Skocz do zawartości

Szablony opisów - prawdziwe szablony

Polecane posty

Pracuję obecnie równolegle na Pomocniku Aukcji i Sello. W tym pierwszym programie drugi miesiąc, i faktycznie go używam, z Sello dopiero się zapoznaję.

 

Funkcjonalność, której mi brakuje w obydwu aplikacjach, albo, co równie prawdopodobne, nie wiem, jak ją uzyskać, to "szablonowanie" opisów aukcji.

 

Wielu sprzedawców używa szablonów aukcji po to, aby mieć wspólny wygląd wizualny aukcji, a różnice jedynie w opisie - a raczej fragmencie opisu.

 

W samym Allegro funkcjonuje to tak, że definiujemy sobie szablon, a w jego odpowiednim miejscu dajemy tag <OPIS>, <GALERIA> itd. Tagi można zagnieżdżać, w ten sposób w samym szablonie możemy dać tag <OPIS> a wystawiając przedmiot z uzyciem tego szablonu w samym opisie użyć tagu <GALERIA> i wszystko działa prawidłowo.

 

Co w ten sposób uzyskujemy:

 

- spójny wygląd aukcji

 

- zmiana jednego z elementów szablonu, czyli na przykład fragmentu grafiki, danych firmy, innych elementów sprowadza się do zmiany w jednym szablonie, i wszystkie wystawiane potem przy jego użyciu aukcje są poźniej budowane z użyciem nowego szablonu

 

Jak uzyskać podobną funkcjonalność w Sello?

 

Punkt dodatkowy - dla wszystkich tych, którzy używają zewnętrznych edytorów HTML czy też manipulują kodem czy opisem "z ręki" potrzebna jest opcja programu "Nie modyfikuj HTML", w ten sposób kontrolka IE będzie służyć tylko do podglądu aukcji, natomiast w kodzie nie będą wprowadzane żadne zmiany - nie wygląda mi to na skomplikowaną opcję do wprowadzenia. Ewentualnie można się zastanowić, czy ma to być tylko opcja globalna, czy globalna z możliwością ustawienia jej innej flagi dla konkretnego towaru/szablonu/aukcji. Mnie wystarczy globalna.

 

Nie ukrywam, że ze względu na planowaną znaczną liczbę aukcji powyższe zagadnienia będą dla mnie w przyszłości czynnikiem decydującym o tym, na której aplikacji będę pracował.

 

Opcje importu szablonów z Pomocnika czy QuickLoadera, lub ewentualnie zewnętrzny program narzędziowy do takiej operacji to również rzecz bardzo istotna dla zdobywania nowych użytkowników Sello.

 

Żeby nie było, że tylko roszczeniowo - w porównaniu do innych aplikacji zdecydowanie widać, że zespół Sello wie, co to znaczy funkcjonalna aplikacja. Doświadczenie na masowo używanym oprogramowaniu dla biznesu procentuje?  :)

 

Pozdrawiam, prawie_sello_user

Link to postu

OK, bardzo fajnie. Więc zgodnie z założeniami przenoszę mój szablon HTML do nowo utworzonego szablonu opisów. W miejsce, gdzie ma być opis przedmiotu, daję odpowiedni tag (Towar::opis).

 

Potem edytuję towar, i tutaj pojawia się problem - nie ma możliwości edycji HTML opisu towaru, tylko edycja graficzna, i nie można w nim użyć tagów takich jak <OBRAZEK> <GRAFIKA> czy tagów Sello. Nie można w nim również linkowac grafik.

 

Czyli ten mechanizm można zastosować tylko w przypadku BARDZO prymitywnych opisów, w sensie formatowania i ewentualnego współgrania z całością szablonu.

 

Dobrze mi się wydaje, że jednak ta funkcjonalność nie istnieje?

 

W efekcie musiałbym mieć tyle szablonów aukcji, ile mam różnych przedmiotów do wystawienia. Czyli jak w Pomocniku, no, może trochę lepiej, bo tutaj są jednak bardziej rozbudowane tagi Sello.

