Skocz do zawartości

Cos sie popsulo z miniaturkami

Polecane posty

Na razie mogę powiedzieć, że do wersji 1.00 dodaliśmy zabezpieczenie przed ewentualną zmianą kolejności zdjęć do miniaturki. Teraz zawsze pierwsze zdjęcie będzie brane jako miniaturka.

 

W przyszłości (mam nadzieje, ze niedługiej ;) ), będzie możliwość zmiany kolejności i (mam jeszcze wiekszą nadzieje) zmiany rozmiaru zdjęć pobieranych z Subiekta GT. Zastanawiamy się nad tym, czy zdjęcia zmniejszać od razu przy pobieraniu ich z Subiekta GT, czy dopiero przy wysyłaniu ich na aukcje. Zaletą pierwszego jest mniej miejsca zajętego w bazie danych i szybsze działanie. Zaletą zmniejszania ich dopiero przy wystawianiu na aukcje jest możliwość wysłania tych samych zdjęć na FTP z poziomu Sello, oraz możliwość ustawienie różnej kompresji i wielkości zdjęć w zależności od aukcji.

 

Opiszcie nam jak pracujecie ze zdjęciami i jak wyobrażacie sobie w tym udział Sello. Za jakiś czas (zaraz po zrobieniu statusów online ;) będziemy pracować nad tą funkcjonalnością, więc wszelkie uwagi bardzo się przydadzą.

Link to postu

Na razie mogę powiedzieć, że do wersji 1.00 dodaliśmy zabezpieczenie przed ewentualną zmianą kolejności zdjęć do miniaturki. Teraz zawsze pierwsze zdjęcie będzie brane jako miniaturka.

Lepsze to niz nic ;)

W przyszłości (mam nadzieje, ze niedługiej ;) ), będzie możliwość zmiany kolejności i

Tu odpowiem ja super niania :)

Zle, zle, zle... moim zdaniem najwazniejsza jest mozliwosc wybrania ktore zdjecie ma byc miniaturka, a samo ich sortowanie(w moim przypadku) nie jest, az tak wazne.

 

(mam jeszcze wiekszą nadzieje) zmiany rozmiaru zdjęć pobieranych z Subiekta GT. Zastanawiamy się nad tym, czy zdjęcia zmniejszać od razu przy pobieraniu ich z Subiekta GT, czy dopiero przy wysyłaniu ich na aukcje. Zaletą pierwszego jest mniej miejsca zajętego w bazie danych i szybsze działanie. Zaletą zmniejszania ich dopiero przy wystawianiu na aukcje jest możliwość wysłania tych samych zdjęć na FTP z poziomu Sello, oraz możliwość ustawienie różnej kompresji i wielkości zdjęć w zależności od aukcji.

 

Opiszcie nam jak pracujecie ze zdjęciami i jak wyobrażacie sobie w tym udział Sello. Za jakiś czas (zaraz po zrobieniu statusów online ;) będziemy pracować nad tą funkcjonalnością, więc wszelkie uwagi bardzo się przydadzą.

Co do samych zdjec to nie wiem jak jest teraz, ale z tego posta wnioskuje ze zdjecia sa dublowane(baza subiekta i sello). Wydaje mi sie ze wystaczy jak przy towarach powiazanych zdjecia beda tylko w subiekcie. U mnie w tej chwili baza subiekta ma 21MB, a sello 18MB. Nie wyobrazam sobie do jaki rozmiarow to sie rozrosnie za rok. W tej chwili mam bardzo malo wszystkich dokumentow, a baza juz jest dosc pokazna  :-\.

Co do zdjec "na aukcje" to mysle ze rozmiar powinien byc zmieniany w locie. Dlaczego? Wszystko zalezy od tego co w danym momencie robimy i ile fotek chcemy pokazac. Czasem wystawiam np tylko jedno zdjecie i tu mnie interesuje zeby zdjecie nie mialo wiecej niz 460px, bo inaczej rozjezdza mi szablon aukcji, a jak sa wiecej niz 2 to juz mi bez roznicy, bo wstawia sie galeria allegro i nic sie nie psuje.

Moja propozycja to parametry w selo ze dla jednego zdjecia rozmiar taki i taki, a dla wiecej inny. Do tego mozliwosc recznego ustawienia(menu kontekstowe) dla konkretnych zdjec przy towarze konkretnego wymiaru. Wtedy po zaznaczeniu ze aukcja gotowa poprostu zdjecia bylyby zmniejszane do zadanych rozmiarow.

Pod zdjeciami lub w dymku powinien sie pokazywac wymiar i rozmiar fotek(aktualny i zadany).

