Skocz do zawartości

SELLO NIE POBIERA KOSZTÓW TRANSPORTU

Polecane posty

Zawsze w transakcji pojawiał się najniższy koszt z podanych w formularzu. Obecnie dla szablonów aukcji z poprzednich wersji sello zaciąga się stary koszt wysyłki, a dla szablonów stworzonych od podstaw w nowej wersji koszt transportu w transakcjach =0. Ręczne uzupełnianie wszystkich transakcji do dodatkowa praca.

Poza tym na stronach w strefie sello Klienci mają błędne kwoty do wpłaty (często za sam towar bez wysyłki).

Link to postu

Tak sobie myślę, że określenie w transakcji który koszt ma lądować na starcie będzie trudne, bo przecież aukcje mogą mieć różne koszty wysyłki. Dlatego w tej chwili najprostsze w realizacji wydaje się stworzenie opcji:

- 0 PLN

- najniższa kwota wysyłki

- najwyższa kwota wysyłki

 

Czy takie rozwiązanie jest do przyjęcia?

Ewentualnie w każdej aukcji będzie potrzeba zdefiniowania, który koszt wysyłki ze wskazanych ma się doliczać do transakcji

Link to postu

Oba rozwiązania są bardzo dobre. Mi bardziej pasuje domyślny koszt, ale druga propozycja też może się przydać jak na jakimś koncie zmienimy politykę naliczania kosztów wysyłki.

 

A idealnie byłby, gdyby Klient w trakcje dokonywania transakcji od razu wybierał sposób wysyłki i płatności (oczywiście ze zdefiniowanych przez nas jako dostępne) a do Sello trafiałaby już tak "skonfigurowana" transakcja.

Pogadacie o tym z tymi z Allegro?

Jestem za ;-)

Link to postu

Wszystki rozwiazania sa zle!!!!!

Sello powinno pobierac koszt z aukcji - najnizszy.

Jak zamy domyslnie zero albo domyslnie kwote X, to za kazdym razem trzeba bedzie sprawdzac w aukcji ile wpisalismy w allegro.

U mnie na przyklad koszt wysylki jest przerozny.

Moglbym sie przychylic do opcji 0, ale pod warunkiem ze bede mial szybki podglad(w tranzakcji) FOW i bede wiedzial co bylo wpisane na allegro.

 

Ja bylem, jestem i nadal bede zwolennikiem ustalania kosztu wysylki na stronie strefy sello.

Jak bede 2 transkacje i klient do obydwu zaznaczy sobie cos, a my je zgrupujemy i powinno byc inaczej to naprawde nie jest wielki problem. I tak przy grupowanych zazwyczaj cene wysylki ustala sie recznie. Bedzie z gory wiadomo chociaz czy to ma byc pobranie, kurier czy moze zwykly list, a do tego klient bedzie wiedzial jak wyjdzie paczka. W tej chwili klienta w najlepszym wypadku mozna poinformowac mailem (po wysylce) jak wyszla paczka.

Ja jako klient chcialbym wiedziec czy firma wie o tym ze robie przedpalte i nie maja wysylac mi tego za pobraniem!

Link to postu

Ja już po mału zaczynam mieć dość sellowych kosztów przesyłki branych z kosmosu. Dzienne straty z tego tytułu przekraczają wartość abonamentu na sello i zastanawiam się w ogóle nad odpuszczeniem sobie strony sello

.

Klient kupuje towar, sello ściąga transakcję i ustawia koszt wysyłki jaki sobie chce i wrzuca to na stronę sello. Klient wchodzi na stronę, patrzy na sumę i robi przelew, bo widzi, że tu w sumie jest taniej niż było napisane na aukcji. Np. na aukcji transport = 25zł, a sello zrobiło sobie 20zł albo 12zł.

Wszystkie takie porażki biorę na siebie, bo wolę mieć zadowolonych klientów niż kręcić i odkręcać już zrobione przelewy, ale to zaczyna mocno wku*ć.

 

Jedyny sposób na tą sytuację to siedzieć 24/7 przed kompem i jak tylko pojawi się transakcja natychmiast poprawiać w sello koszty transportu i aktualizować stronę.

Wrrrr.......

Link to postu

Rzeczywiście w zaistniałych okolicznościach wyłączenie strefy może być rozsądnym rozwiązaniem.

 

e-strefa, zakładam, że będzie to konfigurowalna opcja: 0, minimum, minimum ale większe niż 0, maksimum;  gdzieś w parametrach domyślnych transakcji.

 

Przy wpisywaniu do transakcji kosztu wysyłki można też pomyśleć o tym aby wybierać z listy koszty zaznaczone na aukcji. Ale to tak na dobrą sprawę powinno być jakoś powiązane z dostawami, tylko to znów problem, bo dostawy nie muszą być powiązane 1:1 z opcjami wysyłki na allegro.

 

Wydaje się ze to w pierwszej kolejności, potem można pomyśleć o dodaniu możliwości zaznaczenia w aukcji która opcja jest domyślna.

 

 

Link to postu
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...