Skocz do zawartości

zaraz mnie jsany szlag trafi

Polecane posty

z wpisów, które się pojawiały to chyba nikt inny nie zgłaszał takich problemów

czy pojawiają się jakieś komunikaty? co jest w Raporcie?

czy praca jest jednostanowiskowa, czy sieciowa, jeśli sieciowa, to czy problem występuje na wszystkich komputerach czy nie, czy tylko na serwerze czy kliencie?

jakie są systemy operacyjne?

jak dużo dokumentów jest wystawianych?

na ile stanowisk jest wykupiona licencja Subiekta GT, ile w danym momencie osób pracuje na Subiekcie GT?

jeśli są jakieś inne szczegóły (może nawet małoistotne) to proszę pisać, mogą się okazać przydatne w analizie

Link to postu

jak widzę to nie tylko mój problem - sprawę syganalizowałem kilkakrotnie np.: postulując o moliwosć ręcznego podpięcia dokumentów sprzedaży do transakcji.

Mam dwa kompy pracujące w sieci radiowej. Sello jest zainstalowany na rewerze i 95% jego pracy przypada na klienta. Subiekt z którym sie łączy też jest zainstalowany na serwerze i pracuje cały dzień zarówno na serwerze jak i kliecie. Na serwerze jest prowadzona sprzedaż detaliczna w realu a na kliencie allegro. Pracują na tym samym mamgazynie. Na jednym są wystawiane paragony imienne a na drugim zwykłe - numeracja jest ta sama. Licencja subiejta na 3 stanowiska. sGT w wersji 1.16 okrojonej do 1.14 (nie mam wykupionego abonamentu na ulepszenia). Obydwa kompy pracują pod winXP z najnowszymi sterownikami - pobierają je codziennie ze stron Microsoftu (wersje legalne). Sello w najnowszej wersji ale bez tego dodatku, który ostatnio przsyłaliscie (nie korzystam z sfery - nic mi nie daje - czekam na wersję w której będzie można podpiąć kilka towarów). Objawy program przy wystawiniu dokunetu końcowego zachowuje się nróżnie - 1. Normalnie wystawia paragon czy fakture wywołując na wierzchu okno "czy dodać nowego klienta (bo nie mają nipu - to zabezpieczenie sGT); 2 Wystawia dokument sprzedazy lecz okno z zapytaniem czy ma dodać klienta nie pojawią się jako pierwsze tylko trzeba go szukać "ALT+TAB"; 3 wyrzuca informacje że wystawia dokument końcowy - w rejestrze transmisji sello jest, że go dodaje i nie dziej się nic po kilkunastu sekundach aż do przerwy na fajkę - zależy kiedy się wkurzę - wyłanczam sello i uruchamiam ponownie i wtedy dział tak jak w pky 1 lub 2 - aż do następnego razu. 4. wyłącza się sam i trzeba go uruchomić ponownie. dziennie wystawiam od 50 w zwyż dokumentów sprzedazy z sello. Na kompie na którym najczęściej pracujemy sa uruchomione z regóły: Opera, Winamp, Sgt i sello i irfranview.

Sytucja z wystawianiem dokuemntów tak samo wygląda na serwerze gdzie są tylko uruchomione: sGT i sello

 

Link to postu

A samo wystawianie dokumentu skąd jest inicjowane?

- zakładka "dokumenty" w module transakcje

- opcja "Utwórz dokument końcowy" z lewego paska ekranu

- opcja "Utwórz zbiorczo dokumenty końcowe"

- menu kontekstowe

- skrót klawiszowy

 

Przebiegi programu nieco się różnią w zależności od wybranej opcji więc dobrze było by to też znać.

Link to postu

A jaka by była sensowna reakcja? Jeśli jakiś problem da się rozwiązać to podajemy jak to zrobić. Są problemy które wymagają wypuszczenia nowej wersji więc do tego czasu nie jesteśmy w stanie nic poradzić.

 

Przypomnę, że wszelkie sugestie i błędy są zapisywane więc prędzej czy później zostaną poprawione - tak, że zgłoszenia nie idą na marne :)

Link to postu

najczęściej wystawiam przez prawy klawisz myszki - ok 80-90 procent, rszta przez menu w transakcjach w lewej dolnej częśći ekranu. Te wystawiane na prawym przycisku (czy to jest menu kontekstowe?) z 70-80 procent wystawiam z funkcji tranakcje a reszta po przeczytaniu maila jest wciskany klawisz przełącz widak na klienta a potem jest wystawian transakcja z dolengo okna

Link to postu

Do BarteK

Jak zwykle mówimy innymi pojęciami.

Dla mnie jako użytkownika program ma działać poprawnie. Jeśli raz na ~2 tygodnie muszę zrestartować to trudno. Ale dopóki w podstawowych operacjach się sypie to #$@%&@.

A jeszcze abonament sobie leci.

 

I nawet trochę rozumiem, że staracie się małymi siłami opanować duży problem ale CO Z TEGO skoro program się sypie?

 

Miałem zamiar zrezygnować z Managera Sprzedaży Allegro - nie da się bo muszę wszystkie transakcje na wszelki wypadek sprawdzać. To też mój problem.

