Skocz do zawartości

Rozliczanie pobrań

Polecane posty

Witam, może u mnie jest to źle skonfigurowane, może źle od początku pracuję ale chodzi mi o rozliczanie pobrań kurierskich.

 

Tworzę dokument w sello- dokument końcowy. Do pobrania mam automatycznie zaznaczone pobranie Kurierskie. Na koniec miesiąca chcę sprawdzić co spłynęło w subiekcie w rozrachunkach i tu mam nie lada wyzwanie. Mam np 200pobrań sprawdzić. Jak to robicie? Może mam złą taktykę.

 

PYTANIE: Czy jest możliwość aby sello po otrzymaniu numeru nadani przeniósł numer nadania do subiekta np do uwag, pola własnego?

pozdrawiam i sukcesów w 2021:)

Link to postu

Obawiam się że trzeba w takich przypadkach użyć rozwiązania dodatkowego.

Kurierzy dostarczają  zestawienia do pobrań w plikach (CSV/XLS) i, gdzie jest lista przesyłek oraz kwoty pobrań.
Trzeba jakoś namierzyć rozrachunki na podstawie zawartości pliku.

Można sobie pomagać zapewniając aby w pliku od kuriera była jakaś referencja do zamówienia (np. nr faktury) i po tym szukać w rozrachunkach.

 

Coś takiego robi np. emszmal lub jak ktoś korzysta z ProstejPaczki do nadań to też można trochę ten proces usprawnić.

 

 

Link to postu
W dniu 31.12.2020 o 15:19, Piotr Taraszkiewicz napisał:

 

Można sobie pomagać zapewniając aby w pliku od kuriera była jakaś referencja do zamówienia (np. nr faktury) i po tym szukać w rozrachunkach.

 

Cytat

 

Zawsze tworzę dokumenty do zamowienia w sello, czy mogę zatem pobrać w momencie tworzenia paczki, numer dokumentu końcowego w subiekcie i umieścić go w polu tytułem na etykiecie?

Edytowane przez Łukasz Kasztanowy
Link to postu
10 godzin temu, Łukasz Kasztanowy napisał:

 

Zawsze tworzę dokumenty do zamowienia w sello, czy mogę zatem pobrać w momencie tworzenia paczki, numer dokumentu końcowego w subiekcie i umieścić go w polu tytułem na etykiecie?

Mogę tylko odpowiedzieć za funkcjonalność ProstejPaczki - tak, jest to możliwe.
Nie wiem jednak czy jest to możliwe w samym Sello.

Link to postu

Podsumowując mam dwa pytania, jedno lub drugie wydaje się być w porządku:

 

01. Czy mogę tworząc paczkę umieścić numer listu przewozowego w subiekcie w dokumencie sprzedaży np w uwagach/podtytule/polu własnym.

lub w drugą stronę

02. Czy mogę tworząc dokument końcowy w sello umieścić ten numer w polu tytułem na liście przewozowym (tam gdzie jest umieszczany numer zamówienia).

 

pozdrawiam

Link to postu

1. Tak, ale paczka musi być stworzona przed dokumentem. Wtedy w parametrach systemu sprzedaży można skorzystać z tagu [Paczka::Dokument] w polu szablonu uwag na dokumencie i numer paczki zostanie dodany do uwag.

2. Tak, ale z kolei dokument musi być utworzony najpierw, przed paczką i dodatkowo zadziała to tylko dla synchronizacji InPost ShipX - bo tam można podać szablon uwag na etykiecie. W przypadku WzA do dyspozycji jest pole z numerem referencyjnym ale ono ma swoje ograniczenia co do znaków, więc jeśli miał by się tam znaleźć symbol dokumentu [Transakcja::DokumKoncowy] to trzeba by było pozbyć się z niego prawdopodobnie znaków innych niż cyfry i litery - to można zrobić za pomocą modyfikatorów, np. [Transakcja::DokumKoncowy | replace=`/==_`] który to zapis spowoduje zamianę  FS1/2021 na FS1_2021. Trzeba by było skonfrontować z tym na co pozwala Allegro w tym polu i jakie znaki trzeba by usunąć.

Link to postu
11 godzin temu, Łukasz Kasztanowy napisał:

Zastanawiam się dlaczego konfrontować z allegro, na tą chwilę umieszczam numer zamówienia, więc myśli Pan że nie mogę umieścić numer paragonu/faktury?

Nie chodzi o treść tylko niektóre symbole. Przy eksporcie paczek przez WzA Allegro dopuszcza tylko określone znaki w tym polu.

  • Lubię to 1
Link to postu
W dniu 5.01.2021 o 09:14, Bartosz Rosa napisał:

1. Tak, ale paczka musi być stworzona przed dokumentem. Wtedy w parametrach systemu sprzedaży można skorzystać z tagu [Paczka::Dokument] w polu szablonu uwag na dokumencie i numer paczki zostanie dodany do uwag.

w takim razie spróbuję zmienić schemat pracy i odwrócić te czynności.

pozdrawiam

Link to postu
  • 3 tygodnie później...
W dniu 31.12.2020 o 15:19, Piotr Taraszkiewicz napisał:

Obawiam się że trzeba w takich przypadkach użyć rozwiązania dodatkowego.

Kurierzy dostarczają  zestawienia do pobrań w plikach (CSV/XLS) i, gdzie jest lista przesyłek oraz kwoty pobrań.
Trzeba jakoś namierzyć rozrachunki na podstawie zawartości pliku.

Można sobie pomagać zapewniając aby w pliku od kuriera była jakaś referencja do zamówienia (np. nr faktury) i po tym szukać w rozrachunkach.

 

Coś takiego robi np. emszmal lub jak ktoś korzysta z ProstejPaczki do nadań to też można trochę ten proces usprawnić.

 

 

Dzień Dobry,

A czy ktoś kojarzy jak przy pomocy mechanizmu sfery rozliczać zestawienia do pobrań ?

Napisałem sobie w PHP-ie skrypcik który pobiera mi ID faktur których wpłata dotyczy teraz mając id chciałbym rozliczyć dokument.

Screenshot_1.jpg

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...