Skocz do zawartości

strefa sello a faktura vat - problem

Polecane posty

standardowo mam ustawiony przy transakcji dokument jako pragon  ,

kiedy klient wpisuje w okienku dane do faktury vat  to sello powinno automatycznie przestawic na dokument fakt. vat , a drukuje parqagon !

 

nie kazdy klient domysli sie bo i po co?  wpisac w uwagach ze chce fakt vat.

i tak teraz mam sytuacje ,gdzie raz zaksiegowalem sprzaedaz w kasie fisk.  i 2 raz wystawie fakture i dodatkowo koszty jej wysłania poczta ! .

 

takie ustawinie produkuje koszty i straty - czy mozna cos tu przestawic ?

Link to postu

standardowo mam ustawiony przy transakcji dokument jako pragon  ,

kiedy klient wpisuje w okienku dane do faktury vat  to sello powinno automatycznie przestawic na dokument fakt. vat , a drukuje parqagon !

 

nie kazdy klient domysli sie bo i po co?  wpisac w uwagach ze chce fakt vat.

i tak teraz mam sytuacje ,gdzie raz zaksiegowalem sprzaedaz w kasie fisk.  i 2 raz wystawie fakture i dodatkowo koszty jej wysłania poczta ! .

 

takie ustawinie produkuje koszty i straty - czy mozna cos tu przestawic ?

 

Pomijając sello, czy nie ma w subiekcie opcji 'wystawienie faktury do paragonu'? Ja na razie mam Symfonię i jest. Po wystawieniu faktury paragon zostaje anulowany w programie a księgowość to uwzględnia w rozliczeniach. Przecież każdy klient chyba w 7 dni może poprosić o fv i nie może ten fakt generować strat przecież.

Link to postu

 

Pomijając sello, czy nie ma w subiekcie opcji 'wystawienie faktury do paragonu'? Ja na razie mam Symfonię i jest. Po wystawieniu faktury paragon zostaje anulowany w programie a księgowość to uwzględnia w rozliczeniach. Przecież każdy klient chyba w 7 dni może poprosić o fv i nie może ten fakt generować strat przecież.

 

Oczywiście, że można wystawic fakturę do paragonu, nazywa się to fakturą detaliczną. Różni się od zwykłej tym, że nie wywołuje skutku magazynowego (i pewnie ceny są liczone od brutto a  nie od netto).

Link to postu

Mylicie temat !!!  -nie dotyczy zasad wystawaiana fakt vat , a problemu ze klient wpisujac w osobnym polu dane do faktury , juz mnie nie informuje o tym w emailu czy w uwagach  ze chce fakt , bo ją wpisał !

ja nie wiedzac o tym - nic sie nie swieci na czerwono ,czy jak , nie mam napisane że faktura -  wysylam paczke z paragonem ! a kolo chce fakture - paragonu mi nie odeśle ,bo ma to gdzieś ,a fakture musze wysłac i ponieśc koszty ! .

 

sęk w tym ze po wpisaniu danych do faktury vat w okienku srtefa sello  po pobraniu danych program powinien sie automatycznie przełaczyc na fakture i oto mi chodzi.

 

lub przynjamnej ptaszek na czerwono  zebym recznie zmienil rodzaj dokumentu.

Link to postu
  • 4 tygodnie później...

Jezeli chodzi o fakture, to powinno tez byc wyraznie na liscie zaznaczone ze dokumentem koncowym jest FV, a nie PAi.

Okienka z subiekta wygladaja prawie tak samo, a w dodatku typ jest przysloniety przez dymek z informacja o stanie "konta" kontrachenta.

Jezeli dokumenty koncowe wystawia sie "automatycznie" to nie widac roznicy miedzy FV, a PAi i dowiaduje sie o niej po innym okienku do potwierdzenia wydruku. Wtedy jednak jest juz za pozno na to co robie czyli skasowanie z uwag tego drunego tekstu informujacego o numerze aukcji i nicku z allegro (to jeszcze ja sie przelknac, ale jak jest transakcja reczna i sobie ja nazwiemy na przyklad "smieci dla meczacego MNK", to juz naprawde bedzie niefanie).

Pozatym te uwagi nie powinny sie wpisywac na FV. Ewentualnie proponuje ptaszek do naotatek ze maja sie znalezc na fakturze... u mnie ludzie czesta chca zeby im wpisac nuemr rej auta i nie zaabrdzo jest jak to zrobic.. trzeba pamietac zeby dopisac.

Link to postu

Jezeli chodzi o fakture, to powinno tez byc wyraznie na liscie zaznaczone ze dokumentem koncowym jest FV, a nie PAi.

Okienka z subiekta wygladaja prawie tak samo, a w dodatku typ jest przysloniety przez dymek z informacja o stanie "konta" kontrachenta.

Jezeli dokumenty koncowe wystawia sie "automatycznie" to nie widac roznicy miedzy FV, a PAi i dowiaduje sie o niej po innym okienku do potwierdzenia wydruku. Wtedy jednak jest juz za pozno na to co robie czyli skasowanie z uwag tego drunego tekstu informujacego o numerze aukcji i nicku z allegro (to jeszcze ja sie przelknac, ale jak jest transakcja reczna i sobie ja nazwiemy na przyklad "smieci dla meczacego MNK", to juz naprawde bedzie niefanie).

Pozatym te uwagi nie powinny sie wpisywac na FV. Ewentualnie proponuje ptaszek do naotatek ze maja sie znalezc na fakturze... u mnie ludzie czesta chca zeby im wpisac nuemr rej auta i nie zaabrdzo jest jak to zrobic.. trzeba pamietac zeby dopisac.

 

Nie wiem czy mówisz o tych samych uwagach co ja myślę, ale we wzorcu wydruku w Subiekcie możesz zaznaczyć, czy uwagi mają się drukować, czy nie. Faktem jest, że dotyczy to wszystkich dokumentów danego wzorca.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...