienić zbiorczo w Subiekcie!

obraz.png.bd193ec469b71df944757a25bab3eec1.png

Link to postu
13 minut temu, Radomił Ząbik napisał:

A odnośnie Pana problemu, to to zapytanie jest chyba niepotrzebne, bo domyślną formę realizacji zamówienia może Pan zmienić zbiorczo w Subiekcie!

 

Ale (chyba) nie można wyfiltrować tych klientów, którzy ręcznie mają już nadany jakiś inny sposób.

42 minuty temu, Jacek Izydorczyk napisał:

Lepiej, gdyby ktoś mniej techniczny nie wywoływał UPDATEów na bazie danych ?

Cenna uwaga, w sumie nie pomyślałem o tym, więc jednak to skasowałem.

 

Link to postu
2 minuty temu, Łukasz W. napisał:

Ale (chyba) nie można wyfiltrować tych klientów, którzy ręcznie mają już nadany jakiś inny sposób.

Nie ma takiej kolumny wyciągniętej przez InsERT, więc oczywiście dla zwykłego użytkownika stanowiło by to już problem. Też się nie dziwie, że nie każda jest wyciągnięta ;)

Dla bardziej zaawansowanego użytkownika, jak Pan, w takim przypadku wystarczyło by zrobić Raport SQL, na obiekcie podmiotu i w tym raporcie odpalić można wtedy tą zmianę z funkcji zbiorczej. To jest bezpieczne rozwiązanie, bo odczyty z bazy nic nie zmodyfikują, a do aktualizacji użyje Pan funkcji InsERT, która z założenia jest bezpieczna - albo biorą chociaż odpowiedzialność, za jej skutki ;)

Link to postu
12 minut temu, Radomił Ząbik napisał:

w takim przypadku wystarczyło by zrobić Raport SQL, na obiekcie podmiotu i w tym raporcie odpalić można wtedy tą zmianę z funkcji zbiorczej.

Tworzę sobie różne raporty i wyciągam z nich różne dane, ale tutaj jakoś nie wpadłem na ten pomysł - pewnie zadziałała trochę frustracja bez jakiegoś gruntownego zastanowienia się - ech, nie ma tego filtrowania ani kolumny, trzeba odpalać SSMS.

 

Pomysł z zadziałaniem na wbudowanej funkcji brzmi dużo bezpieczniej, bo jak zobaczyłem złożoność formatu samego ID sposobu - to pomimo jakiś tam prób na bazie testowej występowała pewna doza niepewności. :)

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...