Skocz do zawartości

Sello 1.3.4 już jest!

Polecane posty

Nowa wersja Sello 1.3.4 jest już do pobrania tutaj

 

Przed przystąpieniem do aktualizacji zalecamy jak zwykle przeprowadzić archiwizację bazy danych.

 

Wszystkich posiadających wersję 1.3.4 BETA1 informujemy iż przed przystąpieniem do instalacji wersji publicznej należy odinstalować betę.

 

Historia zmian

Kolorem niebieskim oznaczono zmiany, które zostały dodane po wersji beta.

 

 

Aukcje

 

- Dodano automatyczne wystawianie komentarzy "Pozytyw za Pozytyw"

- Dodano automatyczne wystawianie Aukcji w zaplanowanym czasie przez Sello

- Dodano informację o wyróżnieniach aukcji widoczna na liście aukcji.

- Naprawiono wyszukiwanie i filtrowanie (F7, F8) w aukcjach m.in. po nazwie i symbolu towaru.

 

Transakcje

 

- Dodano możliwość wyłączenia generowania wiadomości automatycznych dla pojedynczej transakcji

- Dodano możliwość wyłączenia automatycznego komentarza "Pozytyw za Pozytyw"

 

Paczki

 

- Udostępniono definiowanie linku do statusu przesyłki w Słowniku Dostawców + możliwość dodania tagu [Paczka::NumerPrzesylki].

- Zautomatyzowano wyliczanie masy paczki z zawartych w niej towarów.

 

Strefa Sello

 

- Poprawiono tworzenie stron dla grup transakcji w przypadku gdy jedna z nich dodana jest ręcznie (Serwer zwrócił błąd: : unknown serviceId: 0 )

- Poprawiono tworzenie stron dla grup transakcji w przypadku grupowania transakcji z różnych kont (Serwer zwraca błąd: UserAuthenticationFault )

- Poprawiono zamykanie stron przedawnionych, usuniętych z serwera Strefy Sello (Serwer zwrócił błąd: PageClosedFault)

 

Współpraca z zewnętrznym systemem sprzedaży (Subiekt GT)

 

- Stan minimalny towarów przenoszony jest z Subiekta do Sello

- Dodano nową formę płatności do wystawianych dokumentów: Zapłacono przelewem

- Dodano możliwość ustawienia formy płatności dla każdego typu dokumentu osobno

- Ulepszono mechanizm wystawiania dokumentów (wymagana wersja Subiekta 1.18)

- Dodano szczegółowe raportowanie błędów w raporcie

- Poprawiono aktualizację zamówień

- Przy aktualizacji zamówienia nie jest już wystawiany dokument KP

Wydruki

 

- Dodano nowe pola z danymi: Paczka_NickSprzedawcy, Paczka_AukcjaNumer, Paczka_AukcjaTytul, Paczka_TransakcjaDotyczy, Paczka_TransakcjaOpiekun, Paczka_TransakcjaDataUtworzenia, Paczka_TransakcjaKosztTransportu, Paczka_NrZamowienia, Paczka_Opiekun, PaczkaTansakcjaWartosc, Paczka_OplataZaWysylke

- Naprawiono wydruk etykiet z pominięciem określonej ich liczby

- Ulepszono okno wyboru wydruku: dwukrotne kliknięcie na nazwie dostawcy teraz także odznacza (i zaznacza naprzemiennie) wszystkie wydruki danego dostawcy (wcześniej tylko zaznaczało)

 

Inne

 

- Poprawka stabilności: wyświetlanie chmurki powiadomienia w zasobniku systemowym powodowało zamykanie się programu przy dostępie wielowątkowym

- Poprawka stabilności: wystawianie towarów na aukcji z szablonów mogło powodować zamykanie programu

- Poprawka stabilności: w specyficznych przypadkach Sello zamykało się przy wyświetlaniu informacji o błędach

- Dodano kolejkowanie powiadomień o wyniku synchronizacji w chmurce zasobnika systemowego

- Naprawiono wyszukiwanie i filtrowanie (F7, F8) adresów mailowych zawierających kropkę

- Poprawki wizualne, rozciąganie się elementów okien w transakcjach i parametrach Zewnętrznego systemu sprzedaży

- Dodano więcej informacji do błędów szczegółowych

- Usunięto opcję zgłaszania sugestii z menu Sello, zamiast tego są tam linki kierujące na forum i stronę główną Sello

- Poprawki stabilności: poprawione zarządzanie dostępem do bazy danych z wątków synchronizujących

- Poprawiono błąd odświeżania list przy synchronizacji ("przeskakiwanie" kursora na liście)

- Poprawka wyświetlania chmurki powiadomienia w zasobniku systemowym

 

Dodatkowo w międzyczasie poprawiono wydajność serwera Strefy, wprowadzono usuwanie starych stron.