 

Problem możnaby załatwić na dwa sposoby - umożliwić edycję HTML opisu towaru i działanie (a raczej przenoszenie do końcowego HTML aukcji) standartowych tagów typu <GALERIA>, albo wprowadzić to tagów Sello "własne tagi użytkownika", które mogłyby być definiowanymi w słownikach fragmentami kodu HTML. Wtedy, i owszem, dla każdego towaru robię oddzielny szablon aukcji, ale opis właściwy jest "obudowany" w HTML własnymi tagami - mam możliwość zmiany wyglądu wszystkich aukcji zmieniając zawartość tych tagów w słownikach.

 

Dla objaśnienia problemu: aukcja taka jak ta: http://www.allegro.pl/item334230641_334230641.html

 

Całość aukcji to szablon, a opis stanowi wewnętrzna tabelka - od słów "Przedmiot" do słów "Base Set", łącznie z obrazkiem, załatwionym tagiem <GALERIA> i tą malutką niebieską kuleczką - ikonką.

 

No i jak to mogę zrealizować w Sello?

Link to postu
  • 1 miesiąc temu...

Witam

 

W temacie szablonów opisów:

 

Mój klient wystawia aukcje w mniej-więcej takiej formie:

 

<Informacje o firmie>

<Wstępny opis przedmiotu>

<zdjęcie 1>

<opis przedmiotu>

<zdjęcie 2>

<dane techniczne przedmiotu>

<zdjęcie 3>

<informacje ogólne>

 

Jak widać z tego opisu z szablonie opisu znajdą się na stałe informacje o firmie i informacje ogólne. Zdjęcia dodane do przedmiotów w Subiekcie również można wstawić, następnie wlinkować je do szablonu. Problem pojawia się z opisem, bo opis rozszerzony jest jeden! Czy można w opisie towaru w subiekcie dodać tagi, dzięki którym da się podzielić opis w szablonie Sello? Np., w opisie rozszerzonym w Sello dodawać własne tagi w stylu:

 

[WSTEP]Pierwsza część opisu przedmiotu[/WSTEP][DANE]Dane techniczne przedmiotu[/DANE][OPIS]Opis wykorzystania i przykłady zastosowania przedmiotu[/OPIS][iNFO]Info ogólne o przedmiocie[/iNFO]

 

Taki ops można by w szablonie opisu wykorzystywać w ten sposób:

 

[Towar::Opis::Wstep]

[Towar::Zdjęcie1]

[Towar::Opis::Dane]

[Towar::Zdjęcie2]

[Towar::Opis::Opis]

[Towar::Zdjęcie3]

 

To jest propozycja, ale bez takiej lub innej mozliwości dzielenia opisu na dwie czy trzy części u tego klienta szablony się nie sprawdzą. Umieszczenie tagów html w opisie towaru w subiekcie nie ma sensu, bo nie zostaną na serwer ftp wysłane np. zdjęcia - trzeba by to robić ręcznie. Takie rozwiązanie jak proponuję moim zdaniem jest najrozsądniejsze.

 

Poza tym dziwi mnie brak mozliwości wybrania do szablonu zarówno opisu jak i opisu rozszerzonego! Mozna wybrać albo jedno albo drugie i wstawić to jako opis. To jest błąd.

 

 

Proszę o odpowiedź jak rozwiązać ten problem.

 

Pozdrawiam

Krzysztof

Link to postu

propozycja myślę że dobra, trzeba by to przedyskutować.

 

Z opisami to jest tak, że opis z Subiekta jest kopiowany do towaru sellowego i tu można wybrać albo opis podstawowy albo rozszerzony - stąd też przy założeniu, że w Sello jest tylko jeden opis towaru, tylko on jest dostępny w szablonach.

Link to postu
  • 9 miesięcy temu...
  • 11 miesięcy temu...

Z ciekawosci podpytam - czy cos nowego sie tutaj urodzilo?

 

Mam konkretnie na mysli dodatkowe pola opisu (tak, aby mozna bylo tworzyc szablony typu [Towar:Opis1], [Towar:Opis2], etc). Chcialbym zakupc Sello, ale brak tej funkcjonalnosci dosc mocno mnie blokuje.

 

A moze juz jest ta funkcjonalnosc wprowadzona w wersji 1.5?

