Skocz do zawartości

Problem z synchronizacją zdjęć z Subiekta GT

Polecane posty

Witam! Mam Subiekta GT (1.17SP2) i Sello (1.2.0). Jestem na początkowym etapie wdrożenia i wiele problemów obszedłem, ale potrzebuję pomocy. Otóż najpierw wstawiłem w SGT towar, dodałem do niego 2 zdjęcia, następnie zsynchronizowałem go w Sello z SGT i wszystko pięknie są 2 zdjęcia, opis itd. Następnie w SGT usunąłem jedno ze zdjęć. W Sello synchronizacja i... caly czas mam 2 zdjęcia. W logu "synchronizacja przeprowadzona, 0 towarów zaktualizowano". Przy innym towarze udało mi się zmusić Sello żeby zobaczyło aktualizację zdjęć - zamykałem Sello i SGT, odpalałem ponownie i za którymś razem zaskoczył. Niestety to nie jest metoda powtarzalna. Mało tego efektu już mi się więcej nie udało powtórzyć niestety. Probowałem zmieniać w tym towarze w Subiekcie pole opis, wtedy Sello zaktualizowało sobie ładnie towar i nowa kategoria wpisana, ale...cały czas są 2 zdjęcia. Ręce mi opadły. Czy ktoś ma jakiś pomysł? Dzięki z góry za pomoc.

P.S. Właśnie zrobiłem eksperyment - wykasowałem to jedyne zdjęcie w subiekcie GT - synchronizacja w Sello i nic, nadal dwa zdjęcia 001#1 i 002#2. Ale najlepsze teraz - dodałem w Subiekcie nowe zdjęcie, które jest tam w tej chwili jako jedyne - synchronizacja w Sello i co? Ano w Sello w towarze mam już 3 zdjęcia :-) Ciekawostką jest to, że w Sello mam teraz następujące zdjęcia: 001#1, 002#2 i 003#1!!!

Link to postu

Sello nie usuwa zdjęć jeśli znikną one z Subiekta, bo ktoś mógłby przypadkiem usunąc w Subiekcie zdjęcia nie wiedząc, że są używane do wystawiania aukcji, więc Sello tylko pobiera zdjęcia z GT. Wszelką edycję ilości zdjęć trzeba przeprowadzać w edycji towarów w Sello.

 

Więc nie jest to żadna ciekawostka, takie były założenia projektowe - czy słuszne? zależy od potrzeb i interpretacji.

Link to postu

Dzięki za odpowiedź, tak pomyślałem właśnie. Pytanie które się rodzi w związku z tym to co się stanie po przygotowaniu nowych aukcji wg ustalonego wcześniej szablonu, gdzie w aukcji użyty jest powiedzmy autotekst: zdjecie#1. Ponieważ tak jak pisałem w Sello (po kilku zmianach zdjęć w Subiekcie) mam takie zdjęcia w dodatkowych: zdjecie001#1, zdjecie002#2, zdjecie003#1, zdjecie004#2. Czy sello w takim razie wstawi w pole autotekstu ostatnie dodane zdjęcie z #1? Czyli w tym wypadku zdjecie003#1? Mam taką nadzieję, pewnie niedługo sprawdzę. Z tym założeniem projektowym ja bym polemizował. Bo zmian w Subiekcie, nieświadomy powiązania Subiekta z Sello, użytkownik mógłby zrobić dużo więcej (wyedytować opis, nazwę produktu itp) i już problem. Myślę, że jednak ktoś kto decyduje się na wdrożenie Sello i powiązanie go z Subiektem, nieświadomym userom po prostu odbiera w Subiekcie uprawnienia edycji towaru. A synchronizacja dwukierunkowa zdjęć z Subiektem byłaby raczej usprawnieniem przy 2000 i więcej aukcji. Pozdrawiam serdecznie.

Link to postu

Sello wstawi pierwsze zdjęcie jakie znajduje się w towarze. Na tą chwilę, jeśli jest potrzeba wyrzucenia starych zdjęć i wstawienia nowych z GT to trzeba je usunąć z towaru w Sello ręcznie i zaktualizować te w GT.

 

Polemizować jak zwykle można na temat każdego założenia projektowego, bo dla jednych takie dobre rozwiązanie, dla innych całkiem inne :). A to forum jest też między innymi po to, aby użytkownicy mieli wpływ na modyfikację tych założeń.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...