Skocz do zawartości

Pobieranie danych.

Polecane posty

Sobota ?? było dobrze, w niedzielę odebrałem dane dopiero o 21

Dziś jest SUPER TAJNIE, nic nie wiadomo:

 

- nie wysyła aukcji

 

Wysyłanie aukcji 'Kurtka męska podpinka - beż -  rozm. M-XL' nie powiodło się.

Serwis aukcyjny zwrócił błąd:

Niepoprawna wersja kategorii lub pol sprzedazy. Prosze sprawdzic lokalne wersje i uaktualnic oprogramowanie!

 

- nie pobiera aukcji

 

 

Zapisanie aukcji 265185625 nie powiodło się.

Podana kategoria jest niepoprawna.

 

Ostatnia operacja nie powiodła się.

Serwis aukcyjny zwrócił błąd:

Niepoprawna wersja kategorii lub pol sprzedazy. Prosze sprawdzic lokalne wersje i uaktualnic oprogramowanie!

 

- nie odbiera komentarzy

 

j/w

 

To jest na Vista oprogramowaniu.

 

Ale numer !!!!

 

Na drugim komputerze pobiera, z błędami, ale pobiera !

Tam mam XP Windows

 

Czy jest jakaś różnica ?

 

 

Link to postu

witam ten sam problem co powyżej, nie mogę wysłać aukcji bład: zła kategoria itd... sello jest kilka razy już synchronizowane i nic na nowo w aukcji do wystawienia wybierana kategoria i nic. Brak możliwości wysyłania/odbierania: aukcji, komentarzy, transakcji itd aktualnie (5.11.2007) program u mnie odbiera jedynie maila zero działania w allegro, po 1 listopada problemy najpierw były z pobraniem transakcji (też coś o kategoriach) teraz już wszystko padało.

Link to postu

Popatrzyłem przed chwilą na forum allegrowe, skąd wynika, że niektóre funkcje webApi nie działały wczoraj ( i bug* wie kiedy jeszcze) poprawnie.

 

Poza tym, zauważyłem że nawet dostęp przez www na allegro kuleje. Tak, że sprawdzimy te funkcje webApi pod kątem źle sformatowanych danych z allegro.

 

Drugi błąd jaki zgłaszają użytkownicy webApi jest taki, że funkcja webApi zwracała co któryś raz złą kategorię...

 

Podobnie też, przez weekend webapi podobno leżało (głosy z forum allegro).

 

Zauważyliśmy już jakiś czas temu, że jeśli występują problemy z webapi to nie zawsze dotyczą one wszystkich kont użytkowników - stąd też jednym działa normalnie.. innym nie.

 

Wkrótce być może dodamy mechanizm powiadamiania w Sello, gdzie będziemy mogli informować użytkowników o np. problemach z webApi - bo jest to problem dosyć nagminnie występujący - a wina spada jak zwykle na Sello :).

 

Poczytałem jeszcze trochę i widzę, że użytkownicy innych programów tez mają problemy z wystawianiem aukcji, że wystawia się jedna na 20, że zdjęcia idą baaardzo wolno. Natomiast co 8 osoba twierdzi, że jest zadowolona bo działa wszystko ok. W obliczu tych komentarzy bardziej oczywistym winowajcom wydaje się webApi aniżeli Sello.

 

 

* napisane celowo w ten sposób

Link to postu

no właśnie to nie jest tak łatwo sprawdzić ani stwierdzić dlaczego im działa... Widocznie struktura danych/serwerów allegro jest jakoś tak zrobiona, że działanie webApi zależy od lokalizacji danego konta na serwerze...

 

Poganianie allegro zazwyczaj kończy się brakiem odpowiedzi (patrz forum allegro) lub odpowiedzią po dłuższym czasie. Ale tam też pracują ludzie i  zapewne pracują nad tym aby wszystko działało jak należy... Czasami jednak komputery i programy nie chcą działać jak człowiek sobie tego życzy.

 

Czy dzisiaj nadal jest problem z pobieraniem?

Link to postu

dziekuje pomogło ale wszystkiego nie pobrał

Kliknąłem narzedzia i synchronizuj parametry z serwisu i zaczął pobierac. Ale pobrał mi tylko te aukcje w których nie mam żadnej oferty. Mam 1 aukcje w której jest klika oferyt kupna i wogóle jej nie pobrał , i mam jedna aukcje przygotowana do wystawienia i tez jej nie pobrał. Nie pobrał tez najnowszego komentarza z przed 2 dni i jednego komentarza z zeszlego tygodnia. Pozostałe kilkadziesiąt pobrał - pobrał mi tylko komentarze od zakonczonych aukcji. Podsumowując nie pobrał m i jednej trwającej aukcji w której mam kilka oefrt kupna i nie pobrał żadnych komentazry do tej aukcji , ani żadnych danych kupujących z tej aukcji. Pozostałe trwające aukcje pobrał (i wszystkie komenty i klientów) i zakonczone aukcje też

Link to postu
  • 2 tygodnie później...

Sello praktycznie nie działa

1. Nie pobierane są e-maile (Błąd: Catastrophic failure)

2. Nie pobierane są transakcje np.(Nie udało się zapisać komentarza do aukcji nr 271343045.

Nie istnieje transakcja dla użytkownika o identyfikatorze 4031420) a taka transakcja istnieje, to jest tylko przykład

3. Przy synchronizacji z Subiektem nie generuje dokumentów( Błąd przy tworzeniu/aktualizacji dokumentu do transakcji ZAKREŚLACZ TEKSTU CROWN KOLOR 10 SZT_IMPORTER (270338805): Nie ma żadnej pozycji towarowej na dokumencie.

Prawdopodobnie transakcja nie zawiera towarów

powiązanych z towarami w programie sprzedaży.)

4.Przy pobieraniu transakcji przerywa pobieranie jeżeli aukcja została usunięta przez allegro i nie pobiera dalej innych aukcji

(Ostatnia operacja nie powiodła się.

Serwis aukcyjny zwrócił błąd:

Aukcja została usunięta przez pracownika Allegro.)

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...