Skocz do zawartości

Sklepy Allegro - już obsługujemy!!

Polecane posty

Witam!

Uprzejmie informuję, że właśnie wyszła na świat nowa wersja Sello (1.1.2)! Największą nowością jest obsługa Sklepów Allegro. Od tej pory możesz w prosty sposób wystawiać swoje towary również w sklepie Allegro! Wprowadziliśmy również wiele ulepszeń pozytywnie wpływających na stabilność aplikacji oraz rozwiązaliśmy część problemów zgłaszanych przez użytkowników.

Więcej szczegółów na temat zmian i nowości przeczytasz na stronie: http://www.sello.pl/o_programie/nowosci.html.

 

Zachęcam gorąco instalacji nowej wersji Sello. Można ją pobrać ze strony: http://www.sello.pl/pobierz.html

 

Link to postu

Nie wyłaczyliśmy go celowo :| Choć z drugiej strony, niektórzy bardzo prosili, żeby wyłączyć denerwujące dźwięki ;)

O dzwiekach to ja mowilem, ale prz przekladaniu sie tranzakcji/paczki do innej zakladki, bo to denerwowalo jak sello brzeczy przez kilka minut.

O liczniku nic nie wspominalem i liczne na jego szybki powrot, bo on jest naprawde potrzebny.

Przy okazji mile widzinay bylby taki sam liczniczek prz edycji towaru. Tam mozna podac nazwe towaru dla serwisu aukcyjnego, ale nie ma zadnego sprawdzania dlugosci.

Link to postu

no licznik wyleciał przypadkowo :)

 

Aaaaaaaaaaaaaaaaaa

Chyba jednak za szybko pochwaliłam ;(

W szablonach aukcji nie można wybrać Sklepu w formie sprzedaży :/

W wersji Beta był ;)

 

Dodając nową aukcję z pominięciem szablonu taka opcja istnieje.

Trzeba wybrać w szablonie przypisanie do konta (na samej górze).. Nie wszystkie konta muszą posiadać założone na allegro sklepy. Jeśli dane konto ma sklep to w liście z formą sprzedaży pojawi się pozycja sklep. Jeśli nie ma no to siłą rzeczy głupio robić szablon sklepowy dla konta, które sklepu nie posiada :)

 

 

Po włączeniu i wysyłaniu/odbieraniu w raporcie (odbieranie aukcji-błąd ) i (odbieranie transakcji - błąd  :'(

można prosić o kawałek raportu z odpowiednimi wpisami?

Link to postu

fragment z helpa:

 

Konfiguracja Sklepu Allegro

 

Wszystkie czynności konfiguracyjne sklepu należy przeprowadzić na stronach serwisu aukcyjnego. Dodawanie kategorii sklepowych lub tworzenie stron informacyjnych możliwe jest tylko z panelu www Moje Allegro - Ustawienia - Sklep.

 

 

 

Aby przygotować Sello do obsługi Sklepu Allegro wystarczy dodać konto ze zdefiniowanym Sklepem. Jeśli w Sello jest już wprowadzone konto ze zdefiniowanym sklepem, wówczas, aby rozpocząć korzystanie z tej funkcjonalności, należy w oknie Zarządzanie kontami i licencjami wybrać opcję Dane konta. W oknie tym wystarczy wcisnąć przycisk OK aby informacja o posiadaniu sklepu została automatycznie pobrana z serwisu aukcyjnego. W tym momencie zostaną również pobrane kategorie sklepowe z serwisu. Synchronizacja kategorii sklepowych odbywa się podczas synchronizacji parametrów z serwisu (opcja wywoływana z menu Sello -> Narzędzia).

 

 

 

 

Link to postu

Trzy słowa:

Dziękuje, dziękuje, dziękuje !!

oby nie za wcześnie :D

 

No niestety za wcześnie.

Powrócił problem zdublowanych dokumentów , ale o tym napisałem w osobnym wątku.

Sello nadal nie zwalnia pamięci po pobraniu danych a jedynie zajmuje jej jakby mnniej, ale to nie rozwiązuje problemu bo w konsekwencji i tak wykrzaczy program.

Link to postu

w kwestii wystawiania w sklepach pomogło.dzieki.

mam natomiast inny problem.powstały jakieś błędy przy wysyłaniu aukcji do allegro.i przy każdym łączeniem się z serwisem program cały czas chce wysłać kilka aukcji które już wystawił (podaje żeby wyświetlić miniaturkę należy dodać zdjęcie) - w jaki sposób wykasować te błędy? dodam tylko że nie ma już żadnych aukcji do wystawienia.