Jak ma byc fajnie i bajerancko to dodalbym jeszcze mozliwosc dokladania podpisu do zdjec oraz zewnetrzna funkcje/programik ktory umozliwialby zmniejszanie zdjec pobranych z aparatu oraz prosta edycje(jasnosc, kontrast). Taki ladny graficzny batch konwerter. Bo w tej chwili zeby wystawic aukcje to i tak trzeba najpierw uzyc kilku programow zeby przygotowac zdjecia(i nie mam tu na mysli photoshopa do obrobki, bo mnie na niegow w tej chwili nie stac ;) i powstawiac je do kartoteki. Mam nadzieje ze nikt nie laduje kilkumegowych fotek do subiekta.

W sumie to tak mysle ze wogole to by sie przyadal dodatkowy(tani) modul do subietka pod tytulem sprzedaz internetowa. Nie korzytam jeszcze z oscGT ze wzgledu na fundusze, ale juz widze powazny problem, bo opis moze byc tylko jeden, a ten dla allegro nie zabardzo nadaje sie do sklepu internetowego i odwrotnie. W sumie te bajerki co napisalem powinny byc w subiekcie.

Potrzebny jest tez podglad zdjecia w rzczywistych rozmiarach, bo po miniaturce to czasem wogole nie widac co to jest.

Tyle mi przyszlo do glowy tak na szybko :) Z gory przepraszam, ze jest to troche nie skladne, ale godzina juz pozna i jutro to przejze na spokojnie i moze poprawie  ;D

Link to postu

Tu odpowiem ja super niania :)

Zle, zle, zle... moim zdaniem najwazniejsza jest mozliwosc wybrania ktore zdjecie ma byc miniaturka, a samo ich sortowanie(w moim przypadku) nie jest, az tak wazne.

To był mały skrót myślowy ;) Dorabiając zmianę kolejności zdjęcia, od razu dostajemy wybór, które zdjęcie idzie na miniaturkę, a niektórzy na tym forum właśnie za zmianą kolejności płakali.

 

Tyle mi przyszlo do glowy tak na szybko :) Z gory przepraszam, ze jest to troche nie skladne, ale godzina juz pozna i jutro to przejze na spokojnie i moze poprawie  ;D

Dzięki wielkie! Takie wpisy są najlepisze, bo wyciągasz wówczas najważniejsze informacje.

Pomysł dostosowania wszystkich programów do pracy w sprzedaży internetowej jest jak najbardziej na czasie. Zaś co do pomysłu na rozdzielenie w parametrach wielkości zdjęcia w zależności od ilości zdjęć w aukcji jest ciekawe. Nie myślałam o tym, więc dzięki za pomysł, a dokładnie Przypadek Użycia.

 

Co do pomysłu na przechowywanie zdjęć tylko w Subiekcie, to nie jest to najlepszy pomysł. Bazy są rozdzielne poczynając od ich umieszczenia (mogą być na różnych serwerach i nie zawsze dostępne) a na ilości kończąc (w Sello może być wiecej zdjęć). Wówczas wystawianie ich na aukcji nie zawsze będzie możliwe. "Czyszczenie" bazy danych w którejś z przyszłych wersji zrobimy, co by odciążyć Wasze bazy danych (oczywiście na życzenie użytkownika ;) Lecz przyznaję, ze baza danych 20MB to nie jest duża baza ;) Czasy się zmieniają wraz ze zmianą sprzętu i zapotrzebowań.

Link to postu

co do samej obsługi zdjęć to mamy jakieś tam pomysły żeby było fajnie, nie pomyśleliśmy chyba o zmianie kontrastu i jasności ;D. Jak zrobimy jakiś minimalnie wypasiony batch converter to może i dorobimy zasysanie zdjęć wprost z aparatu, czy webcama.

 

Fajnie by było, gdyby więcej osób wypowiedziało się nt. obsługi zdjęć, żebyśmy mogli ustalić potrzeby.

Link to postu

Co do pomysłu na przechowywanie zdjęć tylko w Subiekcie, to nie jest to najlepszy pomysł. Bazy są rozdzielne poczynając od ich umieszczenia (mogą być na różnych serwerach i nie zawsze dostępne) a na ilości kończąc (w Sello może być wiecej zdjęć). Wówczas wystawianie ich na aukcji nie zawsze będzie możliwe. "Czyszczenie" bazy danych w którejś z przyszłych wersji zrobimy, co by odciążyć Wasze bazy danych (oczywiście na życzenie użytkownika ;) Lecz przyznaję, ze baza danych 20MB to nie jest duża baza ;) Czasy się zmieniają wraz ze zmianą sprzętu i zapotrzebowań.

