Skocz do zawartości

Obsługa Ebay i innych serwisów aukcyjnych.

Polecane posty

Marzeniem byla by obsluga wszystkich serwisow aukcyjnych z mozliwoscia automatyczneo zdjecia aukcji jak na ktoryms z serwisow sprzeda sie towar :)

is that legal? :D Wydaje mi się, że w regulaminie serwisów aukcyjnych jest zapis o tym, że nie wolno wystawiać tego samego towaru na różnych serwisach... co jeśli powstaną 2 transakcje na dwóch róznych serwisach a towar jest 1? :)

Link to postu

Marzeniem byla by obsluga wszystkich serwisow aukcyjnych z mozliwoscia automatyczneo zdjecia aukcji jak na ktoryms z serwisow sprzeda sie towar :)

is that legal? :D Wydaje mi się, że w regulaminie serwisów aukcyjnych jest zapis o tym, że nie wolno wystawiać tego samego towaru na różnych serwisach... co jeśli powstaną 2 transakcje na dwóch róznych serwisach a towar jest 1? :)

Bartek, nie wiem jak inni, ale ja handluję towarem powtarzalnym - i jestem w stanie zapewnić dostępność zarówno klientom, którzy kupią towar na świstaku, jak i na ebayu  i tym co kupią na allegro...

 

Mnie osobiście interesuje program, który umożliwi mi obsługę posprzedażną klienta na wszystkich (czterech) kontach na allegro, na pozostałych serwisach aukcyjnych oraz w sklepie oscommerce... który będzie w stanie to pozbierać do kupy, wydrukować wydruki, usprawnić działanie etc...

 

I błagam, nie pytaj po co mi cztery konta na allegro, (i tak, jest to legalne i zgodne z regulaminem all) bo to chyba nie ma dla tej dyskusji żadnego znaczenia...

Link to postu

is that legal? :D Wydaje mi się, że w regulaminie serwisów aukcyjnych jest zapis o tym, że nie wolno wystawiać tego samego towaru na różnych serwisach... co jeśli powstaną 2 transakcje na dwóch róznych serwisach a towar jest 1? :)

 

A kto to sprawdzi? :> Marne szanse, ze w tym samym momencie towar sie sprzeda na 2 serwisach, wiec nie ma problemu :D

Link to postu

I błagam, nie pytaj po co mi cztery konta na allegro,

nie pytam, Sello między innymi dlatego ma obsługę dowolnej ilości kont :)

 

A kto to sprawdzi? :> Marne szanse, ze w tym samym momencie towar sie sprzeda na 2 serwisach, wiec nie ma problemu :D

Nie tyle sprawdzi, co potem trzeba będzie odwoływać transakcje :). A szansa myślę że jest relatywnie duża na dwa jednoczesne zakupy przedmiotu na dwóch różnych serwisach.

Link to postu

Wysłany przez: Inga

Umieść cytat

A jak wielu z Was sprzedaje na eBay? Na innych serwisach aukcyjnych sprzedaż jest raczej znikoma, więc od razu można ją pominąć. Chyba, że macie inne zdanie na ten temat

 

 

Ja osobiście byłbym bardzo zainteresowany możliwością sprzedaży na Ebayu i Świstaku (zawsze to jakaś reklama).

Na Ebayu w Polsce może NARAZIE niewiele się sprzedaje, ale przecież można sprzedawać za granicę!

Link to postu

Nie gniewaj się Mac, ale Twoja wypowiedź sugeruje, że zbyt dużej sprzedaży to nie masz...

W momencie kiedy przekraczasz barierę 100, 200 czy więcej sprzedaży DZIENNEJ, to okazuje się, że PAMIĘTANIE o tym, że na świstaku się COŚ sprzedało i na ebayu i jeszcze w sklepie ze trzy sztuki - obok pamiętania o wszystkich innych "drobiazgach": zamówieniach telefonicznych notowanych gdzieś tam na kartkach, luźnych zamówieniach mailowych klientów, którzy kiedyś kupowali, a teraz chcą zrobić niespodziankę dziewczynie i nie chcą kupować przez allegro... - zaczyna przekraczać możliwości człowieka...

 

Bartek, tak jak powiedziałam ja hadluję towarem powtarzalnym. I z tego co wiem wielu  (jeśli nie większość) dużych sprzedawców tak ma. Rzadko kiedy zdarza mi się iż towar który oferuję mam na półce w ilości mniejszej niż 10 szt (a możliwość dostawy mam w przeciągu 2 dni) - więc nie jest dla mnie żadnym stresem to, że na allegro sprzedam 15 szt tego samego towaru... (a na świstaku jeszcze trzy....) U mnie w ogóle nie pojawia się temat anulowania jakiejś transakcji...

Link to postu

No w takim przypadku to jest absolutnie zrozumiałe, ale chodziło mi o to, że jak ktoś ma tylko i wyłącznie 10 sztuk śrubokrętów taiwańskiej firmy screwdriverix to wystawianie ich na różnych serwisach jednocześnie może przysporzyć kłopotów :)

BarteK, tyle że (przynajmniej z założenia) osoby posiadające konta na allegro są osobami dorosłymi, winny być odpowiedzialne, a te które nie spełniają tych wymogów podpadają pod opiekę naszego sądownictwa (jak pewien Pan, któremu zlicytowano na allegro auto, a on doszedł do wniosku, że "za tyle nie sprzeda" i próbował wmówić kupującemu że nie posiada tego auta...)