 

 

Release Notes / Informacje o wersji

 

Planowane wystawianie aukcji za pomocą Sello w zadanym terminie wymusza aby Sello było w tym czasie włączone. Do tej pory wystawiania przy użyciu mechanizmów dostępnych w serwisie polegało na wysłaniu tych aukcji o dowolnej porze, wcześniejszej niż zaplanowany termin wystawienia. Pociągało to za sobą pewne niedogodności (np. brak wolnych "slotów czasowych" na daną godzinę, rozjeżdżanie się powiązania z towarami w wyniku zmiany numeru aukcji).

Teraz aukcja zaplanowana na przyszły termin za pomocą Sello i przygotowana do wysyłki nie wyśle się przy naciśnięciu przycisku "Wyślij na serwisy aukcyjne". Aukcje zaplanowane od niezaplanowanych można rozróżnić oczywiście po dacie wystawienia w zakładce Przygotowane. W przypadku zwykłych aukcji pole to nie zawiera żadnej daty. Aby była możliwość rozróżnienia czy aukcja jest zaplanowana przez Sello czy przez serwis aukcyjny wprowadzona została dodatkowa kolumna Zaplanowana przez.

 

Aby skorzystać z nowego mechanizmu trzeba po pierwsze go włączyć, w administracji w parametrach wysyłania i odbierania Wysyłaj aukcje w wyznaczonym terminie. Dla tej opcji dodatkowo można ustawić czas, przez jaki Sello będzie ponawiać próbę wysłania aukcji (np przy chwilowym braku sieci). Ponawianie wysyłania odbywa się co około minutę, jeśli ostatnia synchronizacja się skończyła w tym czasie.

W aukcji należy zaznaczyć znacznik Rozpoczęcie, wybrać datę i godzinę oraz mechanizm wystawiający (domyślnie Sello).

Można też powyższe wartości ustawić zbiorczo dla aukcji przygotowanych np z szablonów korzystając z opcji Ustaw datę wystawienia aukcji.

 

Druga z nowości w aukcjach to automatyczne wystawianie komentarzy "Pozytyw za Pozytyw". Sam automat także wymaga włączenia w parametrach wysyłania i odbierania. Następnie należy przejrzeć, wyedytować i oznaczyć szablony komentarzy, które mają być używane przez ten automat. Siłą rzeczy być może nie wszystkie powinny iść z automatu ;). W identyfikacji pomaga nowa kolumna Auto w szablonach komentarzy.

Komentarze automatyczne wystawiane są w momencie wysyłania danych do serwisu aukcyjnego dla transakcji zakończonych, dla których kupujący wystawił pozytywny komentarz. Oczywiście można zawsze wystawić ten komentarz ręcznie zanim zadziała mechanizm automatyczny. Aby ułatwić panowanie nad automatem można dla każdej transakcji indywidualnie wyłączyć wystawianie automatyczne "pozytywów" - w dolnej części zakładki cechy.

 

W module wydruków dodane zostały nowe tagi, zgodnie z zapotrzebowaniem. Mechanizm aktualizowania bazy danych nie zmienia istniejących w bazie wydruków dzięki czemu wszelkie Wasze ewentualne zmiany zostaną zachowane. Aktualizowanie doda tylko nowe i brakujące wydruki. Nowsze wersje wydruków będą umieszczone na forum do pobrania i zaimportowania do swojej bazy.

 

Paczki mają teraz możliwość wyliczania automatycznie wagi z towarów w niej zawartych. Oczywiście można po prostu wyliczyć sobie wagę, potem wyłączyć liczenie automatyczne aby podać tam inną wagę. Tu oczywiście każdy towar musi mieć zdefiniowaną wagę, inaczej będzie ona liczona jako zero.

Dodaliśmy także w paczce automatyczne wypełnianie linku do statusu przesyłki w firmie kurierskiej. Wystarczy go zdefiniować w administracji w słowniku dostawców. W link ten można wpisać tag [Paczka::NumerNadania], który potem przy edycji paczki będzie automatycznie wypełniany numerem nadania paczki. Oczywiście tu także jest możliwość wygenerowania tego linku, wyłączenia automatu i zmianie go wedle potrzeb.

 

Zmiany w komunikacji z Subiektem GT wymusiły konieczność współpracy z wersją minimum 1.18. Wcześniej była to wersja 1.12 SP1, przez co synchronizacja musiała być robiona "po staremu".