Hmm... no to tak samo ja wczesniej. Poprostu zaawansowana konfiguracja. Jezeli uzytkownik ma jeden serwer baz danych na jednym komputerze(serwerze) to dublowanie zdjec jest wg mnie totalnym bezsensem i marnowaniem miejsca. Jezeli bazy sa na jednym serwerze, to albo bede dostepne dwie albo zadna ;). Wiecej zdjec w sello? Hmm.. ale to chyba tylko w przypadku gdy ktos nie korzyta z Subiekta. Ja jak robie kartoteke towaru to robie ja w Subiekcie i tam ustawiam wszystko poczawszy od zdjec, az po opis towaru. Wtedy tylko sprawdzenie w sello i na allegro.

 

A co do wielkosci bazy to wiem ze 20MB to nie duzo, ale tez wiem ile mam towarow i ile tranzakcji. I jak o tym pomysle to nie wyobrazam sobie nawet jak duza bedzie tak baza jak wszystkiego bedzie po kilka tysiecy :o. Znajac M$ i ich produkty zastanawiam sie do jakiej wielkosci bazy danych bedzie ona sie nadawala jeszcze do pracy na zwyklym komputerze.

Czy macie jakies dane na ten temat lub sami testowaliscie kilkugigabajtowa baze danych na sprzecie biurowym, bez porzadnego serwera BD??

Link to postu

Tak, przy okazji - przejrzałam temat na szybko, co prawda kolejne podejście do wystawiania aukcji przez Sello jeszcze przede mną i pewnie szybko nie nastapi, bo już dawno sie do tego zniechęciłam - mam pytanko od innej strony:)

 

Czy istnieje możliwość wyłączenia importu zdjęć z Subiekta??? Mi one w Sello są zupełnie nieprzydatne - za te zdjęcia szybko by mi zablokowali konto:) (watermark z adresem strony) do potrzeb Allegro mam fotki z innym watermarkiem + miniaturki.

 

2 sprawa (przyznam się, że tego jeszcze nie sprawdzałam) - każde zdjęcie, które mam na Allegro występuje w 2 postaciach - miniaturki i normalnej foty - na większości aukcji mam pokazane miniaturki z możliwością kliknięcia na nie w celu powiększenia - czy jest to w jakiś sposób do zrobienia również w Sello niejako z "automatu" ???

Link to postu

Hmm... no to tak samo ja wczesniej. Poprostu zaawansowana konfiguracja. Jezeli uzytkownik ma jeden serwer baz danych na jednym komputerze(serwerze) to dublowanie zdjec jest wg mnie totalnym bezsensem i marnowaniem miejsca. Jezeli bazy sa na jednym serwerze, to albo bede dostepne dwie albo zadna ;).

Łatwo się mówi, ale jak powstaje burza mózgów na temat zrobienia czegoś uniwersalnego, to dochodzą problemy, których nie widać na pierwszy rzut oka :). Co jeśli usuniemy połączenie z Subiektem, a w Sello nie będzie zdjęć?

 

Znajac M$ i ich produkty zastanawiam sie do jakiej wielkosci bazy danych bedzie ona sie nadawala jeszcze do pracy na zwyklym komputerze.

Czy macie jakies dane na ten temat lub sami testowaliscie kilkugigabajtowa baze danych na sprzecie biurowym, bez porzadnego serwera BD??

Bez przesady... wiele produktów M$ jest o niebo lepszych pod względem wydajności niż konkurencja. Inna strona medalu, że taka kilkugigabajtowa baza danych wymaga jednak odpowiedniego sprzętu.. to są w końcu miliardy bajtów informacji, które trzeba przetworzyć, wyszukać, wstawić, zmienić... W końcu nikt nie porywa się na windows Vista mając 128MB ramu i pentiuma 866 ;D

 

Planujemy zrobić optymalizację (kompaktowanie) bazy danych, tak, że będzie dobrze :)

 

Czy istnieje możliwość wyłączenia importu zdjęć z Subiekta??? Mi one w Sello są zupełnie nieprzydatne - za te zdjęcia szybko by mi zablokowali konto:) (watermark z adresem strony) do potrzeb Allegro mam fotki z innym watermarkiem + miniaturki.

W kolejnej wersji jest możliwość wyboru czy importować zdjęcia raz, czy za każdym razem (podobnie z opisami towarów). Całkowitego wyłączenia chyba JESZCZE nie ma :). W planach było, ale ze względów czasowych pojawi się w którejś z następnych wersji.

 

2 sprawa (przyznam się, że tego jeszcze nie sprawdzałam) - każde zdjęcie, które mam na Allegro występuje w 2 postaciach - miniaturki i normalnej foty - na większości aukcji mam pokazane miniaturki z możliwością kliknięcia na nie w celu powiększenia - czy jest to w jakiś sposób do zrobienia również w Sello niejako z "automatu" ???

Nie wiem co znaczy z automatu w tym kontekście... ale obsługa zdjęć w Sello będzie rozbudowana wkrótce (również oglądanie oryginalnych zdjęć)

Link to postu

Łatwo się mówi, ale jak powstaje burza mózgów na temat zrobienia czegoś uniwersalnego, to dochodzą problemy, których nie widać na pierwszy rzut oka :). Co jeśli usuniemy połączenie z Subiektem, a w Sello nie będzie zdjęć?

