Skocz do zawartości

Problem z pobieraniem transakcji

Polecane posty

Witam

Wersja 1.14.0 Odznaczone : Dziennik i historia zmian

 

Brak błędów w logu.

 

Klient kupił 2 przedmioty w niedziele wieczorem. Tylko jedna transakcja jest widoczna w sello.

Przypadkiem dowiedziałem się że 2 powinny być bo jest wpłata przypisana do tej transakcji na 2 sztuki. Brak formularza w sello. Jeden wspólny formularz na 2 produkty oraz wplata widoczna na mailu.

 

Po wejściu w zakładkę klienci i wpisaniu nazwy użytkownika widać tylko jeden zakup.

 

Robienie logu bez błędu w sello chyba niewiele da :)

 

 

Pozdrawiam

 

Marek

 

 

 

 

 

Link to postu

Z weekendu nie weszła mi jedna transakcja. Napisałem przez formularz do allegro. Najpierw odpowiedź, że "ten klient nie dokonał zakupu na tej aukcji". Wysłałem więc kopię maila z allegro o sprzedaży i zrzut ekranu z płatności PayU, że kupił i nawet zapłacił. Przekazali sprawę dalej i transakcja pojawiła się w sello cudownie :)  Zguba powstała w chwili gdy api miało (wczoraj) problemy.

Link to postu

Czy transakcja jest na 1 sztukę czy na 2? Jeśli Sello pobierze dane po dokonaniu 2 osobnych zakupów to będzie jedna transakcja na 2 sztuki.

 

Były kupione 2 osobne przedmioty na 2 różnych aukcjach. Wymusiłem pobranie kategorii  ( mimo że robiłem to rano ) jeszcze kilka razy i w końcu "zakup" znalazł się. Problem teoretycznie sam się rozwiązał. Pozdrawiam

 

 

Link to postu

Mam od dzisiaj rana problem z pobieraniem formularzy z aukcji.

Same aukcje są pobierane ale niema formularzy i informacji o płatnościach. Dzieje się to od momentu gdy miałem problem z wieszaniem się Sello przy wystawianiu do jednego z zamówień dokumentów ostatecznych w Subiekcie (może to zbieg okoliczności).

 

Nie zmieniałem nic w ustawieniach. Jest zaznaczone pobieranie danych z formularzy po zakupowych, a historia jest odznaczona bo był z nią problem.

Link to postu

Zapoznałem się, robiłem różne próby i m.in. zmienianie historii nic nie dało, dalej nie pobiera formularzy i komentarzy od wczoraj rana wiec nie jest to również kwestia "do 7 godzin". Zaznaczam, że same transakcje we wstępnej wersji są pobierane (jak również sa robione zamówienia w Subiekcie) w ciągu kilku minut po złożeniu zamówienia na Allegro.

 

Może przeinstalowanie aplikacji mogłoby coś dać ? Tylko nie chciałbym stracić danych ...

Link to postu

Ten screen niczego tak naprawdę nie dowodzi. Widać jakąś wiadomość automatyczną, ale nie wiadomo jaką. Sprawdziłbym w skrzynce nadawczej co to za wiadomość i do czego jest podpięta.

 

 

A właśnie że dowodzi ! sello nie tworzy transakcji zawsze poprawnie !!!

I nie jest to wina allegro - jak sugerujecie!

 

Podczas wyświetlania info o tworzeniu wiadomości automatycznej sprawdzam skrzynkę nadawczą i wisi nowa wiadomość do nowego klienta nowej transakcji która się nie pokazuje w transakcjach w żadnej zakładce przy wszystkich filtrach wyłączonych etc....

 

Nie rozumiem dlaczego kwestionujecie ze to nie wsza wina lub wina ustawień to tylko coś innego lub że przedstawione informacje niczego nie dowodzą itp. skoro tyle osób zgłasza podobne problemy.

Mamy wam nakręcać filmiki z dowodami czy jak?

Śmieszne to jest !

 

 

 

 

Link to postu

Chwileczkę. Na screenie widać pustą listę transakcji i informację o utworzeniu jakiejś wiadomości automatycznej - która może dotyczyć np transakcji przedawnionych, utworzenia paczki czy jej wysłania. Nie ma tam żadnej informacji, która by wskazywała, że jest to wiadomość do transakcji.

