Skocz do zawartości

Sello: zmiana SubiektGT na Subiekt NEXO

Polecane posty

Dzień dobry,

Proszę o informację na temat współpracy i synchronizacji towarów w Sello z Subiektem. Od nowego roku zmieniamy Subiekt GT na Subiekt NEXO Pro, do GT mamy podpięte Sello.

Wiem że muszę rozłączyć synchronizację Sello z SGT, a następnie, po migracji SubiektGT do Subiekt NEXO (przenosimy towary)powinienem podłączyć Subiekta NEXO do Sello. Czy synchronizacja towarów pomiędzy Sello i Subiekt NEXO odbywa się po symbolu towaru i bez problemu przywróci powiązania? Wiem że utracę powiązanie z dokumentami z SGT, ale to nie problem. Ważne aby przywrócił poprawnie powiązania towarów w celu synchronizacji stanów.

Programy SGT, Subiekt NEXO i Sello w najnowszych wersjach.

Dziękuję za odpowiedź.

Link to postu

Nie. Powiązanie towarów Subiekta i Sello jest oparte na wewnętrznych identyfikatorach towarów . Upraszając każdy dodany towar w Subiekcie dostaje kolejny numer (identyfikator) zapisywany w bazie. Sello zapisuje powiązanie pomiędzy towarami w Sello, a identyfikatorami towarów w Subiekcie. Oczywiście dwie rożne bazy będą miały różne identyfikatory dla towarów w Subiekcie (albo ich nie będzie albo identyfikator będzie odnosił się do innego towaru). Najlepiej stworzyć nową bazę w Sello, pobrać towary z Subiekta nexo i powiązać aukcje z nowymi towarami. Tutaj już istnieje mechanizm półautomatycznego powiązania aukcji z towarami na różne sposoby m.in. za pomocą symbolu (o ile symbol znajduje się np. w tytule aukcji). Więcej informacji o tym mechanizmie  znajduje się w tym miejscu:

Jednak jeśli to możliwe poczekałbym na migrację do Subiekta nexo. Aktualnie w w fazie beta testów jest wersja w której jest nowy konektor łączący Sello z Subiektami, a która powstała między innymi ze względu na różnice technologiczna pomiędzy Sello, a Subiektem nexo i nie pozwalała na zaimplementowanie niektórych funkcjonalności w istniejącym oprogramowaniu oraz blokowało dalaszy rozwój tego fragmentu programu.

Link to postu

Dodam jeszcze, że przepięcie powiązania bazy Sello z GT na nexo nie jest obecnie wspierane przez program. Więc po odpięciu GT od Sello nie będzie możliwości połączenia go z nexo. Trzeba założyć nową bazę Sello i zacząć na czysto pracę od nowa, jak wspomniał Leszek powyżej.

Link to postu
W dniu 30.12.2020 o 14:11, Mariusz Reszyc napisał:

Dzień dobry,

Proszę o informację na temat współpracy i synchronizacji towarów w Sello z Subiektem. Od nowego roku zmieniamy Subiekt GT na Subiekt NEXO Pro, do GT mamy podpięte Sello.

Wiem że muszę rozłączyć synchronizację Sello z SGT, a następnie, po migracji SubiektGT do Subiekt NEXO (przenosimy towary)powinienem podłączyć Subiekta NEXO do Sello. Czy synchronizacja towarów pomiędzy Sello i Subiekt NEXO odbywa się po symbolu towaru i bez problemu przywróci powiązania? Wiem że utracę powiązanie z dokumentami z SGT, ale to nie problem. Ważne aby przywrócił poprawnie powiązania towarów w celu synchronizacji stanów.

Programy SGT, Subiekt NEXO i Sello w najnowszych wersjach.

Dziękuję za odpowiedź.

Uważaj wbrew temu co jest na stronie Insert jest mało albo i w ogóle nie ma dodatków do Nexo. Ja zrobiłem się w konia i do dziś żałuje ze z GT przeszedłem na  Nexo. od 3 lat na moją prośbe zrobiono mi 2 dodatki. Żaden z programów wymieniony na liście insertu jako dodatek do Nexo istniał jedynie do GT. Firmy do których dzwoniłem a było ich wiele mówiły ze nie wiedzą dlaczego wpisane jest Nexo powiedzieli że nie robią dodatków do Nexo i nie będą robić. Insert zwalał na nich że to oni sobie tak wypisali. Fakt faktem pozostałem w gów ....e. Przez swoją naiwność.Taka to transformacja na lepsze

Link to postu
  • 2 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...