Skocz do zawartości

Problem z Sello na Vista Home Premium

Polecane posty

Witam!

 

Dziś zacząłem testować Sello. Zainstalowałem program na viście i na xp. Na xp jest wszystko OK, a na viście pojawia się taki komunikat przy informacji o błędzie pobierania aukcji:

 

Ostatnia operacja nie powiodła się.

Serwis aukcyjny zwrócił błąd:

Błędny identyfikator sesji. Proszę spróbować zalogować się jeszcze raz!

 

Czym to może być spowodowane?

 

Marcin

Link to postu

Potem wybrać konto z listy która się pojawi i opcja "Dane konta" - i tu nacisnąć OK.

 

Niestety, nie pomogło - ten sam objaw. Dodam - może to będzie ważna wskazówka - że to samo dzieje się w Pomocniku Aukcji, z którego dotychczas korzystam na xp (w wiście taki sam błąd jak w Sello). Może wina w viście?

Link to postu

Witam,

Według mnie nie jest to problem ani sello ani visty tylko sposobu podłączenia do internetu.

U siebie miałem ten sam komunikat a przyczyną było podłączenie do netu przez dwa łącza (router z dwoma WAN-ami)przez co komp był przez serwer allegro widziany pod dwoma numerami IP.Jak myślę identyfikator sesji zawiera IP komputera i jak on się zmienia allegro wyrzuca błąd.

Sprawdź czy nie masz podobnego przypadku np.sprawdzając IP przez whatismyip.com i wciskanie parę razy F5

 

Pozdrawiam

Link to postu

 

Sprawdź czy nie masz podobnego przypadku np.sprawdzając IP przez whatismyip.com i wciskanie parę razy F5

 

Rzeczywiście! Mam iPlusa i z podanej stronki wynika, że są dwa IP, zmienia się co jakiś (krótki) czas. >:( To by wyjaśniało, dlaczego dane są początkowo pobierane prawidłowo, a potem web-api wyrzuca użytkownika...

 

Ale czy z tym się da coś zrobić?

 

PS a teraz jak sprawdziłem to pojawił się trzeci IP (ostatnia część się zmienia).

 

PS2

Dzwoniłem do iPlusa. Można u nich zmienić na IP statyczne (aż 18,30 miesięcznie) lub na IP dynamiczne (6,10). Wg mnie wystarczyło by mi w takim układzie dynamiczne. Czy mam rację?

Link to postu

Najlepszym rozwiązaniem by było statyczne.

Dynamiczne to znaczy inne za każdym zalogowaniem się do iplusa i jeśli to znaczy że będzie niezmienne w czasie trwania sesji to wystarczy.

 

Tak mnie zapewnił konsultant - stałe w czasie trawnia sesji (połaczenia do iPlusa). Jak mi je włączą to napiszę jak działa. Bardzo dziękuję za konkretną pomoc, jak dotąd na wielu forach mimo omawiania tego problemu, nikt nie wpadł na rozwiązanie.  ;D

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...