 

W jednym z maili w sprawie problemów z wydrukami na igłówce zaproponowałem że przywiozę do Was i pożyczę do testowania problemu. Nikt się nie zainteresował.

Bo wydruki to też problem nierozwiązywalny...

Link to postu

Nikt się nie zainteresował bo jesteśmy zarobieni po uszy tym co robimy, między innymi nowym mechanizmem wydruków - więc problem z drukarką być może sam się rozwiąże. Jeśli teraz np ja miałbym się oderwać od tego co robię, to kolejna wersja znów by się opóźniła. Więc wolę nie dokładać sobie roboty bo nigdy ta wersja nie wyjdzie - w końcu każdy użytkownik może zgłosić co mu nie pasuje i czekać na realizację. Przyjdzie czas - zostanie naprawione, ale nie wszystko na raz.

Link to postu

Witam,

ja w sprawie dokumentów z Subiekta GT. W zeszłym tygodniu ostro z tym walczyliśmy. Nie mogę zagwarantować, że wszystkie sytuacje zostały odnalezione i obsłużone, ale część na pewno. Stosowna biblioteka została już udostępniona i zaraz prześlę ją również uczestnikom tego wątku.

 

Co do terminów nowej wersji...

starmy się jak możemy, żeby oddać ją Wam najszybciej jak się da. Ale wiatr w oczy zawsze dmucha i wszystko się niemiłosiernie przeciąga. Chcielibyśmy na przełomie lipca i sierpnia oddać ją w Wasze ręce, ale ryzyko jest ogromne zatem nie traktujcie tego jako deklaracji, a jedynie wielkich chęci.

Link to postu

mam problem po przekopiowaniu tego nowego pliku (a starego nie zapisałem)

Obecnie próbuję wystawić 3 dokument końcowy i pojawia się informacja, że domument nie może być wystawiony i wywale nastepujący zapis w raporcie:

2008-07-02 08:39:37 Nie udało się dodać klienta w programie sprzedaży Błąd!

2008-07-02 08:39:37 * CopyCustInfo: nie udało się zlokalizować klienta w GT

2008-07-02 08:39:37 * CopyCustInfo: skopiowano adres

2008-07-02 08:39:37 * CopyCustInfo: pobrano IFhAddressPtr

2008-07-02 08:39:37 * CopyCustInfo: zablokowano klienta

2008-07-02 08:39:37 * CopyCustInfo: wczytano klienta

2008-07-02 08:39:37 * CopyCustInfo: jest id klienta

2008-07-02 08:39:36 * CopyCustInfo: są dane klienta

2008-07-02 08:39:36 * Skopiowano currency info

2008-07-02 08:39:36 * Zainicjowano doc header

2008-07-02 08:39:36 * InitDocHeader: zwraca OK

2008-07-02 08:39:36 * Przygotowano uwagi

2008-07-02 08:39:36 * Utworzono dokument

2008-07-02 08:39:36 * Dodawanie nowego dokumentu zakończone statusem: (0x0) Operacja ukończona pomyślnie.

2008-07-02 08:39:35 * Pobrano typ nowego dokumentu: 0xFFFFFFF0

2008-07-02 08:39:35 * Pobrano GTA::SuDokumenty

2008-07-02 08:39:35 * GetEmptyCollection: pobrano kolekcję dokumentów

2008-07-02 08:39:34 * GetEmptyCollection: pobrano WspolneLib::IInsAppPtr

2008-07-02 08:39:34 * GetEmptyCollection: jest połączenie z GT

2008-07-02 08:39:34 * GetEmptyCollection: pusta kolekcja dokumentów - sprawdzenie połączenia

2008-07-02 08:39:34 * Pobrano DocInfo

2008-07-02 08:39:34 Dodawanie dokumentu do transakcji (Grupa transakcji)

2008-07-02 08:39:34 * Mechanizm dokładnego raportowania

2008-07-02 08:39:21 Rozpoczęto tworzenie dokumentów końcowych

 

 

Niestety musze walic wszystko recznie - ale faktycznie się nie wyłącza

Link to postu

zwróciłem uwagę na fakt, ze wystawia klika dokumentów końcowych a potem odmawia posłuszeństwa. po wyłączeniu i ponownym włączeniu sello działa znowu przez kilka dokumentów a potem nie

wniosek

poprawiono wyłączanie się samoczynne programu lecz nie rozwiązano jeszcze kwestii wystawiania dokumentów - róznica do poprzedniej wersji pliku - tam po wystawieniu kilku dokumentów wyłączał sie samoczynnie

pozdrawiam

Link to postu

Tak jak pisałam, nie mieliśmy pewności, że rozwiązaliśmy wszystkie błedy, bo nie byliśmy w stanie powtórzyć wszystkich Waszych sytuacji.

 

Czy Ci klienci, do których teraz nie możesz wystawić dokumentów są powiązani z Subiektem GT? Sprawdź to proszę w oknie klienta. Czy to są zupełnie nowi klienci z Allegro?

 

Drugie pytanie: czy tym razem, po restarcie Sello dla tych klientów o których piszesz dodadzą się dokumenty? Czy jak już raz się "popsuje", to już się nie naprawi?

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...