Pojawiła się nowa forma płatności, od dawna oczekiwana płatność przelewem, która będzie myślę dużym ułatwieniem przy wystawianiu dokumentów. Dodatkowo każdy dokument ma teraz osobno definiowany zestaw płatności, proponuję zajrzeć w opcje konfiguracji Subiekta na zakładkę Dokumenty. Przy okazji, parametry Subiekta zmieniły nazwę na parametry Zewnętrznego systemu sprzedaży.

Synchronizacja z Subiektem GT została wzbogacona o dokładne raportowanie błędów. Dzięki czemu, jeśli np. użytkownik Subiekta zmieni hasło pod Subiektem, to Sello napisze o tym dokładnie w raporcie. W poprzednich wersjach użytkownikowi pojawiał się nic nie mówiący komunikat o możliwych przyczynach braku połączenia - jak wynikło z praktyki i z teorii.. oczywiście nic nikomu nie mówił, przez co rozwiązywanie problemów z połączeniem było dosyć skomplikowane.

 

Strefa Sello doczekała się kilku zmian. Na serwerze już wprowadzone zostały zmiany podnoszące wydajność pracy, co wydaje się jest odczuwalne. Od strony Sello usunięte zostały błędy związane głównie z tworzeniem nowych stron i zamykaniem starych stron usuniętych z serwera.

 

Wprowadzone zostały liczne poprawki podnoszące stabilność Sello, w dużej mierze dzięki zrzutom pamięci (pliki dmp) przysyłanym od Was. Tu należy nadmienić, iż poprawki związane z tymi błędami nie zostały zweryfikowane, bo nie występują one zawsze i nie da się ich powtórzyć. Dzięki plikom dmp mamy możliwość zobaczenia zazwyczaj fragmentu kodu powodującego zamykanie programu i sami musimy dochodzić czemu tak się dzieje, następnie zastosować poprawkę. Zatem prawdziwa ocena czy te zmiany podniosły stabilność będzie widoczna po czasie.

 

Poprawce uległy też filtry i wyszukiwanie (F7, F8), które w aukcjach mogły powodować problemy. Można także szukać klientów po ich mailach z kropką, wcześniej fragmenty adresów z kropką nie były wyszukiwane.

 

Od wyjścia wersji BETA wprowadzone zostały kolejne poprawki stabilności, między innymi lepsze zarządzanie dostępem do bazy danych przez wątki synchronizujące. Przebudowane zostało także odświeżanie list, dzięki czemu nie powinno już występować uciążliwe odświeżanie list transakcji czy aukcji przy trwające w tle synchronizacji. Odświeżanie to wpływało dosyć znacznie na spowolnienie działania aplikacji.

 

W synchronizacji z Subietem GT poprawione zostało aktualizowanie zamówień przy modyfikacji transakcji. Przed wystawieniem dokumentu końcowego synchronizowane są dokumenty początkowe automatycznie. Wcześniej trzeba było robić to ręcznie. Przy aktualizacji zamówienia nie jest już tworzony dokument KP.

 

Zapraszamy do aktualizacji wersji!

 

Załoga Sello

Link to postu

- Udostępniono definiowanie linku do statusu przesyłki w Słowniku Dostawców + możliwość dodania tagu [Paczka::NumerPrzesylki].

 

pojawia sie problem, bo zdefiniowany link do statusu moze miec maksymalnie 100 znakow, w przypadku firmy kurierskiej DPD to niestety nie wystarcza

link powinien miec postac "http://www.dpd.com.pl/tracking.asp?p1=[Paczka::NumerNadania]&przycisk=Wyszukaj&ID_kat=3&ID=33&Mark=18"

Link to postu

U mnie w oknie edycji paczki nie da się ręcznie wkleić nr nadania. Wcześniej można było.

 

Ponadto sortowanie kolumn w zakładkach (u mnie transakcje wg daty lub kolejność szablonów wiadomości) resetuje się po wyłączeniu sello - wcześniej zostawało.

 

A jak u Was?

 

Przy okazji pytanko: ja wystawiam różne komentarze - dla każdego konta aukcyjnego inny komentarz. Jeśli zaznaczę automat, to czy przypisze komentarze czy wystawi... który?

 

PS Mimo to lubię nowości....  ;D

Link to postu

Ponadto sortowanie kolumn w zakładkach (u mnie transakcje wg daty lub kolejność szablonów wiadomości) resetuje się po wyłączeniu sello - wcześniej zostawało.

 

 

u mnie to samo. straszna lipa bo pakowalem dwar azy dluzej bo mialem juz wydrukowane paragony wedlug ustalonego schametu a on mi poprzestawial wszytsko

 

2. waga paczki.

_> da sie jakos wylaczcyć ten badziew aby liczyć automatycznie !!!!!