 

Tak czy inaczej program chyba nie powinien ograniczać możliwości jednym sprzedającym tylko dlatego, że inni nie znają przepisów/regulaminów/***niepotrzebne-skreślić...

 

Ja teraz, świeżo po sezonie gwiazdkowym mam głowę jak sagan od prób pamiętania tych wszystkich "pozaaukcyjnych" zakupów, wkurza mnie że nie jestem w stanie w prosty sposób sprawdzić co i kiedy wysłałam ze sklepu (korzystam z asystenta i w chwili obecnej nie mam tam możliwości ani łączenia nicków ani dopisywania transakcji "z palca"). Bo w ostateczności bym przeżyła jeśli bym transakcje z innych serwisów dopisywała z palca...

 

Z drugiej strony apetyt rośnie w miarę jedzenia i jak się zacznie dopisywać: i aukcje świstaka, ebaya, sklepowe, zamówienia mailowe... to za chwilę znowu się okaże, że zajmuje to pół dnia... Bo to niby po kilka aukcji na każdym (czyli sprzedaż marginalna), ale żeby zachować markę, każdego klienta trzeba obsłużyć sprawnie...

Link to postu

No to w Sello można dopisywać transakcje z palca w tej chwili, aby nie było potrzeby zapisywania tego na kartce :)

 

Zauważyłam...

i się powtórzę:

Z drugiej strony apetyt rośnie w miarę jedzenia i jak się zacznie dopisywać: i aukcje świstaka, ebaya, sklepowe, zamówienia mailowe... to za chwilę znowu się okaże, że zajmuje to pół dnia... Bo to niby po kilka aukcji na każdym (czyli sprzedaż marginalna), ale żeby zachować markę, każdego klienta trzeba obsłużyć sprawnie...

Link to postu

 

 

Z drugiej strony apetyt rośnie w miarę jedzenia i jak się zacznie dopisywać: i aukcje świstaka, ebaya, sklepowe, zamówienia mailowe... to za chwilę znowu się okaże, że zajmuje to pół dnia... Bo to niby po kilka aukcji na każdym (czyli sprzedaż marginalna), ale żeby zachować markę, każdego klienta trzeba obsłużyć sprawnie...

Na innych serwisach się nie najjesz. Na ebay mam wystawione 4000 aukcji, na Swistaku  2500 aukcji, na Subasta 1200.

Sprzedaż kilka, w porywach do kilkunastu sztuk miesięcznie towaru. W tym kilka rzeczy juz wycofanych ze sprzedaży. Nie zaglądam, wiec nie zdejmuję aukcji, szkoda czasu. :)

Z tego większość sprzedaży odbywa się na Subasta. We wszystkich tych serwisach ponad 50% oferty w pewnej kategorii należy do mnie.

A na Allegro ..... :)

Link to postu

Nie gniewaj się Mac, ale Twoja wypowiedź sugeruje, że zbyt dużej sprzedaży to nie masz...

W momencie kiedy przekraczasz barierę 100, 200 czy więcej sprzedaży DZIENNEJ, to okazuje się, że PAMIĘTANIE o tym, że na świstaku się COŚ sprzedało i na ebayu i jeszcze w sklepie ze trzy sztuki - obok pamiętania o wszystkich innych "drobiazgach": zamówieniach telefonicznych notowanych gdzieś tam na kartkach, luźnych zamówieniach mailowych klientów, którzy kiedyś kupowali, a teraz chcą zrobić niespodziankę dziewczynie i nie chcą kupować przez allegro... - zaczyna przekraczać możliwości człowieka...

 

 

no tak sprzedaje mało dlatego używam sello , jestem zainteresowany możliwością wspólpracy pomiędzy kilkoma sellami sprawna współpracą z subiektem i obsługą sprzedaży na innych serwisach.

Sorry ale dziwne wnioski wyciągasz.

I do czego wogóle zmierza twoja wypowiedź? Co mają wspólnego Twoje kłopoty ze "spamiętywaniem" transakcji do możliwości obsługi innych serwisów przez sello?

Link to postu

Sorry, Mac, teraz dopiero zauważyłam, że nie stosujesz prawidłowo cytowania i przez to wypowiedź Ingi wyglądała jak Twoja... Także odszczekuję, to nie powinno być kierowane do Ciebie.

 

Zasadniczo odnosiłam się do tej wypowiedzi:

Wysłany przez: Inga

Umieść cytat

A jak wielu z Was sprzedaje na eBay? Na innych serwisach aukcyjnych sprzedaż jest raczej znikoma, więc od razu można ją pominąć. Chyba, że macie inne zdanie na ten temat

 

I chodziło mi o to, że dopóki sprzedaż jest na poziomie kilku-kilkunastu sztuk dziennie nie ma problemu z zapamiętaniem, że "cośtam" się sprzedało na świstaku czy ebayu (nawet jeśli są to dwie sztuki miesięcznie). Potem zaczyna się robić problem - jak sprzedaż przekracza 100 czy 200 szt dziennie...

 

U mnie to (powyżej 200 wysyłek dziennie) się na razie pojawia sezonowo - i nie ukrywam, że wtedy mam problem jak sobie z tym poradzić... I najwięcej problemu sprawiają tranaskcje "z zewnątrz" czyli spoza allegro, bo nie mam ich objętych systemem wysyłkowym...

(tak, wiem, że tutaj można dodawać transakcje "z palca", ale nie o tym w tym wątku)

 

 

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...