Skocz do zawartości

czyszczenie obrazkow ktore zostaly wyslane na serwer

Polecane posty

Jak bedziecie budowac funkcje o przypominam o konfigurowalnosci.

 

A po co? Po to ze na serwerze leza zdjecia do aukcji ktore byly wystawione. Jak skasujemy wszystko to bedzie zle, jak skasujemy wszystkie, ktore nie sa aktualnie uzywane to tez bedzie zle, bo jak zechcemy wystawic aukcje ktora zakonczyla sie tydzien temu, nie trwala teraz, a ksaowalismy zdjecia to bedzie problem.

Proponuje dwa roziwazania:

1. Ustalenie jak stare (zakoncznie aukcji) zdjecia kasowac

2. Sprawic zeby sello ze swojej bazy moglo samo przywrocic zdjecia na FTP jezeli ich nie ma i sa potrzebne.

Link to postu
  • 1 miesiąc temu...

a moze inaczej...

 

nie lepiej postac nazwy dac albo data, albo symbol towaru >/ _

bo powiem wam szczerze ze mam teraz problem. mam 3000 obrazkow na serwei i jak wyczyścić to obrazki mi znikną z aukcji chyba ! chyba ze zapisuje sobie sello obrazki w bazie sql. wtedy bez probleu mozna usunac. i przy wystawianu wysle ponownie.

Link to postu
  • 2 tygodnie później...

NIE ZGADZAM SIE!!!

 

Juz Wam tlumacze dlaczego. Jak widac z podpisu ja sprzedaje czesci samochodowe, kazda z nich ma swoj numer. Wiekoszosc z tych numerow ,to scisle tajne przez poufne, a to ze wzgledu na konkurecje i nie tylko :D. Zdjecia mam oczywiscie podpisane tymi numerami i jak bedzie mozna to odczytac z nazwy pliku, to ja dziekuje za taki bajerek :(

Link to postu

Ty cwany i przebiegly programisto! ;D ;D ;D

My tu o automacie do kasowania fotek, a ty o recznym szukaniu.

Po kiego grzyba widziec nazwe fotki? Mnie jak i pewnie wiekszosc osob interesuje automatyczne kasowanie nieuzywanych zdjec i napewno nie bede robil tego recznie :P

Pozatym jakby byla znana zasada na jakiej tworza sie nazwy to moza napisac 2 linijkowy skrypt w php, ktory skasuje odpowiednie zdjecia :)

Link to postu

No zdawało mi się, ze ktoś wyżej chciał sobie ręcznie odszukać zdjęcie i po to mu byłą nazwa :).

 

Samą nazwę i lokalizację Sello pamięta, lub przynajmniej miało pamiętać. Jak będą poprawki w ftp to i pewnie usuwanie będzie.

 

Zasada tworzenia nazwy zdjęcia jest prosta, jeśli mnie pamięć nie myli to tutaj jest opisane źródło powstawania nazwy http://pl.wikipedia.org/wiki/GUID. Obawiam się że 2linijkowy skrypt nie wystarczy :P

Link to postu

No tak. Ktos chcial recznie kasowac, bo automatycznie sie nie da  :P

 

Wiesz jezeli tak sa tworzone nazwy plikow, to napewno 2 linijkowy skrypt nie stylkie, ale gdyby bylo to md5(symbol), to zapewniam Cie ze 2 linijkowym, a moze nawet i jedno linijkowym skryptem w php mozna by wywalac zdjecia.

 

PS

Oczywiscie pod warunkiem, ze sensownie byly by rozwiazane powtorzenia symbolu czy np md5(symbol)-0.jpg, md5(sybol)-1.jpg itp.

Link to postu

No to już odpowiadam, że nie były by sensownie obsłużone, bo przy tworzeniu każdego zdjęcia trzeba by sprawdzać czy coś podobnego już istnieje i generować unikalny numerek. Sumarycznie i tak wyjdzie na to, że lepiej zrobić kasowanie od strony Sello.

 

Tylko warunki usuwania muszą być jasno określone.

Link to postu

Problem jest latwy do rozwiazania, ale wymaga powaznej przerobki w Sello.

1. Sello powinno pamietac co wyslalo na FTP.

2. Mysle ze osobna funkcja typu kasuj nieuzywane zdjecia starsze niz x dni. Oczywiscie nieuzywane i starsze brane z aukcji zakonczonych.

3. Powinna istniec potrzeba przywrocenia tych zdjec.

4. Z racji ze Sello i tak ma je w bazie to problem jest mniejszy, ale jedne rzecz wymaga powaznej poprawki... wstawianie zdjec dla FTP do aukcji.

W tej chwili przy aukcji jak mamy na przyklad 10 zdjec i ich nie skasujemy, to wszystko poleci do allegeo. Jak je skasujemy to nie ma mozliwosci wstawienia ich do szablonu. Ja wstawiam recznei zdjecia z plikow, bo tak jest szybciej i na 100% wszystko dziala i nic sie nie rozjezdza.

Link to postu

Nie wiem czy moje rozwiazanie dla wszystkich sie sprawdzi lecz wg mnie bardzo prosto jest pokasowac stare zdjecia:

 

- Ustawic tak aukcje aby sie pokonczyly jednego wieczoru.

- Gdy nie ma zadnych trwajacych aukcji, usunac wszystko z FTP.

- Ponownie wystawic aukcje i wyslajac na nowo aktualnie uzywane grafiki na server.

 

Proste?

 

Link to postu

Domyslam sie, ze masz na mysli zrobienie tak zeby Sello po pobrniu zakonczonej aukcji z allegro kasowalo po niej zdjecia. W sumie nie glupie, ale... po pierwsze wtedy te uzywane zdjecia bedzie trzeba trzymac w bazie i bedzie jeszcze szybciej rosla, a pozatym jak Sello bedzie mialo jeszcze kasowac cos na ftp, to pobieranie aukcji zakonczonych bedzie trwalo wieki.

Link to postu

Ne wiem czy ta odpowiedz byla do mnie lecz:

Wg mnie nie trzeba zadnego automatu poniewaz wykasowac wszystko recznie to krotka chwila.

Wystawiajac nowe aukcje wystarczy wybrac ponownie opcje "wyslij grafiki na server" takze sello ponownie wrzuci aktualnie uzywane zdjecia a stare pozostana usuniete... proste jak drut.

 

Nie trzeba automatu do tego, co najwyzej przycisk "skasuj wszystko i wrzuc ponownie wszystkie grafiki z szablonow i towarow"

lecz ciagla wydaje mi sie ze recznie mamy nad tym wieksza kontrole i jednoczesnie nie zajmuje to wiele czasu.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...