Skocz do zawartości

Problem przy tworzeniu dokumentu końcowgo

Polecane posty

jak w temacie otrzymujemy taki komunikat na dwóch stacjach roboczych.

 

InsERT_Driver: Nowy dokument:

Aktualizacja kontrahenta z klienta Sello:

?

(0x80040F20)

 

przy wykonaniu dokumentu z trzeciego komputera nie ma tego problemu

Proszę o pomoc co może być nie tak

 

Nadmienię tylko że inne opcje, funkcje programu działają bez problemowo

 

Link to postu

Mi się coś takiego pojawiło przy tworzeniu dokumentu końcowego(tworzone z kompa gdzie jest Sello):

 

InsERT_Driver: Nowy dokument:

Powiązanie klienta Sello z kontrahentem:

Tworzenie kontrahenta z klienta Sello:

Tworzenie kontrahenta z klienta Sello:

Aktualizacja adresu kontrahenta:

(0x80040E21)

Był jeszcze jeden podobny, po restarcie serwera utworzyło dokument

Link to postu

a dziś taki problem i to już na wszystkich komputerach

 

InsERT_Driver: Łączenie z systemem sprzedaży:

Nieudane łączenie:

Połączenie z zewnętrznym systemem niedostępne:

Nieudane logowanie do systemu Subiekt GT (0x80004003)

 

Na wszystkich komputerach - a subiekt na nich śmiga bez ale

hasła są ok loginy są ok

 

a reset serwera nic nie dał ;(

i jeszcze - synchronizacja z Subiektem działa bez problemowo tylko nie można utworzyć dokumentu

Link to postu

Kolejna sprawa którą zauważyliśmy :

 

Tworzenie dokumentów nie działa "wybiórczo" tzn. na niektóre towary dają się wystawić dokumenty a na niektóre nie

 

Od razu uprzedzę odpowiedź - towar dobrze powiązany, stany się zgadzają, nikt nie "siedzi" w danym towarze ani transakcji

 

Proszę o pomoc bo już mamy dość wklejania danych do Subiekta ręcznie

Link to postu

Ten sprytny błąd:

InsERT_Driver: Łączenie z systemem sprzedaży:

Nieudane łączenie:

Połączenie z zewnętrznym systemem niedostępne:

Nieudane logowanie do systemu Subiekt GT (0x80004003)

jest raczej dobrze znany, przynajmniej mi. Najczęściej pojawiał się gdy do świeżej bazy sello został dodany nowy użytkownik ale nie ma go w subiekcie lub nie jest właściwie z nim powiązany.

Wystarczy żeby taki użytkownik był opiekunej dowolnej transakcji, wtedy sello próbuje na niego wystawiać dokumenty końcowe, jeśli nie ma go w subiekcie z takimi poświadczeniami jak skonfigurowane w powiązaniach lub nie ma on uprawnień do wystawiania dokumentów końcowych to wyskakuje ten właśnie błąd.

Jeśli dodaliście jakiegoś nowego użytkownika np. do automatycznej synchronizacji sello to wszystkie transakcje ściągnięte gdy na nim się sello synchronizowało będą go miały jako opiekuna

Rada: zmienić opiekuna transakcji na prawidłowo powiązanego z subiektem, z uprawnieniami do wystawiania dokumentów końcowych. Po każdym takim błędzie niestety klienta sello trzeba restartować bo sama zmiana opiekuna nie pomaga.

Link to postu

ale pojawia się ten sam błąd czy inny? co dokładnie jest w Raporcie?

rozumiem, że wszystko działało do tego momentu - więc rodzi się pytanie co zostało zmienione (nowi użytkownicy,komputery, ..?)

 

Błąd pojawia się taki sam czyli:

 

InsERT_Driver: Łączenie z systemem sprzedaży:

Nieudane łączenie:

Połączenie z zewnętrznym systemem niedostępne:

Nieudane logowanie do systemu Subiekt GT (0x80004003)

 

I jak już wcześniej pisałem tylko na niektórych towarach - nie ma jakiejś określonej relacji między nimi.

Po prostu w poniedziałek zaczęło "świrować"

 

Jedyna zmiana - o ile można to tak nazwać - to było przedłużenie abonamentu na Sello o kolejny rok - tylko że to się odbyło w czwartek wówczas te same produkty które teraz nie dają się wystawić dokumentem "śmigały" bez problemów.

Link to postu

Witam, obawiam się, że nie ma takiej opcji aby błąd nagle pojawił się "sam z siebie" w miejscach i sytuacjach gdzie wcześniej nie występował. Jest kilka sytuacji w których ten błąd się pojawia przy teoretycznie prawidłowej konfiguracji. Sytuację z użytkownikami i opiekunami opisałem poprzednio. Kolejny przypadek wywołujący podobny błąd to chwilowy brak licencji na subiekta na danym stanowisku. Sello w momencie wystawiania dokumentu rezerwuje jedną licencje na subiekta na użytkownika do którego przypisana jest transakcja. Po wystawieniu dokumentu licencja jest teoretycznie zwalniana. Jednak przy normalnym otwarciu subiekta ta licencja czasem zostaje zajęta nawet po wyłączeniu subiekta jako aplikacji. Subiekt zostaje jako proces widoczny w managerze zadań, wystarczy że zostanie na 2 komputerach i już jest problem.

