Skocz do zawartości

Pobiera Klientów, nie pobiera transakcji tych Klientów

Polecane posty

Witam!

Co jakiś czas mam tak, ze Sello pobierze Klientów, transakcje nie wszystkie, a to naprawdę duży problem, ponowne uruchamianie, synchronizacja parametrów serwisów itd. nie pomaga :(

Mam maila od Klienta (często jest to odpowiedź na potwierdzenie transakcji, zawiera powiadomienie od Allegro), przełączam na widok Klienta, i zakładka transakcje pusta...

Brakujące transakcje udaje się pobrać po czasem kolejnego dania, czasem później, skąd taka sytuacja i jak to naprawić...

Link to postu

Czy opcja pobierania transakcji na podstawie historii jest WYłączona?

Jeśli nie ma błędów w raporcie dotyczących pobierania transakcji a wszystkie transakcje z czasem się pobierają to raczej jest to wina tego, iż na webApi pojawiają się one z opóźnieniem. Zwykle opóźnienie to jest małe, lub brak. Zapewne na jego wielkość ma wpływ obciążenie serwerów allegro. No ale to tylko moje przypuszczenia.

 

Sello pobiera wszystko co jest dostępne w danej chwili, jeśli jakichś transakcji nie pobrało lub nie udało się zapisać to jest w raporcie stosowny błąd. Zatem jeśli takiego błędu nie ma, oznacza, że serwis aukcyjny nie zwrócił informacji o tej transakcji. Można to oczywiście zweryfikować, w momencie gdy występuje błąd, włączyć logowanie danych odbieranych z allegro i sprawdzić czy jest tam informacja o transakcji której brak w Sello.

Link to postu

Błędu nie ma żadnego, status pobierana transakcji: "OK"

To samo dla opcji "na podstawie zmian w historii" i "bez"

Transakcje z przed doby (niektóre ponad 48 godzin wstecz wykonane)więc coś długie to opóźnienie... Co jakiś czas widzę taką sytuację.

Przed chwilą udało mi się je w końcu pobrać ale to dosyć irytujące, że pobierają się jak chcą i kiedy chcą, strata czasu, ryzyko pomyłki itd.

Link to postu
  • 1 rok później...

Witam

Ja mam podobna sytuację

Aukcja zakończona 5 marca wygrało ją 4 użytkowników klienci się wszyscy ściągnęli ale dla 1 nie ma transakcji - widać go w klientach ale nie ma transakcji!

Próbowałem dosłownie wszystkiego (ściąganie od nowa na różne sposoby/synchronizacja parametrów) Nawet usunąłem transakcje dla innego klienta z tej aukcji i ponownie się ściągnęła ale dla tego ostatniego tej transakcji nie ma :(

 

Co robić?

 

Ps. nie jest to pierwszy raz!

Link to postu

Niestety funkcja webApi, której używa Sello jest wadliwa i czasami zwraca błędne dane (liczba ofert wygrywających na aukcji o 1 mniejsza od rzeczywistości). W allegro nie mogą tego powtórzyć więc i poprawić im trudno.

 

Na razie zdecydowaliśmy się przepisać kawałek kodu pobierający transakcje tak, aby nie korzystał z wadliwej funkcji. Powinien on działać bez błędów i zdecydowanie szybciej.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...