Niestety, przeszukujac forum nie udalo mi sie znalezc jasnej informacje, czy dodatkowe pola opisow juz sa, czy tez nie - nie mam tez Subiekta, i nie ukrywam, ze nie chcialbym byc zmuszonym do zakupu drugiego, niepotrzebnego mi produktu.

 

 

Link to postu
  • 1 miesiąc temu...

Witam

 

mam dokładnie taki sam problem, więc mam również sugestię:

 

Może dałoby radę zrobić w Sello dodatkowe opisy towarów, które w subiekcie by się nie pojawiały. Te opisy dodatkowe mogłyby być tworzone w HTML-u.

 

Mi bardzo by się to przydało bo też mam opisy towarów wieloczęściowe.

 

Pozdrawiam

 

Bartosz

 

 

Link to postu
  • 1 rok później...

Potem edytuję towar, i tutaj pojawia się problem - nie ma możliwości edycji HTML opisu towaru, tylko edycja graficzna, i nie można w nim użyć tagów takich jak <OBRAZEK> <GRAFIKA> czy tagów Sello. Nie można w nim również linkowac grafik. No i jak to mogę zrealizować w Sello?

 

Ja sobie radzę tak, że przygotowuję opis towaru w edytorze html, następnie tak przygotowaną stronę wyświetlam w przeglądarce, zaznaczam wszystko (ctrl+a), kopiuję i wklejam do opisu pełnego w Subiekcie. W taki sposób mam obrazki. Półśrodek, ale zawsze. Priorytet należy podnieść, jak najbardziej.

Link to postu
  • 1 rok później...

Uściślając jeszcze, czy chodzi o dodanie do towaru większej liczby pól edycyjnych?

Rozwiązanie takie najlepiej było by zaimplementować po dodaniu do Sello nowego edytora html.

 

Tak i uprzejmie przypomnę, że problem większej liczby tagów w szablonach był w sugestiach już co najmniej kilkukrotnie poruszany na przestrzeni dziejów ;):):)

Dotyczyło to zbyt małej ilości danych pobieranych z Subiekta - były podawane przykłady, że tylko jeden opis można pobrać z Subiekta gdzie w samym Subiekcie są tak naprawdę 3 opisy: opis, pełna charakterystyka pozycji, uwagi (które też są w miarę dużym polem tekstowym)

Była też wtedy mowa, że do większej liczby tagów w szablonach aukcji planujecie wykorzystać pola własne z Subiekta :)

 

Link to postu

Swoją drogą nieźle ktoś odkopał wątek z 2008/09/10/11 roku ;)

Acha i o zmianie edytora na lepszy też słyszy się od kilku lat ;)

:D :D :D

 

Ale dobra teraz na poważnie bo mi większa liczba tagów też bardzo ułatwiłaby życie i czekam na ich dodanie jak na zbawienie ;)

 

Żeby zakończyć sprawę mam idealne, najprostsze i błyskawiczne rozwiązanie do wprowadzenia "od ręki"  

Powielić istniejący mechanizm opisu w kartotece towarowej Sello 10x i stworzyć 10 opisów w kartotece towarowej Sello. A co tam może nawet 20 opisów.

Czyli w zakładce podstawowe gdzie jest nazwa "opis" - wstawić rozwijane menu i wprowadzić tam opis1, opis2, opis3, opis4, opis5...

 

Opis1 zostawić tak jak jest czyli niech będzie powiązany z Subiektem, a pozostałe opisy to pola tekstowe, które każdy wykorzysta wg własnego uznania np. na:

-wstęp, środek, koniec opisu w aukcji

-dane techniczne, opis szczegółowy, pełny

-gwarancje, producenta, cechy

-itd.

 

Każdy wykorzysta konkretny numerowany opis do własnych potrzeb.

Jedna osoba np. w opis2 wprowadzi sobie dane techniczne, a druga uzna, że będzie to wstęp w aukcji, kolejna uzna, że wpisze w niego tylko nazwę producenta i nic więcej, a następna, że poda tutaj okres gwarancji.

 

W szablonie tagi opis1, opis2, opis3... każdy umieści tam gdzie mu pasują zgodnie z tym jak je będzie wykorzystywać.

