Skocz do zawartości

Błąd - Błąd zapisu do bazy danych

Polecane posty

Witam

 

Podczas tworzenia paczek pojawił się błąd (jak w temacie). W tej chwili nie można już tworzyć paczek lub zmieniać danych bo za każdym razem pojawia się ten błąd i Sello przestaje działać. Dziwną rzeczą jest to że jedna transakcja jest w TRANSAKCJE/DO PACZEK i w PACZKI/DO WYSłANIA.

Proszę o pomoc - w tej chwili Sello jest bezużyteczne.

 

Sello jest na jednym komputerze

podczas uruchamiania jest wszystko ok (łączy się z bazą itd)

przy pierwszym pojawieniu się błędu nie było żadnych konfliktów (zawieszenie windowsa, innych programów itp.)

 

utworzyłem dzisiaj kilka paczek i już więcej nic nie mogę zrobić

 

 

Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc

Link to postu
  • 3 miesiące temu...

Mam podobny problem więc się podczepię. Wyrzuca mi podobny błąd podczas wysyłania/odbierania danych z allegro. Sello wyłącza się, a błąd widnieje w logu zawsze na 9 sekund po linijce 'Nowych wiadomości: 169' Pracuje na 2 kontach. Z jednym z kont jest wszytko w porządku. Normalnie odbiera i wysyła. Po aktualizacji sello to samo. Baza działająca poprawnie ma 182mb, ta druga 1,48gb. Co w tej sytuacji? Proszę o pomoc.

Link to postu
  • 5 lat później...

Wczoraj zaczął mi wyskakiwać komunikat " Błąd zapisu bazy danych"

Problem przy tworzeniu aukcji i szablonów, ponownym wystawianiu aukcji - zmiana danych (przy wciśnięciu ok). Nie przy wszystkich pozycjach.

 

wersja 1,16 , spięte z subiektem 1,30, baza ok. 87MB, praca jednostanowiskowa, jeden operator.

 

Dziękuję za pomoc.

 

bakiek

 

Link to postu
  • 1 miesiąc temu...

Witam, u mnie też jest podobnie tylko że najczęściej błąd wyskakuje jak chce dodać transakcję do paczek, bądź dodaje jakąś notatkę w transakcji. Po takim błędzie nie da się zapisać zmian przeprowadzonych w transakcji trzeba ja ponownie zamknąć i powtarzać proces od początku natomiast przy dodawaniu do paczek najczęściej transakcja nie dość ze zostaje dodana do paczek to i tak muszę wyjść i wejść w nią jeszcze raz ponieważ nie da się zapisać i zostaje również w transakcjach. Kolejnym częstym błędem jest brak możliwość zmiany ceny towaru po prostu program często nie reaguje na zmianę ręczną trzeba go wyłączać i włączać od początku. Osobiście Bazy danych do sello mam 3 i są bardzo duże dlatego postawiłem każda bazę na oddzielnej instancji co trochę pomogło i sello mniej się wiesza.

Link to postu

 

Oczywiście kompy z Sello były restartowane? ;)

 

Kompy i serwer.

 

Oczywiście macie pełną wersję SQL servera ?

 

Jeden z użytkowników zaproponował, że wyśle do Sello dużą bazę w prezencie.

Może jak inżynierowie będą mieli na czym przeprowadzać testy, to uda się znaleźć i naprawić pewne niedogodności wychodzące głównie w dużych bazach.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...