Skocz do zawartości

Dane do wysyłki

Polecane posty

A po kolei. Chodzi o dane klienta? (kontrahentem nazywamy użytkownika s Subiekcie więc stąd moje pytanie), list nadawczy to jest książką nadawcza?

 

Dane do wydruków (w tym adres) brane są z paczki, w paczce biorą się one z transakcji, a w transakcji biorą się one z klienta (z adresu z serwisu, bądź adresu wysyłki jeśli jest nadpisany), lub też ze Strefy Sello.

Jaka dokładnie jest scenariusz pracy?

Link to postu

mam transakcje oczekujące na płatność > zatwierdzam pełną wpłatę > przenosi mi klienta do "do paczek" > tworzę paczkę i już przed kliknięciem "ok" w danych adres do wysyłki mam: NICK: Adam71 adres do wysyłki: xxxx xxxxxxxx, Górnicza 12B/2, xx-xxx xxxxx, Polska. czyli z serweru allegro pobrał mi "Dane kontrahenta" a powinien pobrać "Dane do wysyłki" gdzie ulica jest: Ul. Inżynierska 10. >

Dzieje się tak zawsze, czyli odpada że ktoś po zakupie w ustawieniach allegro wpisał adres do wysyłki.

Link to postu

z tego co wiem na tą chwilę, to allegro przez webapi zwraca jeden adres - jaki? Prawdopodobnie podstawowy. Od kiedy w allegro są dostępne dwa adresy do skonfigurowania?

 

Cytat z forum allegro:

Wszystkie nowe opcje będą miały swoje zastosowanie w Menedżerze Sprzedaży oraz WebAPI. Nastąpi to jednak dopiero po zakończeniu wdrażania całego projektu, czyli w październiku tego roku.

Więc opcja jest.. ale niedostępna przez webApi póki co, więc nie jesteśmy w stanie nic zrobić.

Link to postu

No OK tylko co nas to obchodzi? Zapytam. Mamy iść na skarge do allegro? Nie zachowujcie się jak dzieci bo to wy jesteście producentem tego oprogramowania dlatego musicie wziąśc na siebie odpowiedzialność , a nie na każdym kroku zwalać na coś innego. Może jakieś przynajmniej ostrzeżenie by się należało , że sello nie działa jak należy.

 

No tak, ale pzrzecież wy nawet o tym nie wiedzieliście...  (???!!!).

Piękną opinie sobie wystawiacie nie ma co.

Link to postu

no ale mac, bądźmy poważni... jak można ściągać dane z allegro, których allegro nie udostępnia? Oczywiście my jesteśmy producentem Sello, no ale jeśli się nie da to się nie da.. Tu nie chodzi o zwalanie winy na kogoś, tylko o wskazanie przyczyny takiego stanu rzeczy, do tego "winowajca" sam się przyznaje do tego.

 

Ja o tym nie wiedziałem, przyznaję, bo do tej pory nie zajmowałem się aukcjami, więc i średnio mnie interesowało co się dzieje w sprawie webApi - mam wystarczająco dużo innej pracy, o pomocy na forum nie wspominając... Więc nie pisz w liczbie mnogiej, bo sprawa nie dotyczy wszystkich, a ja nie lubię sytuacji, kiedy ktoś patrząc na mnie wystawia ocenę wszystkim innym.

 

Problemu jako takiego nie zauważyliśmy, bo przecież nie sprzedajemy na aukcjach. Dzięki forum, użytkownik zgłosił problem i zauważ, że automatycznie rzuciłem całą pracę i sprawdziłem czemu jest jak jest.. Niestety choćby tu pracowało i 50 osób przy Sello to nikt nie wymyśli rozwiązania na tą chwilę, bo jest nieosiągalne.

Link to postu

No bo taki wniosek że nie wiedziliście nasuwa ,się sam. Bo jeżeli ktoś od Was wiedział to powinien powiedzieć/ostrzec użytkowników czyż nie?

 

Rozumiem , że Wasza współpraca z Allegro pewnie układa się równie "dobrze" jak sprzedawcom (zasrany monopolista), ale nie nam powinniście tłumaczyć że "webapi nie udostępnia" bo jest to tak samo jakbym ja ci tłumaczył że nie mam towaru , który kupiłeś bo mi producent nie dowiózł. Mam nadzieje, że rozumiesz mój punkt widzenia.

 

Do Ciebie Bartusiu drogi (;)) osobiście nie mam żadnych pretensji bo nie ty zarządzasz tą firmą , a zresztą pewne rzeczy już sobie wyjaśniliśmy.

 

Ale niektóre rzeczy gdzieś trzeba napisać, forum wygląda na odpowiednią ku temu stronę, a ty wszystko odbierasz tak osobiście;)

Link to postu

i tak i nie. Przeszukując naszą bazę błędów znalazłem wpis o tym, że allegro dodało adres wysyłki, więc wiedzieliśmy o tym. A ostrzec użytkowników w jaki sposób? Na forum nie każdy wchodzi codziennie, dużo ludzi wchodzi rzadko więc i tak by się nie dowiedzieli - dopóki nie ma mechanizmu wysyłania wiadomości, to rozwiązanie i tak kuleje.

 

Rozumiem Twój punkt widzenia, aczkolwiek podany przez Ciebie przykład nie jest adekwatny, bo Ty mi obiecywałeś że masz ten towar, a my nie pisaliśmy że mamy opcję adresu do wysyłki z allegro a potem jej nie dostarczamy.

Na pocieszenie mogę dodać, że naprawiłem właśnie błąd który zgłosiłeś w innym wątku ;D

 

no, to dobrze, że się rozumiemy :)

Link to postu

Problemu jako takiego nie zauważyliśmy, bo przecież nie sprzedajemy na aukcjach. Dzięki forum, użytkownik zgłosił problem i zauważ, że automatycznie rzuciłem całą pracę i sprawdziłem czemu jest jak jest.. Niestety choćby tu pracowało i 50 osób przy Sello to nikt nie wymyśli rozwiązania na tą chwilę, bo jest nieosiągalne.

 

No wlasnie. I tu jest to o czym my Wam ciagle mowimy. Macie tylko testowe srodowisko  i sie w nim bawicie, a my mamy upierdliwych klientow z dwoma adresami i jeszcze wysylkami do cioci;)

 

A dlaczego nie sprzedajecie na allegro chociazby Sello? To napewno pomogo by Wam w zrozumieniu nas i lepszych testach.

Wogole na stronie allegro w spisie programow jest sello i pisze ze mozna je kupic u jakiegos uzytkownika, ktory nic nie wystawia. Moze warto to zmienic?

Link to postu
  • 3 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...