Skocz do zawartości

Wysyłam z allegro

Polecane posty

Hej, chciałbym zapytać czy ktoś korzysta na co dzień z usług wysyłam z allegro? zauważyliście jakieś profity pod względem intergracji inpost z wysyłam z allegro? czy nie przerzucaliście integracji sello->inpost do wysylam z allegro->inpost->sello? 

 

Generalnie sello nie ma możliwości spięcia integracji np. z PP na podstawie umowy, jedynie dość uciążliwy e-nadawca, ale wysyłam z allegro taką opcję daję, zatem można by pośrednio spiąć sello z umową poczty polskiej i generować etykiety z poziomu programu? ktoś korzysta z podobnego rozwiązania? Obecnie korzystamy tylko z wysyłek inpost, jak wiemy pomimo smart'a, część klientów chętnie omija inpost szerokim łukiem, rozsądnie byłoby zaoferować jeszcze jakąś jedną sensowną możliwość wysyłki 

Link to postu
6 minut temu, Łu kasz napisał:

ktoś korzysta z podobnego rozwiązania?

PP działa. Z tego co korzystam nie działa RUCH, ale może przyjdzie czas aż allegro tam grzebnie i poprawi, tak jak to zrobili z Pocztą. InPost mam z ShipX nadal (zmiana wg mnie nic nie daje wielkiego), ponadto w ShipX szybciej się pobierają druki naklejek, w porównaniu z WzA (to porównanie a nie 2 próby na inpoście), gdzie każda naklejka pobiera się oddzielnie i blokuje program na chwilę.

  • Lubię to 1
Link to postu
1 minutę temu, Łu kasz napisał:

@MARCIN e-kupowanie.pl i jesteś zadowolony z takiego rozwiązania z PP ? Można by w taki sposób również nadać zamówienie poza allegro na podstawie utworzonego zamówienia w sello z dodaniem numeru własnej umowy w WzA? czy WzA nie przepuści?

Zadowolony? Raczej tak. Teraz tak. Bo długo były błędy i przesyłki szły po 1 szt., reszta błędy. I było mnóstwo niepotrzebnego klikania. Ale Bartek pisał do allegro api-ów i od poniedziałku jest OK. Ale to dopiero 3 dni jak "chodzi" poprawnie. Dobre jest to, że błędy w Sello są konkretnie opisane - np. dziś był "za długa nazwa". Od razu wiadomo, czemu nie przechodzi.

 

PP działa inaczej niż ShipX, bo serwery allegro(?)/poczty(?) zazwyczaj nie zwracają nr paczki od razu i trzeba klikać (lub ustawić automat) do pobierania samych numerów. No i PP mimo tego, że Sello ustawia status wysyłki nr paczki na zielono, wpisuje nr do zamówienia dopiero jak na poczcie zeskanują kody. To dla mnie duży minus bo do tego czasu klient nic nie wie, czy robimy coś z paczką...

 

Aha, i COD-y musisz nadawać na własną umowę (poczta/allegro) i w EN zamykać zbiór, który tworzy się bez nazwy, więc dodatkowo musisz tam ręczenie w EN coś wpisać.

 

Puszcza tylko zamówienia z allegro. Weryfikacja po adresie e-mail.

  • Lubię to 1
Link to postu
52 minuty temu, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

Sello ustawia status wysyłki nr paczki na zielono, wpisuje nr do zamówienia dopiero jak na poczcie zeskanują kody. To dla mnie duży minus bo do tego czasu klient nic nie wie, czy robimy coś z paczką..

Dopytam w Allegro czy możemy w takim przypadku wysyłać numery samodzielnie, ewentualnie czy planują to jakoś przyspieszyć. Bo rozumiem, że w Sello te numery pojawiają się szybciej/zaraz po utworzeniu.

 

  • Lubię to 1
Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...