 

Nie musicie myśleć nad nazywaniem tagów i ich rodzajem, nie udziwniać nic więcej

 

Dajcie nam te 10 opisów (i 10 tagów) i nie musicie nawet czekać na nowy edytor html. Bardzo uprzejmie proszę.

 

I już problem rozwiązany od ręki - metodą kopiuj / wklej Team Sello zrobi to jeszcze w następnej wersji 1.12, no może 1.13 ;)

 

Bardzo, bardzo prosimy...

Link to postu

Jest to jakieś wyjście, ale... :) jak zwykle ale musi być. Sprawę komplikuje fakt, że w towarze w tej chwili może być więcej niż 1 opis - dokładniej na zakładce serwisy, dla każdego zagranicznego konta można wpisać opis w innym języku. Czyli tak lekko licząc będzie tych pól nie 10, a 60. Stąd trzeba by to nieco lepiej przemyśleć i zwykłe Ctrl+C/V nie wystarczy.

Link to postu

Jest to jakieś wyjście, ale... :) jak zwykle ale musi być. Sprawę komplikuje fakt, że w towarze w tej chwili może być więcej niż 1 opis - dokładniej na zakładce serwisy, dla każdego zagranicznego konta można wpisać opis w innym języku. Czyli tak lekko licząc będzie tych pól nie 10, a 60. Stąd trzeba by to nieco lepiej przemyśleć i zwykłe Ctrl+C/V nie wystarczy.

 

Nie tylko nie kolejne ale  ;)

Nie myślcie nad tym tylko zróbcie - jak zaczniecie się zastanawiać to te tagi będą dodane dopiero w wersji 3.13  ;D

 

Chłopaki przecież to takie proste - zlikwidować opis z zakładki serwisy i dodać tych opisów nawet te 60.

Jeśli teraz ktoś wykorzystuje opis w zakładce serwisy to ten opis od teraz to opis2, opis3, itd ile tych serwisów jest, żeby nie zniknęły komuś z Sello.

Właśnie Wasze rozwiązanie z tymi serwisami to jest skomplikowana sprawa podczas gdy można to było załatwić większą liczbą opisów=pól tekstowych.

 

Jak ktoś będzie sobie tworzył szablon aukcji do konkretnego serwisu to sam podejmie decyzję, że np:

-opis 45 będzie wykorzystywał w szablonie do serwisu ukraińskiego,

-a 46 do serwisu czeskiego.

Jak ktoś będzie chciał mieć opis aukcji w Allegro w 3 językach to też umieści opis1, opis45 i opis46 w jednym szablonie do polskiego serwisu i już, czego obecnie nie da się zrobić bo trzeba najpierw opisy połączyć w jeden.

 

Jedynie żeby nie przegrzać Sello zbyt dużą ilością danych można wprowadzić pewne ograniczenia liczby znaków w danych opisach,

np. opisy 1 do 10 to pełne opisy tak ja teraz

ale opisy od 11 do 60 to już ograniczenie liczby znaków do np. 500.

Zresztą to i tak tylko tekst - żadnych udziwnień, a i Allegro ma ograniczenie wielkości aukcji więc raczej ludzie by nie szarżowali z tymi opisami.

 

A wzrost wydajności pracy w moim przypadku to z 1000% no i zamknąłby się temat dodatkowych tagów.

Zresztą na tej podstawie jakbyście chcieli to możecie dane pola przypisać do danych pobieranych z Subiekta.

 

Nawet teraz jest już przycisk "Wstaw" opis lub pełną charakterystykę z Subiekta więc wystarczyłoby pod ten klawisz dopiąć wybrane dane z Subiekta i każdy wstawiałby sobie co by chciał z Subiekta do któregokolwiek z 60 opisów.

 

Po prostu moja propozycja to inne - bardzo proste podejście do tematu tagów.

 

Bardzo proszę, nie myślcie - po prostu zróbcie to - takie spontaniczne, gigantyczne ulepszenie  :D :D :D

Link to postu

Możliwe, ale usunięcie zakładki serwisy już proste nie będzie :). Wstawianie nieprzemyślanego kodu prędzej czy później się zemści - a doświadczenie pokazuje, że raczej prędzej. Potem niektóre zmiany trudno usunąć tak aby zachować dane użytkowników więc tutaj nie możemy działać pochopnie.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...