Skocz do zawartości

Szablony wiadomości - nie przekształca znaczników HTML


Zobacz rozwiązanie Rozwiązane przez Bartosz Rosa,

Polecane posty

Witam

 

1.Nie wiem co robię źle, albo czego nie ustawiłem, ale gdy edytuje szablon wiadomości, nie mogę korzystać ze znaczników HTML. W wiadomości widać te znaczniki, zamiast je konwertować. Jak "przeniosę" treść z osobno utworzonego dokumentu HTML, przenosi się treść razem z formatowaniem, tła, kolory czcionek itp (oprócz zdjęć, one się nie przenoszą).

 

2. Czy te szablony są gdzieś zapisywane na dysku w postaci HTML, tak, abym mógł je sobie edytować zewnętrznym edytorem?

 

3. Czy jest możliwa obsługa CSS? Chociaż by "inline", nie dołączając arkusza stylów, tylko np < p style"padding-top:10px;" > test < /p >

Link to postu
45 minut temu, Tomasz Wrotkowski napisał:

nie mogę korzystać ze znaczników HTML

Bo nie ma takiej możliwości. Możesz szablon *.html wyświetlić w przeglądarce i stamtąd wkleić taki widok do Sello zaznaczając FORMAT > TEKST SFORMATOWANY(HTML)

Link to postu
7 minut temu, Tomasz Wrotkowski napisał:

Dziękuję za odpowiedź.

Czyli mam tworzyć szablony zewnętrznie, a później kopiować i wklejać do szablonów Sello? Bardzo osobliwe.

O ile się orientuję moduł WIADOMOŚCI czeka na długo oczekiwaną aktualizację... Pilniejsze jest API Allegro i dostosowanie się do niego w pełni.

Nowe, niedawno wbudowane SZABLONY wiadomości są dość ciekawe, nie będą odpowiednie dla Was?

  • Lubię to 1
Link to postu
3 minuty temu, Tomasz Wrotkowski napisał:

Szanowny Panie, bardzo nam zależy na indywidualnym wyglądzie wiadomości w określonym stylu graficznym, identyfikacji wizualnej itp. mamy nadzieję, że w niedalekiej przyszłości będzie dostępny standardowy konwerter HTML.

A to nie do mnie :) Ja tylko używam.

 

@Bartosz Rosa wie wszystko ;)

Link to postu
  • Rozwiązanie
1 godzinę temu, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

@Bartosz Rosa wie wszystko

Ta wszystko ;). Najwyżej 95%.

 

Tak jak pisał Marcin, w mailach nie ma edytora kodu HTML, jest tylko edytor wizualny (tak jak w innych programach pocztowych), ale jednak o dość ograniczonych możliwościach komponowania maila.

Własny kod HTML można umieścić w Sello na kilka sposobów. Jeden z nich to skopiowanie szablonu np z przeglądarki internetowej i wklejenie do edytora w Sello - musi być to zawartość schowka skopiowane jako typ HTML a nie zwykły tekst (którym jest kod HTML). Wklejenie zwykłego kodu HTML w postaci kodu/tekstu czy napisanie go w edytorze dla edytora nie różni się od tekstu niczym. Podobnie jak na tym forum jeśli napiszę <b> to tekst ten nie zostanie pogrubiony </b>, bo kod nie jest interpretowany przez przeglądarkę tylko jest to zlepek znaków wyglądających jak kod HTML.

 

Można też podmienić szablon wprost w bazie danych (wymaga to przynajmniej minimalnej znajomości obsługi baz danych). Wtedy można wkleić do bazy wprost kod HTML. My tak robimy właśnie w procesie tworzenia danych domyślnych instalowanych razem z nową bazą.

 

Jeszcze jedno co mi przychodzi do głowy, to umieszczenie kodu HTML w polu własnym globalnym. Następnie w szablonie maila należało by odwołać się do tego pola tagiem [Podmiot::PW::nazwa_pola]. Możliwe, że trzeba będzie dodać jeden z modyfikatorów escape_xml albo unescape_xml bo kontrolki HTML jak i samo przetwarzanie maili potrafi płatać różne figle (np. [Podmiot::PW::nazwa_pola | escape_xml] ). Trzeba by potestować.

 

 

  • Dziękuję 1
Link to postu
18 godzin temu, Bartosz Rosa napisał:

 

[Podmiot::PW::nazwa_pola | unescape_xml] - ten sposób działa ? jestem mocno pozytywnie zaskoczony, gdyż w takim polu globalnym mogę korzystać nawet z CSS'a. Dziękuję uprzejmie za pomoc, przy okazji aby nie zakładać nowego tematu:

 

Czy jest możliwość, aby wysyłać automatycznie dodatkową wiadomość do klientów w określonym czasie, np. 2 dni od wysłania paczki? Czy automatyczne wiadomości mogą być wysyłane jedynie z opcji wybranych w Parametrach wiadomości automatycznych? 

  • Lubię to 1
Link to postu

Obecnie nie ma takiego dodatkowe zdarzenia po X dniach od... ale mamy już zapisaną sugestię aby dodać takie maile wysyłane X dni po zakończeniu transakcji (np z prośbą o wystawienie oceny). Cała konfiguracja automatycznych wiadomości jest w tych właśnie parametrach.

Jakiego typu wiadomości miały by być wysyłane 2 dni po wysłaniu paczki?

Link to postu

Mail z podziękowaniem za transakcje. My chcemy w takim mailu podziękować, poprosić o ocenę sprzedawcy/produktu, a także zawrzeć krótkie "FAQ" z odpowiedziami na najczęściej pojawiające się pytania po zakupie. Szczególnie ważne jest to dla nas z tego ostatniego powodu, gdyż taki mail mógłby mocno zmniejszyć ilość trywialnych, powtarzających się pytań po zakupie.

Link to postu

Zdecydowanie X dni po wysłaniu paczki. W przypadku np. dropshippingu paczki są wysyłane po kilkunastu dniach, a chodzi o to, aby klient zaraz po odebraniu paczki dostał maila.

Byle by X było zmienne. Każdy wie, ile czasu zajmuje dostawa danym przewoźnikiem, więc sobie X ustawi na wybraną liczbę całkowitą.

  • Lubię to 1
Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...