Link to postu

Ale w czym przeszkadza? Żeby cokolwiek pojawiło się w polu masa trzeba to wpisać ręcznie, więc w zasadzie ogranicza się do do odznaczenia opcji "Wyliczana z towarów" i wpisania masy. Ja tu nie widzę żadnej dodatkowej pracy.

 

2. waga paczki.

_> da sie jakos wylaczcyć ten badziew aby liczyć automatycznie !!!!!

o który badziew chodzi?

 

 

 

Link to postu

A jednak przeszkadza ;)

Prosty przykład: 4 towary po 0,60kg - Sello wyliczyło 2,4kg i OK, ale paczka waży 2,8kg (folia, pudełko, taśma itp).

Jeśli rubryka jest pusta to wiem, że paczki nie zważyłem. Ważę, wpisuję. Jeśli w rubryce już coś jest to przy dużej ilości paczek i różnych towarach nie trudno o pomyłkę czy to ja czy Sello paczkę zważyło. A zła waga = zła cena za przesyłkę.

Dla tego najlepiej, żeby domyślnie pole pozostawało puste.

 

 

Link to postu

Czy są może podłączone pule numerów nadawczych do przesyłek?

Nie, na razie czekam na zgodę na numery. A w UPS-ie wpisuję sam, właśnie kopiuj/wklej - i teraz się nie da

 

czy paczka jest może na liście wysyłkowej?

Nie, na razie list nie używam.

 

Wystawianie komentarzy losuje komentarz z puli zaznaczonych jako automatyczne.

Gdzie znajdę pulę komentarzy automatycznych? Mam tylko szablony wiadomości  - do każdego konta dobieram inny.

Link to postu

ale zauważ, że jak odznaczysz, to kursor przenosi się na pole do wpisywania masy, więc ruchów jest tyle samo :), można nawet skrótem klawiszowym. Specjalnie dopisałem ten kawałek kodu, żeby nie zwiększać ilości kliknięć.

 

e-kupowanie_pl możesz dokładnie opisać wszystko co się dzieje z paczką aby nie dało się wpisać numeru? Bo ja próbuję i mi nie wychodzi - znaczy działa.

Link to postu

e-kupowanie_pl możesz dokładnie opisać wszystko co się dzieje z paczką aby nie dało się wpisać numeru? Bo ja próbuję i mi nie wychodzi - znaczy działa.

 

Więc tak:

Mam transakcję do wysłania, np. kurierem.

Tworzę paczkę.

Klikam myszką w pole nr nadania - kursor się pojawia.

Nie da się wkleić nr paczki, ani PPM i wklej ani Ctrl+V.

Dla próby do okienka "Uwagi" wkleja się dobrze.

:(

Link to postu

Tak dla przypomnienia, kropkobłąd nadal występuje ;)

Chyba za to rozwiązał się problem wycieków pamięci (nie mówie o sytuacji gdy pobieramy także aukcje bo nie sprawdzałem). Praca podczas synchronizacji też wydaje się dużo lepsza.

 

Fajnie, że poprawiliście edycje dokumentów bez synchronizacji, nareszcie nie trzeba o tym pamiętać. Jednak przy okazji przydałoby się zrobić to samo ze stroną strefy ponieważ gdy dodajemy transakcje z palca i chcemy wysłać klientowi mailem adres do strony, ten bez synchronizacji jest pusty.

 

Ogólnie bardzo pozytywna wersja. Gratulacje!

Link to postu

Proszę o pomoc ,po zainstalowaniu wersji wyskakuje komunikat ,że należy przeprowadzić aktualizację bazy danych. Klikam na przeprowadź aktualizację oraz wprowadzam hasło i wtedy wyskakuje napis:

 

"Nieprawidłowa struktura

Nie można przeprowadzić aktualizacji.

Wymagany jest wyłączny dostęp do podmiotu."

 

Powiedźcie o co tu chodzi i jak mam to zrobić?

Pozdrawiam

Link to postu

aa abartek spierniczyliscie jeszcze jedno

 

wczesniejsze wyszukiwanie bylo oki. bo wpisywalem nazwe i mi pokazywalo tylko te aukcje. a teraz pokazuje mi wszytskie i tylko podswietla te znalezione

Tym się właśnie różni wyszukiwanie F7 od filtrowania F8 :)

 

Jeśli chodzi o znikanie ustawień list to właśnie wczoraj dostaliśmy pierwsze zgłoszenie. Postaramy się jak najszybciej opracować rozwiązanie.

 

Pytania pomocnicze: Którą wersja była jako pierwsza instalowana? Czy są osoby których ten problem nie dotyczy?

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...