W tym przypadku nie musi to być problemem bo Pan ciągle zwraca uwagę na towar jako przyczynę. W jaki sposób zaobserwował Pan tą zależność? Czy to są ciągle te same towary czy też raz się uda a raz nie?

Link to postu

Mi się coś takiego pojawiło przy tworzeniu dokumentu końcowego(tworzone z kompa gdzie jest Sello):

 

InsERT_Driver: Nowy dokument:

Powiązanie klienta Sello z kontrahentem:

Tworzenie kontrahenta z klienta Sello:

Tworzenie kontrahenta z klienta Sello:

Aktualizacja adresu kontrahenta:

(0x80040E21)

Był jeszcze jeden podobny, po restarcie serwera utworzyło dokument

 

 

u mnie to samo. restart nie pomaga. dla pewnych transackji jest OK dla innych błąd ja wyżej. w sello/sgt żadnych zmian

Link to postu

Witam, obawiam się, że nie ma takiej opcji aby błąd nagle pojawił się "sam z siebie" w miejscach i sytuacjach gdzie wcześniej nie występował. Jest kilka sytuacji w których ten błąd się pojawia przy teoretycznie prawidłowej konfiguracji. Sytuację z użytkownikami i opiekunami opisałem poprzednio. Kolejny przypadek wywołujący podobny błąd to chwilowy brak licencji na subiekta na danym stanowisku. Sello w momencie wystawiania dokumentu rezerwuje jedną licencje na subiekta na użytkownika do którego przypisana jest transakcja. Po wystawieniu dokumentu licencja jest teoretycznie zwalniana. Jednak przy normalnym otwarciu subiekta ta licencja czasem zostaje zajęta nawet po wyłączeniu subiekta jako aplikacji. Subiekt zostaje jako proces widoczny w managerze zadań, wystarczy że zostanie na 2 komputerach i już jest problem.

W tym przypadku nie musi to być problemem bo Pan ciągle zwraca uwagę na towar jako przyczynę. W jaki sposób zaobserwował Pan tą zależność? Czy to są ciągle te same towary czy też raz się uda a raz nie?

 

generalnie - nie ma problemu z licencjami ani z użytkownikami tylko właśnie z towarem w tej chwili nie wystawiają się dokumenty do jednego towaru a do reszty jest ok u każdego użytkownika

W kartotece pechowego towaru nie było nic zmieniane, nic dodawane, nic usuwane - towar przyjęty na stan dwa tygodnie temu sprzedawał się ok i nadal sprzedaje ale dokumenty trzeba generować ręcznie ;(;(

Link to postu

czy ten towar jest na pewno powiązany z Subiektem GT - proszę kliknąć prawym klawiszem myszy i wybrać pokaż w Subiekcie GT

jeśli jest to proszę wysłać e-mail z linkiem do tego tematu na sello@insert.com.pl

Jest powiązany na 100% ale na wszelki wypadek sprawdziłem i potwierdziłem że jest

tak więc przesłałem maila z linkiem do tego tematu :)

Link to postu
InsERT_Driver: Nowy dokument:

Powiązanie klienta Sello z kontrahentem:

Tworzenie kontrahenta z klienta Sello:

Tworzenie kontrahenta z klienta Sello:

Aktualizacja adresu kontrahenta:

(0x80040E21)

 

Tutaj szanowni Państwo problem jest prosty, w danych dokumentowych kontrahenta w transakcjijest błąd, praktycznie jedynym weryfikowanym polem jest kod pocztowy (i chyba NIP) więc jeśli kod jest wpisany inaczej niż w formacie XX-XXX będzie ten błąd, chociażby była tam tylko spacja.

Link to postu
  • 2 lata później...

InsERT_Driver: Nowy dokument:

Powiązanie klienta Sello z kontrahentem:

Tworzenie kontrahenta z klienta Sello:

Tworzenie kontrahenta z klienta Sello:

Aktualizacja adresu kontrahenta:

Błąd ustawiania kodu pocztowego:

(0x80040E21)

 

Co z tym zrobic, nie utworzyło dokumentu. Sprawdzałam wczesniejszy wypowiedzi, dosc stare dotyczace tego błędu ale nic sie nie pokrywa. Kod pocztowy dobry, nie ma nigdzie spacji, nie ma ó czy ż itp wiec w nie w tym tkwi problem. Co zrobic ?

Link to postu
  • 6 lat później...

Witam

Wiem, ze temat stary, jednak, żeby nie śmiecić na forum, podpinam się do niego.

Przy exportach dokumentów do subiekta losowe się nie tworzą, wyskakuje błąd

InsERT_Driver: Nowy dokument:
(null) (0x800A0BCD)

Zauważyłem też, że w przypadku niektórych klientów, dokumenty nie tworzą się nigdy, lub na przykład stworzył się raz dla pierwszego zakupu a dla kolejnych już się nie tworzą.

 

 

 

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...