Skocz do zawartości

czyszczenie obrazkow ktore zostaly wyslane na serwer

Polecane posty

Tak na szybko i teoretycznie zastanawiam się, czy po prostu w pewnym momencie nie zrobić nowego katalogu ftp na zdjęcia i zmienić parametry wysyłania na ftp w sello. Czy dobrze myślę? Zdjęcia z ftp, które aktualnie są potrzebne w trwających aukcjach nie będą skasowane. Tylko czy w takim układzie nowe aukcje (z nowymi parametrami ftp) będą "wiedziały", że zdjęcia nie poszły, i czy zostaną wysłane do nowego katalogu na serwer? Pytanie do Bartka zapewne... czy Sello się "zorientuje" i odpowiednio zadziała? Bo jeśli tak, to załóżmy po 14-tu dniach (lub 30 przy wystawianiu w sklepie) można by skasować stary folder zawierający także nieużywane już pliki. A w nowym znajdą się wszystkie aktualne.

Link to postu

Ponowne wysłanie na serwer można zrealizować w tej chwili zmieniając wpisy w bazie danych (1 zapytanie)... ale trzeba zagwarantować, że wyślą się tam zdjęcia z aukcji trwających także, bo inaczej by zniknęły i zdjęcia te nie mogą mieć zmienionej nazwy ani lokalizacji, żeby opisy aukcji wskazywały na istniejące w sieci zdjęcia - akurat nie wiem jak to jest, musiałbym zajrzeć w kod.

 

e-kupowanie_pl nowe aukcje będą myślały, że ich zdjęcia są już wysłane, bo z tego co pamiętam bez patrzenia w kod to informacja o tym czy zdjęcie jest na ftp czy nie, jest pamiętana w tabeli ze zdjęciami. Więc każde zdjęcie pamięta gdzie jest, więc nie może być w dwóch lokalizacjach na ftp.

 

Link to postu
  • 6 miesięcy temu...

Witam

Odświeżę wątek i podsunę pomysł, który moim zdaniem byłby chyba najlepszym rozwiązaniem na zdjęcia w Sello. Tak więc czy nie lepiej by było w towarze mieć miejsce na wpisanie adresu obrazków np. obrazek1 url: www.cośtam.pl/nazwaobrazka.jpg itd. a w opisie wstawić tylko np. [Towar::URLZdjecie1]. W ten sposób mamy całkowitą kontrolę nad zdjęciami na serwerze, sami wgrywamy, kasujemy czy zamieniamy zdjęcia a i baza Sello też by nie ucierpiała.

 

Pozdrawiam

Link to postu

Wszystko zależy od organizacji danych, w moim przypadku (kilka tysięcy produktów) na sklepach i na aukcjach muszę mieć odpowiednie informacje w nazwach plików (do różnych celów) i mi mój pomysł pasowałby idealnie. Teraz Sello miesza mi strasznie z nazwami zdjęć i pod tym względem raczej przeszkadza niż pomaga. Ale rozumiem, że każdy ma inny system pracy i najlepiej jak ekipa dołożyłaby nową funkcjonalność w postaci mojego rozwiązania, pozostawiając stare (poprawione). Dla każdego coś dobrego:)

Link to postu

Dopracowanie FTP i zdjęć to konieczność a dodatkowe tagi z URL mają swoje zalety, na przykład mam sklep i tam mam zdjęcia, wpisując w Sello URL zdjęcia ze sklepu oszczędzam miejsce na serwerze. Oczywiście poprawienie dotychczasowej obsługi zdjęć też wystarczy ale niektórym użytkownikom Sello pewnie przydałyby się tag z URL.

Link to postu
  • 5 miesięcy temu...

Wyciągam temat (bo dalej problem istnieje).

Na moje, to Sello skoro i tak trzyma grafiki u siebie w bazie niepotrzebnie "oszczędza" na wysyłaniu ich ponownie na serwer.

Powinno po każdym wyekspirowaniu aukcji z Allegro (3 miesiące chyba) kasować z FTP.

Każde powtórzenie aukcji tego samego towaru powinno mieć na FTP swój komplet zdjęć ( być może nawet w specjalnie utworzonym dla tej aukcji podfolderze, z jej numerem - dla łatwego odnajdywania).

Oszczędzanie na trfficu i quocie jest urocze, ale jak widać powoduje problemy, brak kontroli nad starymi fotami.

Co najwyżej elementy layoutu mogłyby być w stałym miejscu. Dla wszystkich aukckji jedne.

 

Załatwiłoby to też problem ze zmianą serwera - możnaby to robić choćby co miesiąc. Wystarczyłoby zmienić ustawienie FTP w Sello, odczekać 2tyg. (ew. miesiąc dla sklepów), i można kasować stare konto FTP.

 

 

PS: Skoro okazało się, że na razie nie ma sposobu na rozrastające się zapasy na FTP, sugeruję żeby ktoś władny przeniósł temat do działu "Nowości i sugestie", ew. "Propozycje nowej funkcjonalności". Dziękuję.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...