 

To, że transakcje nie tworzą się w Sello (pomimo nawet pobrania wszystkich dostępnych a nie tych z dziennika zdarzeń) i jest to wina Allegro możemy bez problemu udowodnić, dysponując logami, z których najczęściej tak właśnie wynika.

 

Napisałem już, że nie ma fizycznej możliwości, aby wiadomość utworzyła się i nie było w Sello transakcji. Wiadomość tworzona jest przez transakcję po jej zapisaniu w bazie. Jeśli nie ma transakcji nie może być wiadomości.

 

Stąd kolejny wniosek, że transakcja musi być, tylko jest widocznie wyfiltrowana. Dlatego polecam zresetowanie filtra na liście transakcji (opcja po rozwinięciu menu filtrów po lewej ich stronie).

 

Osoby zgłaszają problem z transakcjami, bo ostatnio takie problemy z opóźnieniami się po prostu na Allegro nasiliły, o czym świadczą również wpisy na forum Allegro użytkowników i autorów innych programów.

W opisywanej tutaj sytuacji mamy do czynienia z innym problemem, bo jak wspomniałem już dwa razy, aby powstała wiadomość automatyczna, transakcja musi się zapisać w Sello, a więc jest pobierana - chyba, że pojawiający się na dole wpis o utworzeniu wiadomości automatycznej nie dotyczy transakcji - co już sugerowałem również wcześniej.

 

Opierając się na powyższym, przesłany screen nie dowodzi, że

Dokładnie jak wyżej transakcji brak a np. niby tworzy wiadomość automatyczną...

Innymi słowy albo wiadomości dotyczy transakcji i ta transakcja musi być zapisana w bazie, albo ta wiadomość nie ma związku w ogóle z transakcjami i wtedy występuje problem z brakiem transakcji w dzienniku zdarzeń lub z opóźnieniami. Należy wtedy postąpić wg opisu w linku FAQ w mojej sygnaturce.

 

 

Link to postu
  • 3 miesiące temu...

O powodach braku transakcji pisaliśmy już wielokrotnie. Funkcje webApi nie zwracają czasami danych, ze względu na jakiś błąd związany z odświeżaniem aukcji po stronie Allegro. W mojej sygnaturce w linku FAQ jest kilka rozwiązań tego problemu, w ostateczności konieczna jest interwencja pracownika Allegro aby odświeżyć informacje o sprzedaży - wtedy transakcje zaczną spływać do Sello.

Link to postu

Czy błąd ten występuje przy każdej synchronizacji czy raz działa a raz nie? Nie wiem za bardzo co to jest token uwierzytelniania w rozumieniu Allegro. Na serwerze webApi występują takie pojęcia jak klucz webapi oraz identyfikator sesji. Klucz webApi należy czasami potwierdzić przy zmianie regulaminu webApi - można to zrobić w zakładce webApi na koncie Allegro. Zacząłbym od sprawdzenia tego właśnie miejsca.

Link to postu
  • 2 miesiące temu...

witam p. Bartku,

od kilku dni mam problemy z odbieraniem transakcji przez Sello - piątkowe w ogóle nie ściągnęły się, polegałam tylko na mailach z Allegro. Poza tym od ok. 2-3 tyg. nieregularnie pobierane są formularze pozakupowe (wybiórczo) co bardzo utrudnia pracę, bo płatności też nie "wskakują" . Nadmienię, że mam wygenerowany indywidualny klucz webApi z Allegro. Z kolei aukcje wysyłają się bez problemu. Nie wiem czy to nie jest problem z XP i może z jakimiś codecami (tak miałam przy innych programach odkąd nie ma wsparcia dla XP).

pozdrawiam

Link to postu

Odkąd nie ma wsparcia dla XP to spotkaliśmy się już z kilkoma dziwnymi błędami na tym systemie ;).

 

Co do samego pobierania danych, proszę sprawdzić czy po pobraniu bez dziennika zdarzeń/historii (lub przeciwnie) dane się pobierają. Jeśli to nadal nic nie da, to musielibyśmy obejrzeć logi z pobierania pełnych danych o transakcjach i formularzach (czyli bez dziennika zdarzeń i historii). Proszę napisać na sello@insert.com.pl z opisem problemu bądź linkiem do tego wątku - odeślemy instrukcję. Wraz z logiem proszę w takiej sytuacji podawać numery aukcji/klientów, których problem dotyczy bo po samym logu trudno nam cokolwiek wywnioskować.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...