 

Bardzo proste pytanie ;D. Gdy rozlaczamy z subiektem zwyklu ludzki komunikat w stylu "Zamirzasz rozlaczyc z subiektem. Stracisz mozliwosc dodawania zdjec do aukcji. Czy chcesz teraz przeniesc zdjecia z bazy subiekta do bazy sello?"

Do tego jeszcze mozliwosc czyszczenia bazy sello ze zdjec i pobieranie tych z subiekta :)

 

Bez przesady... wiele produktów M$ jest o niebo lepszych pod względem wydajności niż konkurencja. Inna strona medalu, że taka kilkugigabajtowa baza danych wymaga jednak odpowiedniego sprzętu.. to są w końcu miliardy bajtów informacji, które trzeba przetworzyć, wyszukać, wstawić, zmienić... W końcu nikt nie porywa się na windows Vista mając 128MB ramu i pentiuma 866 ;D

 

No, tak, ale pytanie jest proste. Jak duza baze da rade uciagnac zwykly biurowy komputer i w ktorym momencie trzeba bedzie zakupic dedykowany serwer baz danych zeby ciagnac na tym subiekta i sello.

Planujemy zrobić optymalizację (kompaktowanie) bazy danych, tak, że będzie dobrze :)

No mam nadzieje, ze jakos to rozwiazecie, bo w tej chwili baza rosnie w oczach.

Link to postu

Co do automatu to rozwinę to za chwilkę.

Na razie mam inną pilniejszą chyba sprawę. (Być może było to już tu opisywane, ale ostatnio mam mało czasu na czytanie)

 

Weszłam sobie do produktu, żeby zobaczyć jak jest rozwiązana sprawa zdjęć i co widzę??

 

W zakładce Zdjęcia mam dodanych 44 zdjęć (nawet policzyłam), podczas gdy powinno być tylko 1.

Przy niektórych "starych" produktach jest ok, ale w wielu ostatnio dodawanych/modyfikowanych w Subiekcie niestety jest wręcz fatalnie :/

Inga powinna mieć jeszcze jakąś moją bazę z Sello - mozna sprawdzić jak to wcześniej wyglądało.

Przy okazji brak możliwości zaznaczenia wszystkich zdjęć i usunięcia ich grupowo.

Link to postu

Zrobiłam mały eksperyment.

Usunęłam (ręcznie ::) ) zdjęcia z produktu, zostawiłam tylko 1 sztukę.

Kliknęłam na Wyślij/Odbierz  - Subiekt Gt

I ... zdjęć mam już całe 2  :-\ dodam, że dokładnie takie same.

 

W chwili obecnej mam wyłączone automatyczne synchronizowanie z Subiektem - robię to tylko ręcznie (wyłączone mam co się da, ale i tak non-stop synchronizuje mi produkty), z automatu mam tylko i wyłącznie synchronizację z Allegro, myslałam, że to pozwoli na sprawniejsze ściąganie danych z Al ale niestety nie pomogło (to temat na inny wątek).

Link to postu

Bardzo proste pytanie ;D. Gdy rozlaczamy z subiektem zwyklu ludzki komunikat w stylu "Zamirzasz rozlaczyc z subiektem. Stracisz mozliwosc dodawania zdjec do aukcji. Czy chcesz teraz przeniesc zdjecia z bazy subiekta do bazy sello?"

Do tego jeszcze mozliwosc czyszczenia bazy sello ze zdjec i pobieranie tych z subiekta :)

hehe, jak zwykle rozwiązanie jest proste.. wystarczy to TYLKO oprogramować ;D - a w niektórych sytuacjach to nie jest 5 minut pisania...

 

No, tak, ale pytanie jest proste. Jak duza baze da rade uciagnac zwykly biurowy komputer i w ktorym momencie trzeba bedzie zakupic dedykowany serwer baz danych zeby ciagnac na tym subiekta i sello.

Trzeba by sprawdzić... :). Z tego co wiem to u nas w testach wgrywali swego czasu filmy do bazy subiekta i działo :)

 

No mam nadzieje, ze jakos to rozwiazecie, bo w tej chwili baza rosnie w oczach.

no rośnie rośnie... ale 20MB to raptem 5 plików mp3 :)

 

Weszłam sobie do produktu, żeby zobaczyć jak jest rozwiązana sprawa zdjęć i co widzę??

W zakładce Zdjęcia mam dodanych 44 zdjęć (nawet policzyłam), podczas gdy powinno być tylko 1.

znane i naprawione. Zdjęcia w bazie nie były powielone, powielone były "tylko" wpisy o nich w towarze :)

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...