Link to postu

...bo w konsekwencji i tak wykrzaczy program.

Pamięć powinna zostać zwolniona po zapisaniu wszystkich wiadomości. Samo zapisanie, w czasie którego jest uruchamianych wiele algorytmów rozpoznawania i podpiania wiadomości, też sporo pamięci potrzebuje.  Czy u Ciebie "wykrzacza się" podczas jednej operacji odbierania wiadomości, czy po paru godzinach pracy? No i ile średnio wiadomości pobierasz za jednym razem?

Link to postu

Sello nadal nie zwalnia pamięci po pobraniu danych a jedynie zajmuje jej jakby mnniej, ale to nie rozwiązuje problemu bo w konsekwencji i tak wykrzaczy program.

Przy jakich danych? Sporo czasu poświeciłem na szukanie i sprawdzanie czy program pożera pamięć i wszystkie znane mi miejsca zostały poprawione - może jeszcze coś zostało...

Link to postu

mam natomiast inny problem.powstały jakieś błędy przy wysyłaniu aukcji do allegro.i przy każdym łączeniem się z serwisem program cały czas chce wysłać kilka aukcji które już wystawił (podaje żeby wyświetlić miniaturkę należy dodać zdjęcie) - w jaki sposób wykasować te błędy? dodam tylko że nie ma już żadnych aukcji do wystawienia.

Już namierzone. Próbują się wysłać szablony aukcji, które mają wybrane konto z serwisu aukcyjnego i zaznaczony znacznik "Gotowa do wystawienia w serwisie". Na chwilę obecną proponuję wyłączyć ten znacznik. Lepsze rozwiązanie postaramy się udostępnić Wam przy najlbiższej okazji.

Link to postu

...bo w konsekwencji i tak wykrzaczy program.

Pamięć powinna zostać zwolniona po zapisaniu wszystkich wiadomości. Samo zapisanie, w czasie którego jest uruchamianych wiele algorytmów rozpoznawania i podpiania wiadomości, też sporo pamięci potrzebuje.  Czy u Ciebie "wykrzacza się" podczas jednej operacji odbierania wiadomości, czy po paru godzinach pracy? No i ile średnio wiadomości pobierasz za jednym razem?

 

Mam ustawioną aktualizacje co 10 min, po pobraniu wszystkiego sello powinien zwolnić zasoby niestety tak się nie dzieje. W poprzedniej wersji wykrzaczenie następowało tak po ok pól dnia teraz po całym dniu rezerwuje około 800 mb. Maili raz na 10 min schodzi najwyżej kilka.

 

Link to postu

Sello nadal nie zwalnia pamięci po pobraniu danych a jedynie zajmuje jej jakby mnniej, ale to nie rozwiązuje problemu bo w konsekwencji i tak wykrzaczy program.

Przy jakich danych? Sporo czasu poświeciłem na szukanie i sprawdzanie czy program pożera pamięć i wszystkie znane mi miejsca zostały poprawione - może jeszcze coś zostało...

 

Przy automatycznej aktualizacji , pobieram wszystko (aukcje, wiadomości, strefa itd)

Z mojej perspektywy wygląda tyo już dużo lepiej ,da się normalnie pracować, ale raz na dzień muszę jednak restartować program.

A tak w ogóle czy ktoś jeszcze ma podobny problem czy znowu to tylko moja przypadłość ? :)

Link to postu

przeprowadzałem osobne testy ściągania wszystkich danych z osobna i w przypadku aukcji zakończonych, maili i jeszcze którymś po skończeniu ściągania Sello faktycznie pożerało więcej ramu. Po naprawach każdy z tych "modułów" po ściągnięciu zwalnia tyle samo pamięci ile sobie pożarł :).

Może trzeba na to jeszcze raz rzucić okiem.

 

Należy także uwzględnić, iż przy starcie Sello nie ładuje modułów typu aukcje, transakcje, paczki etc... Są one ładowane do pamięci dopiero przy pierwszym użyciu, więc jeśli choć raz wejdziemy np do klientów, to moduł ten oraz dane zostaną załadowane - co pożre parę MB. Sumarycznie, jeśli ktoś przeklika się po wszystkich modułach to Sello będzie zajmować ze dwa razy więcej niż po starcie.. ale powinny to być wielkości na pewno dużo mniejsze niż 800MB

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...